Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Totilas

Mistrz Świata i światowy rekordzista - ogier legenda


rasa holenderski gorącokrwisty
data 2000
maść kara
wzrost 170
licencja PZHK, DSP, han, mekl, old, reń, westf, Włochy, Francja, Szwecja
nasienie mrożone nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
4000 EUR
+8% VAT

Genealogia

Gribaldi
Kostolany
Gondola II
Enrico Caruso
Kapstadt
Ibikus
Gloria VI
Lominka
Glendale
Elsa
Nimmerdor
Silja
Akteur
Wominka

Opis ogiera

O tym ogierze można pisać tylko w samych superlatywach. Swoimi występami wywarł na publiczności i sędziach niebywałe jak dotąd wrażenie wychodzące daleko poza czysto sportowe emocje i zdobywając niesłychaną popularność. Dosiadany przez Edwarda Gala wygrał zespołowo złoty i srebrny medal w konkursach Grand Prix i złoty medal w GP Freestyle podczas Mistrzostw Europy w Windsorze w 2009. Ustanowił światowe rekordy wysokości ocen uzyskanych w tychże konkursach. Następnie jeszcze tego samego roku pobił swój własny rekord w konkursie GP Freestyle w Londynie. W 2010 wygrał finał Pucharu Świata w s’ Hertogenbosch. Na CHIO w Aachen ustanowił kolejny rekord w GP Special – otrzymał od sędziów 28 razy maksymalną ocenę 10,0 pkt! W 2010 roku podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Lexington, wygrał złoto nie tylko w ekipie, ale również dwukrotnie wygrał konkursy indywidualne. Od 2011 roku dosiadał go Matthias Alexander Rath, pod którym był najlepszym koniem srebrno-medalowej ekipy Niemiec podczas Mistrzostw Europy w Rotterdamie. W kolejnym roku para ta zdobyła 2 srebrne medale na Mistrzostwach Niemiec – konkursie Special i Kür, a rok później – brązowy medal zespołowo na Mistrzostwach Europy w Aachen.

Doskonały sportowiec nie zawiódł również jako reproduktor. Jego syn Glock’s Toto Jr. zdobył dwukrotnie złoto na Pavo Cup w kategorii 5- i 6-latków. Ogier Governor-Str zdobył 2 srebrne medale na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w grupie 6- i 7-latków. Na płatnych miejsca plasowały się: Gotilas du Feuillard, Straight Horse Don Tamino oraz Total Hope - Czempion Ogierów i Czempion Szwecji. Totilas dał ponad 20 licencjonowanych synów w tym Top Gear i Topas (czempion Badenii-Württembergii). Klacz True Love OLD była II Wiceczempionką Oldenburga i Wicemistrzynią Niemiec z Bundeschampionatu. Potomstwo ogiera Totilas cieszy się niesłabnącą popularnością na aukcjach. Wał. Total Recall pobił światowy rekord, jako źrebię został sprzedany na aukcji w Vechcie za 200 000 euro, natomiast ogier Total Ideal kosztował 105 000 euro, a Tout le Monde – 90 000 euro.

Ojciec ogiera Totilas - ogier Gribaldi, którego dosiadał również Edward Gal, zdobył tytuł Trakeńskiego Czempiona Ogierów, Trakeńskiego Ogiera Roku 2008, wygrywał także konkursy Grand Prix. W Holandii został uhonorowany przez Księgę KWPN najwyższym tytułem hodowlanym „Preferent”. W 2014 roku zajmował pierwsze miejsce w rankingu WBFSH jako ojciec koni ujeżdżeniowych. Do grona najlepszych jego potomków należy zwycięzca Pucharu Świata ogier Painted Black I oraz zwycięzcy Grand Prix: Sisther de Jeu, Peter Pan, Pasternak and Girasol. Trakeński Czempion Ogierów - Imhotep i Wiceczempion -ogier All Inclusive to dwaj spośród 27 synów ogiera Gribaldi, które zdobyły licencje hodowlane w Niemczech.

Matka ogiera Totilas, klacz Lominka, zinbredowana (3 x 4) na holsztyńskiego ogiera Farn dała również jego pełną siostrę – klacz Uusminka, która z powodzeniem startowała na poziomie klasy Inter I.. Wał. Talan i ogier Uljanoff (oba po Gribaldi) osiągnęli poziom klasy Grand Prix, a ich matką jest klacz Elsa, babka ogiera Totilas.

Występujące w rodowodzie po stronie matki takie ogiery jak Glendale, Akteur i Farn dają świadectwo mocnego wpływu krwi holsztyńskiej na genotyp ogiera Totilas, on sam zaś wywodzi się z rodziny słynnej holenderskiej klaczy Freiminka. Rodzina ta dostarczyła sporą populację koni sportowych międzynarodowej klasy i ogierów hodowlanych.

Po niespodziewanej śmierci ogiera Totilas pod koniec 2020 r., w ofercie pozostało zmagazynowane nasienie mrożone, które w Polsce dostępne jest wyłącznie dla klaczy inseminowanych w stacji ogierów Cichoń Stallions w Radzionkowie.

Dziedzictwo og. Totilas kontynuują także obecni w naszej ofercie synowie: Top Gear, Total Diamond PS, Total Hope i Total McLaren

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian