Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Vitalis

wysokiej jakości reproduktor, czyli holenderska gwarancja jakości


rasa holenderski gorącokrwisty
data 2007
maść kasztanowata
wzrost 170
licencja
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
2400 EUR
+8% VAT

Genealogia

Vivaldi
Krack C
Renate-Utopia
Flemmingh
Gicara II
Jazz
Darla-Utopia
Tolivia
D-Day
Nalivia
Donnerschwee
Rudira
Argus
Folivia

Opis ogiera

Tylko jesienią 2019 roku 11 jego synów uzyskało licencje w prawie wszystkich niemieckich związkach – 4 z nich w Hanowerze, Westfalii i Meklemburgii. Liczba licencjonowanych synów og. Vitalis jest teraz imponująca i wynosi 33, z Czempionem Ogierów i Bundeschampionem - ogierem Valverde na czele, oraz Wicemistrzem Świata, trzecim na Bundeschampionacie i zwycięzcą w St. Georges Special – ogierem Villeneuve oraz wiceczempionem Westfalii – ogierem Vaderland w dalszej kolejności. Klacz Victoria's Secret została Mistrzynią Świata Młodych koni w kategorii 5-latków w Ermelo w 2016 roku, po zwycięstwie w Bundeschampionacie rok wcześniej. Spośród córek ogiera Vitalis 33 zdobyły państwowe premie, do grona najlepszych zaliczyć należy: westfalską klacz Vienna i reńską Virginia K. Źrebaki po og. Vitalis często uzyskują bardzo atrakcyjne ceny na aukcjach - Vardy kosztował 120 000 euro na aukcji Oldenburg Elite, a VIP uzyskał drugą cenę, 53 000 euro, na letniej aukcji w Vechcie.

Sam Vitalis zdobył tytuł najlepszego źrebaka – ogierka w 2007 r. w Holandii, w 2009 został Wiceczempionem Körungu, a następnie w 2010 roku, podczas próby dzielności, osiągnął najwyższy indeks ujeżdżeniowy. W 2013 r. został czempionem USA osiągając rekordowy wynik kwalifikacji. Po powrocie do Niemiec w 2016 roku dosiadany przez Isabel Freese wygrał finał Nürnberger Burgpokal we Frankfurcie i konkurs „Ogier roku” na poziomie Inter I na Mistrzostwach Świata w Ermelo.

Vitalis był pierwszym licencjonowanym synem ogiera Vivaldi, Wiceczempiona próby dzielności w Holandii. Vivaldi w 2007 roku wygrał Pavo Cup jako 5-latek i pod Hansem Petera Minderhoudem w 2008 i 2009 roku wygrał serię zawodów dla ogierów KNHS / KWPN, otrzymując ocenę 10,0 pkt za kłus. W 2013 roku zdobył Puchar VHO podczas KWPN Stallion Show. Odtąd w jego karierze pierwszeństwo miała hodowla. Vivaldi dał całą serię ogierów, szczególnie w Holandii, między innymi : Desperado N.O.P., Glock's Dream Boy N.O.P., Expression, Eye Catcher i Ferdinand, ale także w Niemczech m.in. wiveczempiona westfalskiego körungu – og. Van Vivaldi, wiceczempiona Oldenburga – og. Versace, oraz ogiery Ic Cennin, Veneziano, hanowerskiego czempiona - Livaldon i wreszcie Vivino, rekordzistę pod względem uzyskanej ceny sprzedaży (2 miliony euro), najlepszego ogiera körungu hanowerskiego.

Matka ogiera Vivaldi, klacz Tolivia, w wieku 3 lat została Czempionką Klaczy w Holandii. Jej ojciec, D-Day, uzyskał premię w Oldenburgu w 1994 roku i zwyciężył podczas próby dzielności w Neustadt Dosse w 1996 roku. Startował w małej rundzie, zasłużył się w hodowli w Holandii i Szwecji. Warto odnotować sukcesy potomstwa og. Vitalis w Polsce, gdzie jego córka Viviana hod. Pawła Gąsińskiego została Superczempionką Otwartego Czempionatu Źrebiąt Ras Szlachetnych, natomiast syn - Vinicius, został sprzedany za kwotę 8200 euro podczas aukcji źrebiąt Cichoń Foals Auction 2020.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian