Zamawiam nasienie
Eur
2000 wg kursu EUR z dnia sprzedaży

Vitalis

wysokiej jakości reproduktor,
czyli holenderska gwarancja jakości

rasa holenderski gorącokrwisty
data urodzenia 2007
maść kasztanowata
wzrost 170
zobacz wideo ogiera
Potomstwo
Vivaldi
Krack C
Renate-Utopia
Flemmingh
Gicara II
Jazz
Darla-Utopia
Tolivia
D-Day
Nalivia
Donnerschwee
Rudira
Argus
Folivia

Tylko jesienią 2019 roku 11 jego synów uzyskało licencje w prawie wszystkich niemieckich związkach – 4 z nich w Hanowerze, Westfalii i Meklemburgii. Liczba licencjonowanych synów og. Vitalis jest teraz imponująca i wynosi 33, z Czempionem Ogierów i Bundeschampionem - ogierem Valverde na czele, oraz Wicemistrzem Świata, trzecim na Bundeschampionacie i zwycięzcą w St. Georges Special – ogierem Villeneuve oraz wiceczempionem Westfalii – ogierem Vaderland w dalszej kolejności. Klacz Victoria's Secret została Mistrzynią Świata Młodych koni w kategorii 5-latków w Ermelo w 2016 roku, po zwycięstwie w Bundeschampionacie rok wcześniej. Spośród córek ogiera Vitalis 33 zdobyły państwowe premie, do grona najlepszych zaliczyć należy: westfalską klacz Vienna i reńską Virginia K. Źrebaki po og. Vitalis często uzyskują bardzo atrakcyjne ceny na aukcjach - Vardy kosztował 120 000 euro na aukcji Oldenburg Elite, a VIP uzyskał drugą cenę, 53 000 euro, na letniej aukcji w Vechcie.

Sam Vitalis zdobył tytuł najlepszego źrebaka – ogierka w 2007 r. w Holandii, w 2009 został Wiceczempionem Körungu, a następnie w 2010 roku, podczas próby dzielności, osiągnął najwyższy indeks ujeżdżeniowy. W 2013 r. został czempionem USA osiągając rekordowy wynik kwalifikacji. Po powrocie do Niemiec w 2016 roku dosiadany przez Isabel Freese wygrał finał Nürnberger Burgpokal we Frankfurcie i konkurs „Ogier roku” na poziomie Inter I na Mistrzostwach Świata w Ermelo.

Vitalis był pierwszym licencjonowanym synem ogiera Vivaldi, Wiceczempiona próby dzielności w Holandii. Vivaldi w 2007 roku wygrał Pavo Cup jako 5-latek i pod Hansem Petera Minderhoudem w 2008 i 2009 roku wygrał serię zawodów dla ogierów KNHS / KWPN, otrzymując ocenę 10,0 pkt za kłus. W 2013 roku zdobył Puchar VHO podczas KWPN Stallion Show. Odtąd w jego karierze pierwszeństwo miała hodowla. Vivaldi dał całą serię ogierów, szczególnie w Holandii, między innymi : Desperado N.O.P., Glock's Dream Boy N.O.P., Expression, Eye Catcher i Ferdinand, ale także w Niemczech m.in. wiveczempiona westfalskiego körungu – og. Van Vivaldi, wiceczempiona Oldenburga – og. Versace, oraz ogiery Ic Cennin, Veneziano, hanowerskiego czempiona - Livaldon i wreszcie Vivino, rekordzistę pod względem uzyskanej ceny sprzedaży (2 miliony euro), najlepszego ogiera körungu hanowerskiego.

Matka ogiera Vivaldi, klacz Tolivia, w wieku 3 lat została Czempionką Klaczy w Holandii. Jej ojciec, D-Day, uzyskał premię w Oldenburgu w 1994 roku i zwyciężył podczas próby dzielności w Neustadt Dosse w 1996 roku. Startował w małej rundzie, zasłużył się w hodowli w Holandii i Szwecji. Warto odnotować sukcesy potomstwa og. Vitalis w Polsce, gdzie jego córka Viviana hod. Pawła Gąsińskiego została Superczempionką Otwartego Czempionatu Źrebiąt Ras Szlachetnych, natomiast syn - Vinicius, został sprzedany za kwotę 8200 euro podczas aukcji źrebiąt Cichoń Foals Auction 2020.

"
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle