Cena świeżego
nasienia

/
+ 8% VAT
Pln
1 rata
+
płatne po
potwierdzeniu
źrebności
Eur
2000
zamawiam nasienie

Talan

holenderska gwiazda
z holsztyńską krwią

Talan, dosiadany przez Księcia Faisal Al Shalan zdobył srebrny medal zespołowo w 2014 roku na Asian Games i uczestniczył w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Caen. Poprzednio był członkiem zespołu brytyjskiego i dosiadany przez samego Roberta Smitha brał udział w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Lexington. Wygrał Grand Prix w Ascona oraz konkurs 160 cm na CSIO5* King George V Gold Cup w Hickstead i na CSIO5*-NC w Calgary. Zajmował płatne miejsca w licznych konkursach Grand Prix.

Wielu z jego potomków zajmuje płatne miejsca na Mistrzostwach Świata dla Młodych Koni i zawodach międzynarodowych.

Jego ojciec, wspaniały Concorde odnosił liczne sukcesy pod Josem Lanskinkiem – w Nagrodzie NRW w Akwizgranie, także w Grand Prix w Amsterdamie, Helsinkach i Gothenburgu. Concorde ma wiele potomstwa odnoszącego sukcesy, należy zaliczyć tu FAN Holland i potrójnego zwycięzcę Derby Hamburg – Nacorde.

Matka ogiera Talan, klacz Nalinda to klacz bardzo zasłużona w hodowli. Otrzymała cztery znaczące tytuły hodowlane nadawane przez KWPN tylko najcenniejszym klaczom na podstawie wyników w wystawach, potomstwa w hodowli i sporcie. Do tego grona zaliczyć należy Veni Vidi Vici (po Ohorn) i Diego (po Vaillant), które odnosiły sukcesy na poziomie CSI2*, a klacz Happy Linda (po Eldorado vd Zeshoek) brała udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni.

Ojciem klaczy Nalinda, jest niezwykle zasłużony dla hodowli koni sportowych, szczególnie w Holandii, holsztyński ogier Burggraaf, odnoszący sukcesy międzynarodowe pod Roelofem Brilem. Do licznego, najlepszego potomstwa ogiera Burggraaf należy bez wątpienia ogier Peppermill, który zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy.

Drugą matką ogiera Talan jest klacz Jalinda (po Dutchboy), której syn – wał. Witschge (po Ferro) odnosił sukcesy w konkursach Grand Prix w ujeżdżeniu.

W trzecim i czwartym pokoleniu rodowodu ogiera Talan pojawia się ogier Dutchboy, ojciec m.in. wyśmienitej skokowo klaczy Ikonda, wał. Anthem i Vinney Boy. W rodowodzie ogiera Talan uwadze nie może umknąć syn wspaniałego ogiera Nimmerdor - ogier Wisconsin.

Talan jest przedstawicielem rodziny numer 1573 wywodzącej się od holenderskiej klaczy Eliada ur. w 1940 roku.

Podstawowe
informacje
rasa holenderski gorącokrwisty
data urodzenia 2000
maść gniada
wzrost 170
licencja os-international, hannowerska, KWPN, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
Concorde
Voltaire
Flyer
Furioso II
Gogo Moeve
Marco Polo
Klaske
Nalinda
Burggraaf
Jalinda
Landgraf I
Loanda
Dutchboy
Falinda
poznaj naszego
kolejnego ogiera