Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Viva Vitalis

Czempion kwalifikacji z najwyższym potencjałem genetycznym


rasa oldenburska
data 2019
maść kasztanowata
wzrost 171
licencja Holst. Meckl, Old., Rhein., Zw. Płd. Niem, Westf.
nasienie świeże nasienie
800 EUR
+8% VAT

Genealogia

Vitalis
Vivaldi
Tolivia
Krack-C
Renate Utopia
D-Day
Nalivia
Furtherance
Fürst Romancier
Gesina
Fürst Heinrich
Ronja
Sir Donnerhall I
Gesine

Opis ogiera

Imponujący rodowód ogiera Viva Vitalis to konglomerat najlepszego z najlepszym - połączenie genetyki nadzwyczajnego reproduktora - ogiera Vitalis ze wspaniałą, wyjątkowo cenną rodziną klaczy Gesine. Podczas Körungu w Redefin w 2021 roku Viva Vitalis zaprezentował się jako ten najlepszy gdy tylko pojawił się podczas oceny na twardej nawierzchni. To w każdej partii swojego ciała modelowy ogier ujeżdżeniowy o harmonijnej budowie i aktywnie pracujących, zawsze wkraczających pod środek ciężkości kończynach, z zasłużenie przyznanym mu przez komisję licencyjną tytułem czempiona.

Jego ojciec Vitalis rozpoczął swoją usłaną zwycięstwami drogę w bardzo wcześnie, ponieważ już jako źrebię wygrał Czempionat Źrebiąt w Holandii w 2007 r., a dwa lata później został wiceczempionaem kwalifikacji ogierów NRW. W kolejnym roku uzyskał najwyższy indeks ujeżdżeniowy podczas próby dzielności (HLP), w 2012 na Mistrzostwach Świata Koni ujeżdżeniowych i finale Pavo Cup zajął płatne miejsca, w 2013 został Mistrzem USA i ponownie z rekordem ilość punktów zdobył kwalifikację do Mistrzostw Świata Młodych Koni, a w 2014 roku, w wieku 7 lat od zwyciężył w Małej Rundzie na poziomie międzynarodowym. Po powrocie do Niemiec w 2016 roku Vitalis wygrał finał Burg Pokal we Frankfurcie oraz konkurs „Ogier Roku” na poziomie Inter I na Mistrzostwach Świata w Ermelo/NED. W niedługim czasie doczekał się uznania w hodowli aż 70 swoich synów. Pierwsze jego potomstwo zaczyna odnosić sukcesy na zawodach rangi Grand Prix, należą do nich zdobywczyni drugiego miejsca w konkursie Louisdor Prize klacz Valencia AS i zdobywca nagrody Otto Lörke – wał. Valesco 50 (oba dosiadane przez Fabienne Müller-Lütkemeier), zwycięzca Compiègne – wał. Vamos Amigos/Cathrine Dufour/DEN i Mistrz Niemiec U25 wał. Vinay NRW/Ellen Judge.

Fürst Romancier, ojciec klaczy Furtherance, matki ogiera Viva Vitalis, zajął czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata Młodych Koni i na Bundeschampionacie, otrzymał Ia główną premię jako ogier i dał ponad 30 licencjonowanych synów. W gronie jego znakomitego potomstwa znajdujemy pełne rodzeństwo klaczy Furtherance, która jest pełną siostrą czempiona Oldenburga, głównego zwycięzcy klasy premium, finalisty Burg Pokal, ogiera ujeżdżeniowego VTV i zwycięzcy Grand Prix ogiera For Romance I OLD, a także For Romance II, który w wieku siedmiu lat zajmował już czołowe miejsca na arenie międzynarodowej, For Romance III de la gesse otrzymał premię podczas kwalifikacji, a czempionka federalna i rekordzistka pod względem uzyskanej ceny podczas PSI Auction – klacz Fasine OLD jest matką licencjonowanego ogiera Fasino (po Foundation) i klaczy A la Fasine (po Apache). Z kolei ta ostatnia dała licencjonowanego HP Valentino i Vincello (oba po Vitalis). Klacz Furtherance jest także matką licencjonowanego ogiera Go for Romance PS (po Governor), który także znajduje się w naszej ofercie stanówki.

Babka ogiera Viva Vtalis - Elite Stute Gesina dała również czempiona - ogiera Feinrich oraz czempionkę oldenburską Fürstin Gesine (oba konie po Fürst Heinrich), która została matką licencjonowanych Visino PS (po Vitalis) i Montrachet PS (po Morricone I). W połączeniu z De Niro, Gesina wydała na świat licencjonowanego ogiera Desino, a wraz z Bordeaux, Mistrzem Wielkiej Brytanii w ujeżdżeniu, dała klacz Best of All startującą na poziomie Inter I, matkę Mount St. John i piątej w Bundeschampionacie klaczy Best of Mount St. John OLD (po Fürst Romancier) oraz licencjonowanego ogiera MSJ Q (po Quantensprung).

Córka klaczy Gesina, Vesina PS (po Vivaldi) dała licencjonowanego ogiera Sebastino PS (po Secret). Poprzez trzeciego ojca - Sir Donnerhall I i czwartego - Don Schufro, rodowód ogiera Viva Vitalis został wzbogacony o inbred na doskonałego ogiera Donnerhall. Nie mniej istotny jest dolew krwi ogiera Sandro.

Prababka ogiera Viva Vitalis, klacz Gesine, dała także wiceczempiona kwalifikacji ogiera Vivaldi's Schufro (po Vivaldi) i ogiera Amadeus de l'Aubois (po Der Designer), który krył we Francji. Jej córka Sadira de Malleret (po Sir Donnerhall I) urodziła zwyciężczynię wielu konkursów na poziomie międzynarodowym, Zaeta de Malleret (po Zonik).
Viva Vitalis wywodzi się z rodziny klaczy Obandina (Hannover Stutenstamm 2191002, Schridde 713), z której pochodzi również legendarny ogiera Voltaire.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian