Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1300
Nowość 2023

V-Power

Czempion Körungu Westfalskiego 2022 i rekordzista aukcji

rasa westfalska
data urodzenia 2020
maść gniada
wzrost 169
licencja Westf.
Stacja ogierów Helgstrand Dressage
Nasienie
świeże
nasienie
Viva-Gold
Vivaldi
Weihronce
Krack C
Renate-Utopia
Romance I
Weihegold OLD
Viness
Fidertanz
Shakira
Fidermark NRW
Reine Freude
Show Star
Francis

Czempion Westfalii, sensacja aukcji ogierów, gdzie został sprzedany za 1,2 miliona euro

„Lśniąca gwiazda - wdzięk i jakość w jednym. Nieskazitelna budowa. Ogier, który zaimponował swoimi trzema chodami. Jeden z niewielu, który już daje wyobrażenie o tym, jaki będzie później, gdy wejdzie na następny poziom swojej kariery. Na wypięciu staje się jeszcze bardziej podstawiony”- tak dyrektor ds. Hodowli Thomas Münch podsumował entuzjazm westfalskiej komisji licencyjnej. Podczas inspekcji na twardym podłożu V-Power robił już pierwszorzędne wrażenie i był jednym z kandydatów do zwycięstwa, które przypieczętował występem w ruchu luzem i na lonży. Westfalia uczciła tę nową, jaśniejącą gwiazdę na ujeżdżeniowym firmamencie owacjami na stojąco, a Stacji Helgstrand Dressage udało się go zakupić za rekordową cenę na rynku ogierów wynoszącą 1,2 miliona euro!

Jego ojciec Viva Gold, to wnuk fenomenalnej klaczy Weihegold OLD, która pod Isabell Werth sięgnęła pod tytuł Mistrzyni Olimpijskiej, Europy i wielokrotnie wygrywała konkursy Pucharu Świata. Sam Viva Gold zwyciężył w próbie dzielności, został Wiceczempionem Oldenburga, dwukrotnie zakwalifikował się do Mistrzostw Niemiec Młodych Koni. Spośród jego źrebiąt z pierwszego rocznika wyrosło co najmniej 5 ogierów licencjonowanych, a trójka z nich dotarła do ringu ogierów premiowanych, na czele z omawianym Czempionem Ogierów - V-Power.

Jego matka Verb.Pr.St. Finess dała także licencjonowanego ogiera Belmore (po Belissimo M), który odniósł sukces w międzynarodowym Young Riders Tour pod Alexą Westendarp/GER. Córka klaczy Finess - Rocket Girl (po Rock Forever I) dała licencjonowanego ogiera Vitz Gerald PS (po Valverde).

Jego babka St.Pr.St. Shakira jest przyrodnią siostrą wał. Dynastie (po Diarado), skoczka klaczy M** (135 cm).

Licencjonowane ogiery Abegglen FH NRW (po Ampère; Grand Prix)/Victoria Max-Theurer/AUT, Montreal I (po Mohn xx), Parademeister I i II (oba po Parademarsch I) oraz konie sportowe Fling (po Florestan I ; poziom Grand Prix), Flamenco (po Florestan I; poziom Grand Prix), Leonardo wie Caprio (po Laurentianer; poziom Inter I), Retina (po Regazzoni; skoki poziom 130 cm) i Ronjador (po Rock Forever I; poziom Inter I) również wywodzą się z westfalskiej rodziny o numerze 220 (Westf Stamm 220).

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle