Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Casamba

Z cennym dolewem pełnej krwi


rasa holsztyńska
data 2015
maść gniada
wzrost 167
licencja AES
nasienie mrożone nasienie
550 EUR
+8% VAT

Genealogia

Casall
Caretino
Kira XVII
Caletto II
Isidor
Lavall I
Maltia
Mamba I
Heraldik XX
Andante I
Caramel XX
Heraldika XX
Capitol I
Iris V

Opis ogiera

Piękny, zawsze gotowy do nowych zadań, z dużym dolewem krwi - tak w kilku słowach można opisać tego ogiera. Wyróżnia się świetnym galopem, lekkością i szybkością w skoku i już powoli wkracza w ślady swojego słynnego ojca. W 2022 roku Casamba odnosił sukcesy na parkurach 140 cm zajmując wysokie miejsce w GP CSI1* Valkenswaard. Wcześniej wygrywał kilka razy na zawodach rangi CSIYH, wykazując się wielką chęcią do współpracy z jeźdźcem.

Jego ojciec, Casall, był nie tylko niesamowitym koniem sportowym (4. WEG Caen 2014, 1. Grand Prix LGCT Doha 2016, 1. Grand Prix LGCT Hamburg 2017, wygrał blisko 500.000 euro), ale także konsekwentnie przekazuje swoje walory potomstwu. Wśród wielu międzynarodowych gwiazd, które do tej pory przyszły na świat znajdują się: Chesall Zimequest, Casallo, Calleryama, Casallco czy Chilli Willi. W rankingu WBFSH Casall obecnie zajmuje 7 miejsce, jego potomstwo urodzone w samych tylko Niemczech wygrało blisko 5,5 mln euro ! Ponad 300 jego potomków startuje na poziomie 140 cm i wyżej.

Matka ogiera Casamba, Mamba I dała 3 konie startujące a poziomie 130 cm i jest przyrodnią siostrą uznanego do hodowli przez Związek Oldenburski ogiera Crown Affire oraz skoczka klasy S*** wał. Schweizer Hof’s La Capitol. Jest córką wspaniałego ogiera pełnej krwi angielskiej – Heraldik, który został szeroko użyty w hodowli i dał wiele wspaniałych koni, wygrywających we wszystkich trzech dyscyplinach olimpijskich (Ekwador – ujeżdżenie, Herald – skoki i Butts Leon – WKKW).

Druga matka jest siostrą skoczków klasy S wał. Atlas Cool Crosby, oraz uznanego do hodowli ogiera Alasco Bavaria.

Holsztyńska rodzina numer 4 (Holst Stamm 4) znana jest także z ogierów takich jak Riverman czy Cosmeo.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian