Zamawiam nasienie
Pln
1 rata 500
+2000 Płatne po zatwierdzeniu źrebności
/
Eur
580

Casallcento PS

Niemiecki potencjał wybrany
dla polskich hodowców

rasa hanowerska
data urodzenia 2016
maść gniada
wzrost 172
licencja PZHK, AES
zobacz wideo ogiera
Potomstwo
Casallco
Casall
Zeida
Caretino
Kira XVII
Contender
Marli
Gecenta
Cento
Gertie
Capitol I
Viola XI
Drossan
Gerta

Idąc naprzeciw potrzebom hodowców, w roku 2020 po raz pierwszy postanowiliśmy pozyskać ogiera skokowego, który w trakcie sezonu stacjonować będzie w Polsce - urodziwego, obdarzonego talentem skokowym, światowym rodowodem i odpowiednim temperamentem dla konia wyczynowego. Takim okazał się Casallcento PS, który został wybrany spośród szerokiej stawki zaproponowanej przez należącą do Paula Schockemӧhle Stadninę Lewitz.

Jego ojcem jest Casallco - Wiceczempion Körungu OS – zdobywca głównej premii, który potwierdził swoje możliwości podczas testu ogierów w 2014 roku w Schlieckau, otrzymując trzy maksymalne oceny (10,0 pkt) za możliwości skokowe. Już dziś można powiedzieć, że jego potomkowie dziedziczą po nim ten talent. Siedmiu jego synów uzyskało licencje, w tym Cavoiro - H czempion körungu OS, czempion ogierów skokowych podczas HLP i wielokrotny zwycięzca serii zawodów dla młodych koni oraz wiceczempion Deister-Springchampionat, a na początku roku 2020 właśnie Casallcento PS. Jego ojciec, wspaniały skoczek Casall, to jeden z grona rekordzistów pod względem wygranej sumy przez potomstwo - ponad 4,2 miliony euro. Wygrał Global Champions Tour ranking, finał Pucharu Świata w Lipsku i zdobył zespołowo brązowy medal Mistrzostw Europy.

Półbraćmi Casallcento PS są Can Fly 20 (po Chacco-Blue) i Cesandro (po Sanvaro), konie skokowe klasy S* to , których wspólna matka - Gecenta jest córką wybitnego Cento, drużynowego złotego medalisty z Igrzysk Olimpijskich w Sydney i Mistrzostwach Europy w Donaueschingen, oraz brązowego - w zespole na Olimpiadzie w Atenach.

Babka ogiera Casallcento PS, klacz Gertie to córka ogiera Drossan, ojca wielu utalentowanych koni skokowych startujących w konkursach 160 cm. Ponadto Casallcento PS posiada w rodowodzie solidną hanowerską podstawę w postaci takich ogierów jak Wendekreis, Gepard (ojciec zasłużonego w Polsce ogiera Genius han), Agram czy Dömitz I. Casallcento PS pochodzi z rodziny klaczy Nerle (Hannover Stutenstamm 1190307), z której wywodzą się również konie klasy S*i S** jak: Kenwood, Bagrand, Dynamite N, Fredy De Lux i Diarado’s Girl TV.

Rosły, szlachetny i harmonijnie zbudowany Casallcento PS prezentuje bardzo dużą siłę odbicia, radość ze skakania oraz wzorową jezdność, na co zwrócili uwagę członkowie międzynarodowej komisji oceniającej podczas licencjonowania AES, gdzie ogier ten pod Łukaszem Kozą, jako jedyny pokazywany pod siodłem 4-latek, uzyskał licencję hodowlaną.

W trakcie sezonu 2020 Casallcento PS wygrał m.in. Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni w Leśnej Woli, a podczas finałów MPMK zajął II miejsce w prezentacji na płycie, imponując typem, budową i ruchem. W sezonie 2021 rozpoczął starty na poziomie klasy P, zaliczając bezbłędne przejazdy podczas przygotowawczych startów w zawodach regionalnych.

W sezonie 2021 zadebiutował w zawodach ogólnopolskich podczas ZO1* w Leśnej Woli, gdzie zaliczał bezbłędne przejazdy na poziomie 120 cm: ZOBACZ VIDEO

"
Dalej
Wróć

Uznawanie ogierów AES 2020

Debiut w zawodach ogólnopolskich - ZO1* Leśna Wola

Cichoń Stallions Show 2020

Trening wiosna 2020

Cichoń Stallions Show 2021

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Caroly

Champion Mistrzostw Niemiec Młodych Koni w zasięgu ręki!

czytaj

Casallcento PS

Niemiecki potencjał wybrany
dla polskich hodowców

czytaj

C-Quattro PS

Technika odziedziczona po przodkach

czytaj

Diakato PS

Dynamika i siła skoku

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle