+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Gwiazda konkursów dla młodych koni Youngsters Tour

Casalou PS swoją karierę rozpoczął z wielkim przytupem. Podczas próby dzielności w ZT Adelheidsdorf zaimponował jezdnością (8,5 p), techniką skoku (8,5 p) i możliwościami (9,0 p), skakał lekko, z dużą siłą i szybkim odbiciem, jego końcowa ocena wyniosła 8,63. Uplasował się tuż za swoim kolegą ze stajni, będącym również w naszej ofercie – Chaccothage Blue PS. Możliwości swe potwierdzał startując pod Janą Fink (GER) i Eikenem Sato (JPN) uzyskując oceny na styl wielokrotnie sięgające 9,0 pkt.

W 2022 roku Casalou PS po raz kolejny udowodnił, że jest niezwykle zdolnym skoczkiem, odnosząc serię zwycięstw w konkursach dla młodych koni i zdobywając w konkursach na styl wielokrotnie noty ponad 9,0 . Posiada także szybkość, tak ważną w sporcie na wysokim poziomie, która zapewniła mu dziewiąte miejsce na Mistrzostwach Niemiec Młodych Koni i brązowy medal na Mistrzostwach Oldenburga pod Eiken Sato JPN.
W wieku siedmiu lat odnotował serię zwycięstw, plasował się na płatnych miejscach na międzynarodowych zawodach dla młodych koni w Hadze/GER, Kronenberg/NED i Riesenbeck/GER pod Eiken Sato/JPN. Para ta znalazła się w finale Bundeschampionatu w Warendorf, a także brała udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Lanaken/BEL.

Pierwsze źrebięta po Casalou PS budzą duże nadzieje, imponując mechaniką w ruchu i nowoczesnym typem.

Jego ojcem jest Casallco, który startując pod Philipem Rüpingiem zwyciężył w Grand Prix Opglabbeek (BEL) , zajął drugie miejsce Paderborn, czwarte w Riesenbeck, siódme w Grand Prix Lastrup i dwukrotnie pokonał parkury bezbłędnie w Pucharze Narodów w Drammen (NOR). Casallco zdobył tytuł wiceczempiona kwalifikacji ogierów dla OS, a bardzo udany pierwszy rocznik źrebiąt przyniósł mu główną premię Ib, zaś podczas próby dzielności trzykrotnie otrzymał maksymalne noty 10,0 p. Zdobył kwalifikację do Bundeschampionatu, czym rozpoczął swą karierę sportową. Na swoje potomstwo przekazuje niemal nieograniczone możliwości skokowe. Kilku jego synów uzyskało już licencje, w tym Cavoiro – H - zwycięzca kwalifikacji OS, najwyżej oceniony z ogierów skokowych podczas HLP Związku Oldenburskiego, startując pod Tobiasem Meyerem pokazał swój talent podczas serii zawodów dla młodych koni na zawodach międzynarodowych. Do grona świetnego potomstwa Casallco należy również Mistrzyni Oldenburga w skokach - Casa Lady Love PS, wicemistrzyni Hanoweru w skokach klacz Cosima, która zajęła 7. miejsce w Bunderchampionacie. Na aukcji P.S.I. sprzedano Casallbertina dosiadaną przez Patricka Stühlmeyera, wicemistrza Czempionatu Deister – Cajulio i Conny'ego Blue PS, który zajął w tymże Czempionacie miejsce trzecie. Na poziomie międzynarodowym startują: Cristo (Hergen Forkert/GER), Caskkato TW (Scott Dollemore/GBR) i Cajulio (Simon Nizri/MEX). Córka Casallco St.Pr.St. Casalena została drugą wiceczempionką klaczy Westfalii. Na miejscu 1c również wysoko oceniona została Caramba.

Casalou PS to syn klaczy Balcanna, która jest również matką wał. Livellouet, który pod Jennefer Teague (PER) z powodzeniem startuje na zawodach rangi CSI3* w konkursach do 145 cm.

Ojciec matki, Balou du Rouet, sam odnoszący sukcesy w skokach na poziomie międzynarodowym, jest także ojcem srebrnej medalistki drużynowej na I.O. – klaczy Baloutinue (Laura Kraut/USA), brązowej medalistki Mistrzostw Świata indywidualnie i drużynowo Mistrzostw Europy, a także klaczy Bianca (Steve Guerdat/SUI) ósmej w Pucharze Świata. Trzecie miejsce drużynowo na ME zdobyła Saura de Fondcombe (Nadja Peter Steiner/SUI), a Corouet (Sarah Bullimore/GBR) wywalczył indywidualnie brązowy medal Mistrzostw Europy w WKKW. Balou du Rouet jest nie tylko najbardziej utytułowanym synem swojego słynnego ojca, mistrza olimpijskiego i trzykrotnego zwycięzcy Pucharu Świata Baloubet du Rouet, ale także według WBFSH obecnie znajduje się w pierwszej piętnastce najlepszych na świecie reproduktorów w skokach przez przeszkody.

W rodowodzie Casalou PS znajdujemy też dwie skokowe znakomitości: ogiera Kannan i Quick Star.

Trzecia matka, Quicosse, dała kilka międzynarodowych koni skokowych, takich jak Quality Street (po Calvaro Z; skoki 160 c m), Conthicosse PS (po Conthargos; skoki 140 cm), Kacosse (po Kannan ; skoki 140 cm), Cendimo's Star PS (po Centadel; skoki 135 cm), Kaskari (po Kannan; skoki 140 cm) i Quilara (po Calvaro Z). Ostatnia wymieniona klacz pod Andreasem Kreuzerem wielokrotnie plasowała się na płatnych miejscach w konkursach 140 cm i dała licencjonowanego Sanvaro (po Sandro Boy), a także odnoszącego międzynarodowe sukcesy na parkurach 150 cm Sandrilo (po Sandro Boy)/Maximilian Lill/GER i kolejne konie skokowe z powodzeniem startujące w konkursach 145 cm. Córka Quicosse, Carcosse Z (po Carthago), wydała na świat licencjonowanego ogiera Cinnamon (po Chacco-Blue; skoki 145 cm).

Casalou wywodzi się z rodziny oldenburskiej klaczy Edoste (Oldenburger Stamm 46), z której pochodzi również znajdujący się w ofercie Deckstation Schockemöhle/Cichoń Stallions ujeżdżeniowy ogier Fürst Romancier, a także Master Piece, Levi’s, Best For Me OLD, Sungold, Serano Gold, Deus, Diamond Gold, premiowany na körungu oldenburskim Landjuwel Gold, a także startujący w ujeżdżeniu na poziomie Grand Prix uznany ogier Exupery, oraz Rosengold OLD i Best Of Gold, które z powodzeniem prezentowały się na czworobokach konkursów Intermediaire I i St. Georg.