Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Fiston de Bo Z

Urodzony zwycięzca


rasa zangersheide
data 2016
maść Kasztanowata
wzrost 169
licencja AES
nasienie mrożone nasienie
550 EUR
+8% VAT

Genealogia

Flipper d'Elle
Double Espoir
Pavlova des Malais
Ibrahim
Quatrieme Espoir
Jalisco B
Gueule d'Amour
Indochine de Bourguignon
Calvaro Z
Elastique de Bourguignon
Caletto I
Rixa
Lys de Darmen
Amoraldi van Het Akenhof

Opis ogiera

Elegancki i atletyczny Fiston de Bo Z jest bardzo dobrym przykładem nowoczesnego konia sportowego, którego wyróżnia się niesamowitym talentem skokowym, refleksem i świetnym galopem. Jako 3-latek wygrał Z Festiwal, wykazując się elastycznością i nieograniczonymi możliwościami. Jego kariera nadal się rozwija, startuje w konkursach do 145 cm i zajmował płatne miejsca na CSIYH w Lier, Samorin i Vejer de la Frontera.

Jego ojciec, Flipper d'Elle, sam odnosił sukcesy, wygrywając m.in. Grand Prix w Chantilly i Pucharze Narodów w Dublinie, St. Gallen i Rotterdamie.

Matka - Indochine de Bourguignon (Calvaro Z x Lys de Darmen) jest bardzo zasłużoną klaczą hodowlaną. Oprócz omawianego ogiera, dała również skoczka klasy Grand Prix – ogiera Canavaro de Bo Z, jej córka Ascalvara de Bo Z wygrała Grand Prix na CSIJ-A w Olivie/ESP, a ogier Surprise de Bo Z zdobywał świetne wyniki na światowych parkurach w konkursach dla młodych koni, w tym m.in. na WBCYH w Lanaken/BEL.

Indochine de Bourguignon jest córką legendarnego Calvaro Z, Wicemistrza Europy, 9-tego na Igrzyskach Jeździeckich (WEG) w Rzymie w 1998, 4-ego drużynowo na Mistrzostwach Europy w Hickstead, finalisty Igrzysk Olimpijskich w Sydney pod Johnem Whitakerem.

Dziadka ze strony matki, ogiera Lys de Darmen sf, można odnaleźć także w rodowodzie takich koni jak Emerald i Quasimodo van de Molendeerf.

Holenderska rodzina o numerze 714, z której Fiston de Bo Z pochodzi, znana jest także z takich koni jak ogier Foo Fighter van het Akenhof uznanego dla AES i skoczka klasy 155 cm – wał. Kingston van het Akenhof BWP.

18/09/2019 ; Lanaken ; Lanaken World Breeding & Belgium Championships ; 1051, Fiston de Bo Z, ; friday stallion approval ; Sportfot
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian