Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

So Perfect


rasa oldenburska
data 2017
maść kara
wzrost 172
licencja PZHK, DWB, Holst. Mekl, Old., Reń., Zw. Płd. Niem, Westf.
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1300 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Liczne cenowe rekordy aukcji źrebiąt z pierwszego rocznika ogiera So Perfect

So Perfect to reproduktor w całym tego słowa znaczeniu. Jego pierwsze źrebięta wzbudzają zachwyt, pochodzący z pierwszego rocznika ogierek Sempre Libre (z m. po Fürst Romancier) uzyskał rekordową cenę 62 000 euro na Oldenburg Elite Auction w Vechcie. So Perfect wyraźnie przekazuje swoją wspaniałą budowę i ekspresyjny ruch, co sprawia, że jego potomstwo jest coraz bardziej pożądane.

Sam jest rezerwowym czempionem kwalifikacji ogierów Związku Oldenburskiego, w Danii zdobywając premię podczas próby pod siodłem pokazał, że wart jest swojego imienia. Podczas testu w Danii otrzymał wysokie noty za trzy niezwykłej jakości podstawowe chody i wyjątkową jezdność.

Jego ojciec Sezuan był Mistrzem Świata Młodych Koni w wieku pięciu, sześciu i siedmiu lat i jest bez wątpienia jednym z najbardziej poszukiwanych dziś ogierów ujeżdżeniowych. Dosiadany przez Dorothee Schneider wygrywał także międzynarodowe konkursy aż do Inter I. W międzyczasie przechodził trening do poziomu Grand Prix przez Patrika Kittela/SWE. Sezuan - Duński Czempion Ogierów, zwycięzca HLP, Duński Czempion w Ujeżdżeniu, Ogier Elitarny i Ogier Roku w Danii również dominuje na scenie hodowlanej. Jest ojcem dwukrotnego zwycięzcy testów osiągów Sezuan's Donnerhall, oraz dwukrotnego zdobywcy premii, zwycięzcy prób dzielności, Bundeschampiona i zwycięzcy zawodów dla czterolatków na Mistrzostwach Świata Młodych Koni ogiera So Unique. Oba ogiery znajdują się w ofercie Deckstation Schochemoehle/ Cichoń Stallions. Wicemistrz Świata i Bundeschampion ogier Secret i brązowy medalista Mistrzostw Świata Młodych Koni - Queenparks Wendy pod Andreasem Helgstrandem/DEN są również potomkami ogiera Sezuan.

Jego matka Verb.Pr.St. Shakira jest przyrodnią siostrą licencjonowanego ogiera Tout le Monde (po Totilas).

Dzięki potomstwu startującym w konkursach Grand Prix, m.in. startującemu w Igrzyskach Olimpijskich wał. Samhitas/Kelly Layne/AUS, odnoszącemu sukcesy na Mistrzostwach Europy wał. Santiago Song/Thibault Vanderberghe/BEL oraz wał. Sheeran/Jacob Noerby Soerensen /SWE i klaczy Cavalia/Jessica Howington/USA, ojciec matki ogiera So Perfect, Sir Donnerhall I, znajduje się w pierwszej czwórce rankingu WBFSH najlepszych reproduktorów na świecie. Sam Sir Donnerhall I jako drugi wiceczempion podczas kwalifikacji, czempion regionu, rekordzista pod względem otrzymanych ocen na próbie dzielności ogierów, Wiceczempion Świata Młodych Koni, Czempion Niemiec i zdobywca głównej premii, może poszczycić się na ponad 100 licencjonowanymi synami.

Babka ogiera So Perfect, El.St. Roxana Ra jest pełną siostrą Ronda BM/Leonie Bramall/CAN, która odnosiła sukcesy do poziomu Inter I, oraz półsiostrą wielu innych koni ujeżdżeniowych.
W trzecim pokoleniu w rodowodzie pojawia się krew legendarnego ogiera Rubinstein w postaci jego syna - Rohdiamant.

So Perfect wywodzi się z hanowerskiej rodziny klaczy Noreja (Hannover Stutenstamm 1189011, Schridde 447), z której pochodzą także licencjonowany ogier i złoty medalista Mistrzostw Europy Weinbrand/Gina Capellmann/GER, a także inne licencjonowane ogiery, takie jak Deep Love, Uno What’s Up, Con Amore, Saluto i San Francisco-Ra. Inne konie to to odnoszące sukcesy konie sportowe w konkursach Grand Prix - Anji Plönzke Belfast Ra, Et Moi Juliane Brunkhorst i Sandrino/Andrea Miesner, a także konie klasy Inter I i St. Georges - Rosienne M, Luigi Colani, Royal Angelo, Rotary -Ra i Hellsingh.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian