nasienie świeże nasienie
Hengstvorführung Schockemöhle am 3 Februar 2013 in Vechta

Genealogia

Opis ogiera

Ojciec wielu zwycięzców championatów, następca tronu w szlachetnej dynastii założonej przez ogiera Donnerhall

Danciano od dawna cieszy się opinią wnoszącego postęp kontynuatora dziedzictwa linii ogiera Donnerhall, tak ważnego dla światowej hodowli koni ujeżdżeniowych, prezentując zarazem wysokie walory pokrojowe i sportowe. Rozpoczął swoją karierę jako hanowerski ogier z premią uzyskaną podczas kwalifikacji ogierów, najdroższy ogier na rynku i zwycięzca testu (8,48 pkt). Z wynikiem 8,91 otrzymał drugą najwyższą ocenę za predyspozycje ujeżdżeniowe, a jego kłus uzyskał ocenę doskonałą – 10,0. W 2014 roku, w wieku czterech lat, zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Hanoweru. W 2015 roku wygrał kolejne klasy młodych koni i zakwalifikował się do finału Bundeschampionatu. W 2016 roku wygrał testy na poziomie średnim (M) dla młodych koni ujeżdżeniowych, a obecnie odbywa trening na poziomie zaawansowanym.

Danciano to ogier, którego potomstwo coraz bardziej przykuwa uwagę ze względu na sukcesy w konkursach młodych koni. Wyróżnia się tu DSP Danny Cool, wiceczempion Niemiec i trzykrotny mistrz południowych Niemiec, który zajął dwunaste miejsce w mistrzostwach świata młodych koni ujeżdżeniowych. Daily Show/Emily Miles/USA, wicemistrz 4-latków po ukończeniu czempionatu 5-latków został USEF Developing Horse Champion na poziomie Prix St. Georges w USA. Sukcesy na wysokim poziomie odnoszą również Diaz/Steffen Frahm/GER, Die Baroness/Kathrin Sudhölter/GER, Debby/Greta Busacker/GER i Dark Knight/Nicole Levy/USA. Inne odnoszące sukcesy potomstwo Danciano to Daktari K - brązowy medal Bundeschampionatu w kategorii 3-latków, Harpège Grez-Neuville - zwycięstwo w mistrzostwach trzylatków we Francji, w Mistrzostwach Hiszpanii pięciolatków nie do pokonania była Donana TR. De Vinci wygrał mistrzostwa trzylatków w Belgii a Kankaline de Ticop francuskie mistrzostwa źrebiąt w 2020 roku.

Danciano dał również wiele źrebiąt premiowanych i osiągających najwyższe ceny na aukcjach, a także kilka licencjonowanych ogierów, w tym czempion południowych Niemiec i Badenii-Wirtembergii - Define Dynamic/Lisa Horler/GER.

Jego ojciec, Dancier, hanowerski czempion ogierów w 2004 roku i zwycięzca klasyfikacji generalnej z najwyższym indeksem ujeżdżeniowym próby dzielności ogierów w Adelheidsdorf w 2005 roku, otrzymał nagrodę Freiherr von Stenglin i nagrodę Burcharda Müllera jako najlepszy ogier w swojej klasie wiekowej w 2006 roku. Po wygraniu eliminacji do finału, zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Hanoweru koniu jeżdżeniowych i trzecie na Mistrzostwach Niemiec 4-latków. W 2008 roku uplasował się również wysoko na czempionacie 6-latków w Warendorfie. Od tego czasu zwyciężył do poziomu Prix St. Georges. W 2014 roku Dancier otrzymał prestiżową nagrodę „Grande-Preis”. Na czele grona jego ponad 40 licencjonowanych synów stoi finalista Burg Cup i Louisdor Prize, Don Nobless/Susan Pape/GBR z Harmony, który został sprzedany za wysoką cenę na aukcji P.S.I., a obecnie zwycięża w konkursach Grand Prix. Jego potomstwo wygrało ponad 570.000 euro, w ujeżdzeniu do klasy S i wyżej doszło ponad 80 koni. Do tej pory w hodowli znalazło się w samych tylko Niemczech 640 jego córek, w tym ponad 160 otrzymalo Państwową Premię (St.Pr.). Wśród innych jego potomków jest Mistrz Niemiec i świata w ujeżdżeniu Lordswood Dancing Diamond/Dorothee Schneider/GER, który zakwalifikował się do finału Burg Cup oraz uczestnik Mistrzostw Europy Dacor S/Mikaela Soratie/FIN. Wielkim uznaniem cieszą się też jego córki, w tym St.Pr.St. Dakota czempionka Hanoweru klaczy.

Matka Rodney’s Girl jest pełną siostrą licencjonowanego ogiera Rood Vander, który odnosił sukcesy aż do poziomu Inter I z Martiną Hannöver-Sternberg.

Ojciec matki Rotspon był ogierem premiowanym, czempionem próby użytkowej ogierów i „Hanowerskim Ogierem Roku” w 2017 roku. Dał ponad 120 koni, które odnoszą sukcesy na poziomie zaawansowanym, w tym zwycięzcę Grand Prix Caroli Koppelmann w Rzymie, i zdobyły prawie milion euro na arenach ujeżdżeniowych. W międzyczasie Rotspon wyrobił sobie markę jako świetny ojciec matek, na przykład dzięki podwójnemu zespołowemu mistrzowi olimpijskiemu, zespołowemu i podwójnemu indywidualnemu złotemu medaliście mistrzostw Europy oraz mistrzowi Niemiec Showtime FRH/Dorothee Schneider.

W trzecim pokoleniu rodowodu Danciano figuruje czempion Niemiec i zwycięzca testów użytkowych ogierów Wolkenstein II, jeden z najbardziej wpływowych synów założyciela linii - ogiera Weltmeyer.

Z hanowerskiej rodziny klaczy Dollarkunst pochodzą ogiery De Kuyper, De Vito, Depardieu, Florion i Razzmataz oraz zwycięzca licencji Raferty. Wśród koni sportowych wyróżniają się Danönchen OLD/Liselott-Marie Linsenhoff (trzeci w Burg Cup i odnoszący sukcesy w Mistrzostwach Niemiec Juniorów), Chagall/Madeleine Winter-Schulze i skoczek Sir Blacky/Claus-Heinrich Bohlmann.