Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1000

Value

Pierwsza premia na kwalifikacji Związku Oldenburskiego

rasa oldenburska
data urodzenia 2019
maść kasztanowata
wzrost 173
licencja Holst. Meckl, Old., Rhein., Zw. Płd. Niem, Westf.
Stacja ogierów Helgstrand Dressage
Nasienie
świeże
nasienie
Valverde
Vitalis
Amicella
Vivaldi
Tolivia
Ampere
First Fina
Floriz Laetizia
Floriscount
Laetizia
Florencio I
Arkona
Lauries Crusador
Dubarry

„Bardzo bystry, panujący nad sytuacją, z niesamowitą prezencją. Koń ujeżdżeniowy w każdym calu, z dużym naturalnym samoniesieniem i ogromną elastycznością w ruchu. Ogier, którego z łatwością można sobie wyobrazić w przyszłości na kolejnych czempionatach. Pochodzi z bardzo dobrej oldenburskiej hodowli von Merveldt z Vechty.” – tak Bernhard Thoben, kierownik hodowlany Związku Oldenburskiego skomentował ogiera Value, który podczas kwalifikacji ogierów (Oldenburgu Hengst-Tagen) w 2021 otrzymał premię Id.

Jego ojciec - Valverde w wieku 4 lat został Mistrzem Westfalii i wiceczempionem Niemiec podczas Bundeschampionatu. W wieku 5 lat znalazł się w finale Mistrzostw Świata na 4 miejscu i wygrał Bundeschampionat, w którym rok później zajął miejsce czwarte. W wieku siedmiu lat wraz z Yarą Reichert wygrali serię zawodów międzynarodowych dla młodych koni ujeżdżeniowych na poziomie zaawansowanym i zajęli jedenaste miejsce w finale Mistrzostw Świata Młodych Koni w Verden. Kilku synów już z pierwszego pokolenia Valverde otrzymało licencję. Jego atletycznie zbudowane potomstwo zaczyna obiecująco pokazywać się pod siodłem.

Jego matka - St.Pr./El.St. Floris Laetizia jest półsiostrą Bundeschampiona koni 3-letnich, licencjonowanego ogiera Finest Selection OLD (po Follow Me). Ojciec matki - Floriscount był zwycięzcą próby dzielności (HLP) dla koni ujeżdżeniowych w 2008 roku i drugim w klasyfikacji generalnej w Schlieckau, gdzie otrzymał ocenę 10 od jeźdźca testera, następnie wygrał serię zawodów, w tym kwalifikacje do Bundeschampionatu i zajął drugie miejsce w finale Burg Pokal w 2014 roku pod Oliverem Oelrichem. Otrzymał także nagrodę VTV Ujeżdżeniowego Ogiera Roku w Oldenburgu. Z córką hodowcy - Patricią von Merveldt zwyciężał w wielu konkursach aż do Grand Prix włącznie. Dwudziestu jego synów zdobyło licencje, w tym Ferdinand/Kim Pfeiffer, który wygrał Grand Prix.

Babka St.Pr./El.St. Laetizia dała również dwóch pełnych braci po Follow Me: wał. Filareté, który z powodzeniem startował w konkursach na poziomie kl. M i wspomnianego ogiera Finest Selection OLD.

W trzecim i czwartym pokoleniu w rodowodzie Value znalazły się Lauries Crusador xx i Donnerhall, założyciele niezwykle cennych linii. Trzecia matka, Dubarry, dała konie ujeżdżeniowe klasy Inter I - Laudon i Lexus (oba po Lauries Crusador xx). Jej pełny brat Dubloon i jej półbrat Lago Casablanca (po Lauries Crusador xx) uzyskali licencje, ponadto Dubloon odnosił sukcesy w Wielkiej Brytanii w międzynarodowym para-sporcie.

Z rodziny klaczy Aricia ( Hannover Stutenstamm 1190103, Schridde 644) pochodzą także licencjonowane ogiery Ducati (po Desperados), Radetzky van't Heike (po Diarado), Chicago City (po Carthago), Fürstenhof (po Fürst Garndios), Fletcher (po Fürst Grandios), Slangerupgaards Flottenheimer (po Franklin).

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle