Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1300

Vitalos

Trzy razy 10 pkt!

rasa hanowerska
data urodzenia 2017
maść kasztanowata
wzrost 175
licencja DWB, Holst. Meckl, Old., Rhein., Zw. Płd. Niem, Westf.
Stacja ogierów Helgstrand Dressage
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Vitalis
Vivaldi
Tolivia
Krack-C
Renate Utopia
D-Day
Nalivia
Darlina
De Niro
Westsidelady
Donnerhall
Alicante
Wanderbursch II
Antje

„Niezwykle pewny siebie” – tak komisja skomentowała występ ogiera Vitalos, którego prezentacja podczas ostatniego Bundeschampionatu mogła każdego przyprawić o „gęsią skórkę”. W kłusie od pierwszego kroku poruszał się w takcie, równo i z balansem, za co zyskał ocenę 10 pkt ! Galopowal "niesamowicie pod górę, z podstawionymi tylnymi kończynami, z dużą swobodą w łopatkach w narożnikach, bardzo równy w obie strony”, toteż i za ten element przyznano mu maksymalną ocenę 10! W stępie, ocenionym na 9,0 „kroczył ze swobodną łopatką, w czterotakcie, energicznie, z mocno zaangażowanym zadem”! Kontakt z ręką jeźdźca jest tak precyzyjny, że „u czteroletniego konia trudno wyobrazić sobie coś lepszego”- tak skwitował jazdę na ogierze Vitalos jeździec testowy, przyznając mu ocenę również 10,0! Za budowę - "typową, męską", która bardzo dobrze dopełnia ogólny obraz ogier otrzymał 9,0! Z łączną oceną 9,6 Vitalos dosiadany przez Leonie Richter zdobył złoty medal w klasyfikacji czteroletnich ogierów, podobnie jak wcześniej na Czempionacie Hanoweru w Verden. Ukończył test dla ogierów w Danii jako zwycięzca swojej grupy wiekowej, gdzie również uzyskał wymarzoną ocenę 10 pkt.

Ojciec ogiera Vitalos – Vitalis rozpoczął swoją, usłaną zwycięstwami, drogę w bardzo wcześnie, ponieważ już jako źrebię wygrał Czempionat Źrebiąt w Holandii w 2007 r., a dwa lata później został wiceczempionaem kwalifikacji ogierów NRW. W kolejnym roku uzyskał najwyższy indeks ujeżdżeniowy podczas próby dzielności (HLP), w 2012 na Mistrzostwach Świata Koni ujeżdżeniowych i finale Pavo Cup zajął płatne miejsca, w 2013 został Mistrzem USA i ponownie z rekordem ilość punktów zdobył kwalifikację do Mistrzostw Świata Młodych Koni, a w 2014 roku, w wieku 7 lat od zwyciężył w Małej Rundzie na poziomie międzynarodowym. Po powrocie do Niemiec w 2016 roku Vitalis wygrał finał Burg Pokal we Frankfurcie oraz konkurs „Ogier Roku” na poziomie Inter I na Mistrzostwach Świata w Ermelo/NED. W niedługim czasie doczekał się uznania w hodowli aż 70 swoich synów. Pierwsze jego potomstwo zaczyna odnosić sukcesy na zawodach rangi Grand Prix, należą do nich zdobywczyni drugiego miejsca w konkursie Louisdor Prize klacz Valencia AS i zdobywca nagrody Otto Lörke – wał. Valesco 50 (oba dosiadane przez Fabienne Müller-Lütkemeier), zwycięzca Compiègne – wał. Vamos Amigos/Cathrine Dufour/DEN i Mistrz Niemiec U25 wał. Vinay NRW/Ellen Judge.

Ojciec matki, De Niro, już w wieku ośmiu lat odnosił sukcesy w konkursach Grand Prix i pod Dolf-Dietramem Kellerem zwyciężył hamburskie derby koni ujeżdżeniowych i przez sześć lat prowadził w rankingu WBFSH najlepszych ogierów ujeżdżeniowych na świecie. Praktycznie nie ma czempionatu, na którym nie pojawiłoby się jego potomstwo. Do tych najlpeszych należą: Desperados FRH/Kristina Bröring-Sprehe, Dablino/Anabel Balkenhol, D'Agostino FRH/Fabienne Müller-Lütkemeier, Delgado/Beatriz Ferrer-Salat/ESP, Voice/Edward Gal/NED, Deep Impact /Severo Jurado Lopez/ESP, Darco z De Niro ZS CH/Charlotte Lenherr/SUI. Ponad 250 koni po De Niro na poziomie zaawansowanym zarejestrowanych w samych Niemczech wygrało dla swojego ojca ponad 3,2 miliona euro! Mając ponad 100 licencjonowanych synów, ten hanowerski ogier roku 2008 wywarł niebywały wpływ na hodowlę koni ujeżdżeniowych.

Trzecim ojcem jest Wanderbursch II, a czwartym Askan. Trzecia matka - Antje dała również klacz Waleska (po Wolkentanz I), która jest matką licencjonowanego ogiera Destination MS (po Destano). Hanowerska rodzina klaczy Aina (Hannover Stutenstamm 1193401 , Schridde 418), z której wywodzi się Vitaos,wydała także ogiery Allegro (po Augustinus xx) i Fabriano (po Wendulan).

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle