Cena świeżego
nasienia

/
+ 8% VAT
Pln
1 rata
+
płatne po
potwierdzeniu
źrebności
Eur
1000
zamawiam nasienie

Stakkatol

duża moc genów
sportowych

Bardzo utalentowany Stakkatol rozpoczynał karierę sukcesami w zawodach dla młodych koni skokowych. Następnie zaczął wygrywać wiele konkursów w międzynarodowych cyklach startując pod Bastianem Freese.

Swój talent skokowy w niezwykle silny sposób przekazuje na potomstwo. Do grona najlepszych jego potomków należą: klacz Stella, Stalando (najwyższa cena na aukcji w Ankum), który pod Krzysztofem Ludwiczakiem brał udział w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon, oraz Stakkatan, który pod Andrzejem Opłatkiem uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Fontainebleau.

Córka ogiera Stakkatol, klacz Stalognia (matka po Chacco-Blue), która zajmowała płatne miejsca na międzynarodowych zawodach, jest matką licencjonowanego ogiera Kannatol, który został sprzedany na elitarnej aukcji P.S.I. za rekordową cenę 1,7 miliona euro (!), a obecnie znajduje sie w ofercie naszej stacji.

Ojciec ogiera Stakkatol, wspaniały Stakkato, zdobył tytuł czempiona w swoim związku, a w 2003 w Gerze został Mistrzem Niemiec. Sukces ten powtórzył w Münster w 2010 roku. Do listy jego sukcesów należy doliczyć drugie miejsce w Grand Prix w Nörten-Hardenberg, oraz pięciokrotny udział w konkursach Pucharu Narodów. Aż przez 11 lat Stakkato dominował na liście ogierów sklasyfikowanych pod względem indeksu hodowlanego sporządzonego przez Federację Narodową w Niemczech. W 2007 roku przyznano mu tytuł “Hanowerskiego Ogiera Roku”. Ponad 70 jego synów uzyskało licencje, a około 120 jego córek zdobyło Narodowe Premie Hodowlane. Ponad 200 jego potomków odnosi sukcesy w konkursach na poziomie 130 i wyżej; konie te wygrały do tej pory ponad 3 miliony euro.

Matka ogiera Stakkatol, Caroll startowała z sukcesami w konkursach międzynarodowych na wysokości powyżej 130 cm.

W rodowodzie ogiera Stakkatol znajdujemy również wspaniałego ogiera Capitol I, który stał się najbardziej reprezentatywnym synem filarowego dla hodowli holsztyńskiej reproduktora pełnej krwi angielskiej Cottage Son xx. Capitol I jest ojcem tak znaczących koni jak drużynowy mistrz olimpijski Dobel's Cento dosiadany przez Otto Beckera i drużynowa Mistrzyni Europy klacz Gitania.

Druga matka ogiera Stakkatol, klacz Lolita odnosiła sukcesy w konkursach skokowych klasy S.

W trzecim i czwartym pokoleniu w rodowodzie znajdujemy tak znane holsztyńskie ogiery jak Liguster i Faehnrich.

Stakkatol wywodzi się z rodziny Okay xx (po Pik As) numer 13 A (Holsztyńska linia 8795).

Podstawowe
informacje
rasa OS-International
data urodzenia 2004
maść siwa
wzrost 172
licencja os-international, hannowerska, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
Stakkato
Spartan
Pia
Servus
Gottilde
Pygmalion
Goldfeder
Caroll
Capitol I
Lolita
Capitano
Folia
Liguster
Goldika
poznaj naszego
kolejnego ogiera