Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
2200

Escamillo

rasa rheinlandzka
data urodzenia 2015
maść gniada
wzrost 169
licencja Hann, Holst. Meckl, Old, Rhein., Zw. Płd. Niem, Westf.
Stacja ogierów Deckstation Schockemöhle
Nasienie
mrożone
nasienie
Escolar
Estobar NRW
Farah Dina L
Ehrentusch
Florence
Fürst Piccolo
Samira
Cassila
Rohdiamant
Chantal
Rubinstein I
Elektia V
De Niro
Caruge

Wicemistrz Świata koni 6-letnich

Każdy reproduktor mógłby pozazdrościć kariery hodowlanej ogierowi Escamillo. Mając 7 lat ma już na koncie 10 licencjonowanych synów urodzonych w pierwszym roczniku, w tym hanowerskiego premiowanego, sprzedanego za rekordową ceną 700.000 euro ogiera Energy oraz rezerwowego czempiona kwalifikacji Związku Westfalskiego ogiera Escaneno. W gronie uznanych do hodowli synów Escamillo znalazły się także dwie obiecujące młode gwiazdy będące w ofercie stacji PS- Expectation PS i Escanto PS, oraz stacjonujący w Polsce ogier Ebano.

„To było świetne! Super koń, doskonała jazda” – tak skomentowali sędziowie występ Escamillo na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w ujeżdżeniu w 2021 roku w Verden. Dosiadany przez Hiszpana Manuela Domingueza Bernala, który jeździł dla stajni Helen Langehanenberg, Escamillo zaimponował swoim elastycznym, energicznym i już bardzo dobrze wyważonym kłusem (9,2), energicznym galopem z wyraźną fazą zawieszenia (9,0) ) i niemal idealnym, obszernym, przebiegającym przez całe ciało stępem (9,5). Lekki i równy kontakt, elastyczne chody, obszerne krzyżowanie w ciągach i pewne zmiany z tendencją "pod górę" sędziowie ocenili na 9,5, dokładnie tak jak i potencjał tej ujeżdżeniowej gwiazdy.

Escamillo rozpoczął swoją karierę jako ogier premiowany podczas kwalifikacji w Verden w 2017 r., zdał 14-dniowy test w 2018 r. z wynikiem 9,08 i ukończył test sportowy pod okiem Helen Langehanenberg w 2020 r. ze zwycięską oceną 9,36. Na pozycji wicemistrza z oceną 9,5 jako pięciolatek zakwalifikował się do Bundeschampionatu. W 2021 roku wygrał konkurs klasy M z oceną 8,8 w Haftenkampie, a dosiadał go Manuel Dominguez Bernal. Zakwalifikował się również do Bundeschampionatu w kategorii koni 6-letnich.

Ojciec, westfalski Escolar to dwukrotny Mistrz Niemiec Młodych Koni, pod mistrzem olimpijskim Hubertusem Schmidtem zajął wysokie miejsca w finale Burg Pokal, finale Louisdor Prize oraz na Mistrzostwach Niemiec. Para jest częścią niemieckiej ekipy olimpijskiej.

Matka Verb.Pr.St. Cassila jest pełną siostrą licencjonowanych ogierów Romanist (ujeżdżenie klasa S*) i Romeo Niro (ujeżdżenie klasa M**). Jest córką ogiera Rohdiamant, który był Bundeschampionem w 1993 roku i startował na poziomie Grand Prix pod Lisą Wilcox/USA. Około 50 jego synów otrzymało licencję. Spośród jego potomstwa największe sukcesy odniosły: Valentina Truppas/ITA, Eremo del Castegno i Responsible OLD pod Helen Langehanenberg.

Babka Chantal jest pełną siostrą licencjonowanego i odnoszącego sukcesy w Grand Prix Dumonta/Juliane Brunkhorst/GER i ogiera Hartwig Burfeind, półsiostrą Aquavit (po Argentinus), który odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej w skokach przez przeszkody.

Mocnymi filarami rodowodu Escamillo są De Niro, Landadel i Zeus. Trzecia matka St.Pr./El.St. Caruge jest pełną siostrą licencjonowanego ogiera Laphroaig/Leporello, a także matką kilku klaczy hodowlanych z premiami państwowymi (St.Pr.St.). Jej pełna siostra to nikt inny jak krajowa czempionka klaczy St.Pr./El.St. C-dur, która dała cztery licencjonowane ogiery.

Rodzina klaczy El.St. Cinderella dostarczyła plejadę ogierów i koni sportowych. Z niej w właśnie pochodzi m.in. pięcioro pełnego rodzeństwa - Bundeschampion Sir Heinrich OLD, Cindy OLD, Candy OLD, Caty OLD i Casey OLD (wszystkie po Sir Donnerhall I) oraz startujący na poziomie Grand Prix Radondo (po Romanov)/Ashley Holzer/ USA, a także ogiery Zymbal I i II (oba po Zeus), First Class I i II (oba po Furioso II), Sesostris (po Silvio I), Rubino Rosso (po Rubinstein), Castus I i II (oba po Classiker) ), Stiefelkönig (po Silvano), Grand Marnier (po Galoubet A), Pharaoh (po Parabol), RTL (po Rubinstein), Routinier (po Rohdiamant), Solo Hit (po Sandro Hit), Get Smart (po Granulit), Fortune Hunter (po First Class I), Casanova (po Castro) i Si Bon (po Sir Donnerhall I).

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle