Cena świeżego
nasienia

/
+ 8% VAT
Pln
1 rata
+
płatne po
potwierdzeniu
źrebności
Eur
1800
zamawiam nasienie

Balou du Rouet

unikalne osiągnięcie –
ogier w czołówce
reproduktoróww hodowli
skoczków i koni do WKKW

Balou du Rouet jest bardzo ceniony nie tylko ze względu swój rodowód, ale również wszechstronność jako reproduktor. Już od dłuższego czasu jest obecny w pierwszej dziesiątce dwóch rankingów WBFSH - zarówno najlepszych ogierów – ojców koni skokowych jak i wkkw-istów, co stanowi swego rodzaju ewenement.

Do grona jego najlepszych potomków należy bez wątpienia Bianka – Mistrzyni Świata i brązowa medalistka Mistrzostw Europy i dziewiąta w Pucharze Świata oraz wkkw-ista Billy The Red – drużynowo złoty medalista, a indywidualnie dziewiąty na Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon, zwycięzca CIC3* Hartpury, drugi w CIC3* Bramhami i trzeci na CCIO3*-NC w Boekelo. Wraz z ekipą Szwajcarii brązowy medal zdobyła Saura de Foncombe, Brilliant du Rouet uczestniczył w Mistrzostwach Świata, Babalou był czwarty w Aachankwizgranie. Zarejestrowane w samych tylko Niemczech potomstwo Balou du Rouet zgromadziło wygrane na łączną sumę ponad 4,37 milionów euro.

Zwycięzca Grand Prix Monachium, Balve i Spangenberg, ogier Balzaci, a także Baccordi to tylko nieduża część grupy 66 uznanych ogierów, synów Balou du Rouet. Niedawno do grona tego dołączył premiowany na kӧrungu holsztyńskim ogier Baloubetto, sprzedany na aukcji za 90 000 euro. Wśród utytułowanych potomków warto wymienić również wiceczempionkę klaczy Związku OS - Honey Star.

Balou du Rouet rozpoczął swoją karierę z końcową oceną 9,2 podczas 30-dniowego testu w Vechcie. Po serii zwycięstw w zawodach dla młodych koni, wygrał kwalifikacje do Mistrzostw Niemiec z oceną 9,2 pkt, by w samym finale koni 6-letnich zająć wysokie 8 miejsce. Po tym sukcesie nastąpiła seria znaczących zwycięstw w konkursach skokowych w zawodach międzynarodowych do kategorii 3* włącznie. Jego matka, Georgia dała również ogiera Cornet's Balou (po Cornet Obolensky) - Czempiona Niemiec oraz Chatinue (po Chacco-Blue) startującego z sukcesami pod Patrickiem Doellerem w zawodach 3*. Babka opisywanego ogiera, klacz Georgette II dała licencjonowanego ogiera Sandrissimo ( po Sandro), który z powodzeniem startował w skokach na poziomie klasy S.

Ogiery Domino, Gepard i Granit, które pojawiają się w dalszych pokoleniach w jego rodowodzie miały przemożny wpływ na budowanie bazy klaczy w stadzie hodowlanym stadniny Paula Schockemöhle Z tej samej westfalskiej rodziny klaczy Filmkunde, z jakiej wywodzi się Balou du Rouet pochodzą również licencjonowane ogiery Daddy Cool, Le Sandro i Lord Sandro.

Podstawowe
informacje
rasa oldenburska
data urodzenia 1999
maść gniada
wzrost 171
licencja DWB, os-international, hannowerska, holsztyńska, oldenburska, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
Baloubet du Rouet
Galoubet A
Mesange du Rouet
Alme
Viti
Starter
Badine
Georgia
Continue
Georgette II
Contender
Felici
Domino
Georgette
poznaj naszego
kolejnego ogiera