Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
2000

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

rasa oldenburska
data urodzenia 2006
maść kara
wzrost 172
licencja oldenburska
Stacja ogierów Deckstation Schockemӧhle
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Fürst Heinrich
Florestan I
Dawina
Fidelio
Raute
Donnerhall
Wibke
Maradonna
Sir Donnerhall
Marella
Donnerwetter
Ninette
Classiker v. Calypso II
Maureen v. Weltmeister

I znowu Fürstenball OLD! W 2019 roku jego syn, ogier Fürst Zonik, wygrał körung w Redefin, a inny z jego potomków zdobył premię na Körungu Hanowerskim. W ten sposób oba dołączyły do grona aż 75 licencjonowanych synów ogiera Fürstenball, który w hodowli jest czynny dopiero od 8 lat!

Inni jego potomkowie podbijają międzynarodowe czworoboki, w tym premiowany w Zw. Hanowerskim, dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców ogier Four Seasons FRH, cz Fürst Sinclair, który zajął czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy w paraujeżdżeniu w Rotterdamie. Jednym z najlepszych potomków, który zadebiutował już w klasie Grand Prix jest klacz Heiline's Danciera, córka klaczy Danceline TS - matki ogiera Heiline’s Zanzier ze stacji Cichoń Stallions. W kolekcji potomstwa ogiera Fürstenball znalazły się również: zwycięzca Bundeschampionatu uczestnik finału Mistrzostw Świata ogier Fior, Bundeschampionka Festina PS, czempion uznawania, Bundeschampion i brązowy medalista Mistrzostw Świata Młodych Koni ogier Fürsten-Look, a także ogier Follow Me OLD, mistrz Oldenburga, i zwycięzca konkursów klasy S. Ogier Fürstenball może poszczycić się czynnymi w hodowli 120 klaczami z premiami państwowymi, a także sporą grupą świetnie sprzedanych koni aukcyjnych, w tym wielu źrebiąt.

Fürstenball był najdroższym źrebakiem, zakupionym na aukcji w Vechcie w 2006 r. za cenę 110 000 euro. Odwdzięczył się swoim właścicielom dość szybko, zdobywając tytuł Czempiona Körungu Oldenburskiego w 2008 roku, by rok później wygrać próbę dzielności z nieprawdopodobnie wysokim indeksem ujeżdżeniowym – 154, 98 ( 16 cech oceniono na 9,0 i więcej!) W 2011 r. zdobył tytuł Bundeschampiona z wynikiem 9,4 i Czempiona Oldenburga w kategorii koni 5-letnich. W kolejnych latach plasował się na płatnych miejscach w Mistrzostwach Świata Młodych Koni, wygrywał konkursy do poziomu St.Georg włącznie. W 2015 Federacja Narodowa oceniła jego wartość hodowlaną najwyżej w kraju. Otrzymał tytuł Ogiera Roku w Danii w 2018 r. Fürstenball dzięki swoim niezliczonym sukcesom sportowym otrzymał przydomek OLD, który związek nadaje koniom wybitnym, promującym go poprzez swoje wspaniałe wyniki.

Ojciec ogiera Fürstenball, Fürst Heinrich, to zwycięzca Körungu Oldenburskiego, Mistrz Świata Młodych Koni 5-letnich, ojciec ponad 53 licencjonowanych ogierów. Ponad 70 sztuk jego potomstwa odnosi sukcesy w klasie od S do Grand Prix.

Rodowód og. Fürstenball, silnie zinbredowany na legendarnego bohatera ujeżdżenia - ogiera Donnerhall, daje dużą siłę genetyczną w przekazywaniu najlepszych cech ujeżdżeniowych. W rodowodzie tym znajdujemy również konie holsztyńskie i pełnej krwi angielskiej.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle