Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Manchester Red Wine

Zachwyca urodą, imponuje wynikami sportowymi


rasa oldenburska
data 2016
maść kasztanowata
wzrost 173
licencja AES
nasienie mrożone nasienie
2000 PLN
+8% VAT

Genealogia

Mylord Carthago
Carthago
Fragance de Chalus
Capitol I
Perra
Jalisco B
Nifrane
Berolina
Stakkato
Vinara
Spartan
Pia
Quinar
Nordica I

Opis ogiera

Manchester Red Wine może poszczycić się nie tylko światowym rodowodem, ale i ponadprzeciętnym talentem do skoków, który prezentuje już od pierwszych startów, zajmując płatne miejsca w międzynarodowych konkursach dla młodych koni.

Dosiadany przez Natalię Czernik zwyciężył na zawodach międzynarodowych dla młodych koni: CSIYH1* Oliva (ESP) i CSIYH1* Vejer de la Frontera (ESP), natomiast drugie miejsce zajął na CSI* San Giovanni in Marignano (ITA). Jego obecna amazonka Joanna Rosicka-Tyszko zaliczyła z nim wiele bezbłędnych parkurów na zawodach w m.in. Opglabbeek (BEL), Lier (BEL), Samorin (SVK) oraz na CSI* w Wilkowie i Bogusławicach.

Ojcem ogiera jest Mylord Carthago. Ogier ten uosabia wyjątkowe połączenie najlepszych holsztyńskich i francuskich genów. Dosiadany przez Penelope Leprevost (FRA) był stałym uczestnikiem międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody. Para ta zdobyła między innymi tytuł Wicemistrza Świata i Europy z reprezentacją Francji w Lexington (USA) w 2010 r. i Madrycie (ESP) w 2011 r. Ponadto ogier ten konsekwentnie odnosił sukcesy w konkursach Pucharu Narodów i Pucharu Świata oraz międzynarodowych Grand Prix. Wygrał ponad 100.000 euro.

Obecnie, dzięki sukcesom potomstwa, zajmuje czwarte miejsce w światowym rankingu WBFSH najlepszych reproduktorów skokowych. W samych Niemczech Mylord Carthago dał blisko 50 sztuk koni skokowych startujących na poziomie klasy S (140 cm) i wyżej. Użyty w hodowli niemal na całym świecie, dał ponad 40 uznanych do hodowli synów, w tym m.in. Martiness, Mylord Quidam Z, My Cabellero, My Divine, a ogiery: Dexter de Kerglenn sf , Bellini Dufure des L, Atome des Etisses, Ugo du Marquet, Valmy de la Lande, Dancing Wold O.L. i My Lord’s Way startują na poziomie konkursów Grand Prix 160 cm.

Matką ogiera Manchester Red Wine jest Berolina, półsiostra trzech skoczków klasy 130-145 cm, matka bardzo utalentowanych koni, startujących z powodzeniem w konkursach 145-160 cm : Karnac Red Wine, U2 i Kleons Renegade, zwycięzcy 22 konkursów międzynarodowych dla młodych koni, ale także konkursu 150 cm na CSI3* Samorin (SVK) i Grand Prix CSI2* Wiener Neustadt

Ojcem klaczy Berolina jest trudny do przecenienia ogier Stakkato. Z Evą Bitter w siodle wygrał Hanowerskie Mistrzostwa w skokach przez przeszkody w 1998 r. w Dobrock i zdobył tytuł Mistrza Niemiec Młodych Koni w Warendorf. W latach 2003 i 2010 duet Eva Bittner i Stakkato zdobył tytuł Mistrza Niemiec w skokach przez przeszkody w kategorii kobiet, a także tytuł Wicemistrza w 2004 oraz z sukcesem startował w reprezentacji Niemiec w Pucharze Narodów. Sam Stakkato wygrał ponad 240.000 euro, natomiast jego potomstwo…ponad 3 mln 380 tys euro ! Wśród jego potomków ponad 240 doszło do poziomu klasy S (140 cm) i wyżej, a do tych najlepszych należą: Souper Shuttle, Sheikh, Stakkata, Sarah Bella, Souvenir, a także ogiery uznane w hodowli: Satisfaction I, Saint Amour, Michael Braun, Ukato, Scendix, Filou de Muze, Spartacus TN, Surrimo czy Dukato M.

Nie bez znaczenia jest fakt, że trzecia matka – klacz Nordica (po Cassini II) dała skoczną klacz Silvana II (poziom S**), a sama jest półsiostrą uznanych do hodowli ogierów: ujeżdżeniowego, startującego na poziomie Grand Prix - Aljano hol i zasłużonego w hodowli, zarówno skokowych jak i ujeżdżeniowych, ogiera Silvano N.

Manchester Red Wine jest przedstawicielem holsztyńskiej rodziny nr 8768 (Holst Stamm 8768), do której należą także takie skoczki klasy Grand Prix (160 cm) jak Dorian Solaguayre (po Diarado), Fly Charett, High Tea, a Chacom Ask i Utah 17 startowały na poziomie S***.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian