Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
2400

Vitalis

wysokiej jakości reproduktor,
czyli holenderska gwarancja jakości

rasa holenderski gorącokrwisty
data urodzenia 2007
maść kasztanowata
wzrost 170
Stacja ogierów Deckstation Schockemӧhle
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Vivaldi
Krack C
Renate-Utopia
Flemmingh
Gicara II
Jazz
Darla-Utopia
Tolivia
D-Day
Nalivia
Donnerschwee
Rudira
Argus
Folivia

Tylko jesienią 2019 roku 11 jego synów uzyskało licencje w prawie wszystkich niemieckich związkach – 4 z nich w Hanowerze, Westfalii i Meklemburgii. Liczba licencjonowanych synów og. Vitalis jest teraz imponująca i wynosi 33, z Czempionem Ogierów i Bundeschampionem - ogierem Valverde na czele, oraz Wicemistrzem Świata, trzecim na Bundeschampionacie i zwycięzcą w St. Georges Special – ogierem Villeneuve oraz wiceczempionem Westfalii – ogierem Vaderland w dalszej kolejności. Klacz Victoria's Secret została Mistrzynią Świata Młodych koni w kategorii 5-latków w Ermelo w 2016 roku, po zwycięstwie w Bundeschampionacie rok wcześniej. Spośród córek ogiera Vitalis 33 zdobyły państwowe premie, do grona najlepszych zaliczyć należy: westfalską klacz Vienna i reńską Virginia K. Źrebaki po og. Vitalis często uzyskują bardzo atrakcyjne ceny na aukcjach - Vardy kosztował 120 000 euro na aukcji Oldenburg Elite, a VIP uzyskał drugą cenę, 53 000 euro, na letniej aukcji w Vechcie.

Sam Vitalis zdobył tytuł najlepszego źrebaka – ogierka w 2007 r. w Holandii, w 2009 został Wiceczempionem Körungu, a następnie w 2010 roku, podczas próby dzielności, osiągnął najwyższy indeks ujeżdżeniowy. W 2013 r. został czempionem USA osiągając rekordowy wynik kwalifikacji. Po powrocie do Niemiec w 2016 roku dosiadany przez Isabel Freese wygrał finał Nürnberger Burgpokal we Frankfurcie i konkurs „Ogier roku” na poziomie Inter I na Mistrzostwach Świata w Ermelo.

Vitalis był pierwszym licencjonowanym synem ogiera Vivaldi, Wiceczempiona próby dzielności w Holandii. Vivaldi w 2007 roku wygrał Pavo Cup jako 5-latek i pod Hansem Petera Minderhoudem w 2008 i 2009 roku wygrał serię zawodów dla ogierów KNHS / KWPN, otrzymując ocenę 10,0 pkt za kłus. W 2013 roku zdobył Puchar VHO podczas KWPN Stallion Show. Odtąd w jego karierze pierwszeństwo miała hodowla. Vivaldi dał całą serię ogierów, szczególnie w Holandii, między innymi : Desperado N.O.P., Glock's Dream Boy N.O.P., Expression, Eye Catcher i Ferdinand, ale także w Niemczech m.in. wiveczempiona westfalskiego körungu – og. Van Vivaldi, wiceczempiona Oldenburga – og. Versace, oraz ogiery Ic Cennin, Veneziano, hanowerskiego czempiona - Livaldon i wreszcie Vivino, rekordzistę pod względem uzyskanej ceny sprzedaży (2 miliony euro), najlepszego ogiera körungu hanowerskiego.

Matka ogiera Vivaldi, klacz Tolivia, w wieku 3 lat została Czempionką Klaczy w Holandii. Jej ojciec, D-Day, uzyskał premię w Oldenburgu w 1994 roku i zwyciężył podczas próby dzielności w Neustadt Dosse w 1996 roku. Startował w małej rundzie, zasłużył się w hodowli w Holandii i Szwecji. Warto odnotować sukcesy potomstwa og. Vitalis w Polsce, gdzie jego córka Viviana hod. Pawła Gąsińskiego została Superczempionką Otwartego Czempionatu Źrebiąt Ras Szlachetnych, natomiast syn - Vinicius, został sprzedany za kwotę 8200 euro podczas aukcji źrebiąt Cichoń Foals Auction 2020.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle