Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych źrebiąt i zdobywców licencji hodowlanych


rasa oldenburska
data 2006
maść kara
wzrost 172
licencja PZHK, oldenburska, reńska, hanowerska, westfalska, DSP, DWB, Włochy, Francja, Szwecja.
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
2000 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Fürstenball: Założyciel linii nowoczesnej hodowli koni ujeżdżeniowych

W ubiegłym roku potomstwo ogiera Fürstenball po raz kolejny według rankingu WBFSH zapewniło mu miejsce w gronie najlepszych reproduktorów ujeżdżeniowych na świecie.
Można śmiało stwerdzić, że Fürstenball to założyciel linii nowoczesnej hodowli koni ujeżdżeniowych!
W 2019 roku jego syn, ogier Fürst Zonik, wygrał körung w Redefin, a inny z jego potomków zdobył premię na Körungu Hanowerskim. Dał 90 licencjonowanych ogierów, około 170 klaczy premium i ponad 80 koni odnoszących sukcesy na poziomie zaawansowanym (S)!

Inni jego potomkowie podbijają międzynarodowe czworoboki, w tym premiowany w Zw. Hanowerskim, dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców ogier Four Seasons FRH, cz Fürst Sinclair, który zajął czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy w paraujeżdżeniu w Rotterdamie. Jednym z najlepszych potomków, który zadebiutował już w klasie Grand Prix jest klacz Heiline's Danciera, córka klaczy Danceline TS - matki ogiera Heiline’s Zanzier ze stacji Cichoń Stallions. W kolekcji potomstwa ogiera Fürstenball znalazły się również: zwycięzca Bundeschampionatu uczestnik finału Mistrzostw Świata ogier Fior, Bundeschampionka Festina PS, czempion uznawania, Bundeschampion i brązowy medalista Mistrzostw Świata Młodych Koni ogier Fürsten-Look, a także ogier Follow Me OLD, mistrz Oldenburga, i zwycięzca konkursów klasy S. Ogier Fürstenball może poszczycić się czynnymi w hodowli 120 klaczami z premiami państwowymi, a także sporą grupą świetnie sprzedanych koni aukcyjnych, w tym wielu źrebiąt.

Fürstenball był najdroższym źrebakiem, zakupionym na aukcji w Vechcie w 2006 r. za cenę 110 000 euro. Odwdzięczył się swoim właścicielom dość szybko, zdobywając tytuł Czempiona Körungu Oldenburskiego w 2008 roku, by rok później wygrać próbę dzielności z nieprawdopodobnie wysokim indeksem ujeżdżeniowym – 154, 98 ( 16 cech oceniono na 9,0 i więcej!) W 2011 r. zdobył tytuł Bundeschampiona z wynikiem 9,4 i Czempiona Oldenburga w kategorii koni 5-letnich. W kolejnych latach plasował się na płatnych miejscach w Mistrzostwach Świata Młodych Koni, wygrywał konkursy do poziomu St.Georg włącznie. W 2015 Federacja Narodowa oceniła jego wartość hodowlaną najwyżej w kraju. Otrzymał tytuł Ogiera Roku w Danii w 2018 r. Fürstenball dzięki swoim niezliczonym sukcesom sportowym otrzymał przydomek OLD, który związek nadaje koniom wybitnym, promującym go poprzez swoje wspaniałe wyniki.

Ojciec ogiera Fürstenball, Fürst Heinrich, to zwycięzca Körungu Oldenburskiego, Mistrz Świata Młodych Koni 5-letnich, ojciec ponad 53 licencjonowanych ogierów. Ponad 70 sztuk jego potomstwa odnosi sukcesy w klasie od S do Grand Prix.

Rodowód og. Fürstenball, silnie zinbredowany na legendarnego bohatera ujeżdżenia - ogiera Donnerhall, daje dużą siłę genetyczną w przekazywaniu najlepszych cech ujeżdżeniowych. W rodowodzie tym znajdujemy również konie holsztyńskie i pełnej krwi angielskiej.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian