Zamawiam nasienie

Sprzedaż

Nightfinger B

Data wystawienia: 25.09.2022
   
Lokalizacja: Stajnia Borysiuk, Radzyń Podlaski
Numer telefonu: 513090569
6500 euro
30.000 zł
Skontaktuj się
Typ ujeżdzeniowy Rasa polski koń sportowy Płeć ogier Rok urodzenia 2021 Wzrost nie dotyczy Maść gniada Inne cechy
 • bezpośrednio od Hodowcy
 • szlachetny typ i poprawna budowa
 • bardzo dobry, ekspresyjny ruch
 • ciekawa kompozycja rodowodu
Opis

Ogier Nightfinger B to syn holenderskiego ogiera Goldfinger VDT, który po udanej karierze sportowej w pierwszych latach obecności na czworobokach, skoncentrował się na obowiązkach hodowlanych, odnosząc w tym zakresie nieprzeciętne sukcesy – doczekał się m.in. zdobywcy II miejsca w konkursie półfinałowym MŚMK- Game On, najdroższego źrebięcia Cichoń Foals Auction – Carewicz, zwyciężczyni Otwartego Czempionatu Źrebiąt 2022 – Savadora Gold EQ czy Mistrza Woj. Lubelskiego – Goodwill S.

Matką prezentowanego ogierka jest niezwykłej urody, skoczna, obdarzona elastycznością i elegancją w każdym ruchu klacz Nequa. Swoją urodę i potencjał przekazuje potomstwu. Jest córką ogiera Qulester hol, po którym odziedziczyła nowoczesny typ i wiele walorów użytkowych. Qulester z powodzeniem startował w konkurencji skoków do klasy CC1 głównie pod Andrzejem Głoskowskim. Para ta zdobył brązowy medal koni 6-letnichpodczas MPMK w Łącku i w tym samym roku zajęła 1 miejsce w konkursie kl. C. Mają na koncie wygrane w miejsca w pierwszej 5-tce w Gajewnikach, Lublinie, Łącku, Bogusławicach, Mosznej i Sopocie. Qulester to ojciec wał. Winchester, na którym Daria Kobiernik wygrała konkursy 140-145 na CSI2* Kraków i Bogusławice, kilkukrotnie koń ten zdobył nagrodę dla najlepszego konia polskiej hodowli na zawodach z cyklu Cavaliada. Wiceczempion koni 4-letnich w skokach, zwycięzca konkursu dla 5-latków na CSI* Samorin/SLO to także potomek ogiera Qulester.

Matka klaczy Nequa, klacz Nena jest matką klaczy finalistki MPMK-B klaczy Neacordia, startującej z na poziomie konkursów na CSI3*, a także klaczy Nenia, zwyciężczyni Polowej Próby Dzielności dla klaczy w SK Prudnik, zwyciężczyni w wieku 6 lat konkursów kl. C i C1 w Lesznie.

3.matka ogierka Nightfinger B, klacz Newis (po Elvis KWPN) uznana została przez PZHK, na postawie wyników jej potomstwa, za najlepszą klacz hodowlaną pod względem liczby potomstwa startującego w MPMK. Na 13 potomków, które urodziła 6 klaczy zostało matkami, a w sporcie wyróżniły się: Nerma i Newerra – uczestniczyły w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Lanaken i startowały w Polsce na poziomie CC1, Neville startował pod Jarosławem Skrzyczyńskim w konkursach do 140 cm, klacz Necordia zajęła 4 miejsce w Stacjonarnej Próbie Dzielności dla klaczy w Bogusławicach i startowała z powodzeniem w skokach na poziomie międzynarodowym do poziomu 140 cm na zawodach rangi do CSI3*, natomiast klacz Nedżia zaliczyła udany występ w finale MPMK-B.

Goldfinger VDT
Jazz
Velvet VDT
Cocktail
Charmante
Ferro
E-Delypsa
Nequa
Qulester
Nena
Quinar
Indra I
Nobody
Newis

Skontaktuj się ze sprzedawcą

  * Te pola muszą zostać wypełnione
  Klikająć na Wyślij wiadomość, akceptujesz naszą politykę prywatności i nasze ogólne warunki handlowe.

  Warunki stanówki
  Cichoń Stallions
  Warunki stanówki
  Helgstrand & Schockemöhle