Zamawiam nasienie
Pln
2000
/
Eur
470

Sir Europe

ojciec najlepszych
źrebiąt w Polsce

rasa oldenburska
data urodzenia 2013
maść skarogniada
wzrost 171
licencja polski związek hodowli koni, DWB
Sir Donnerhall I
Sandro Hit
Contenance D
Sandro Song
Loretta
Donnerhall
Contenance II
Genoveva
Welt Hit Ii
Granda
Wetlmeyer
Clieste
Grundstein
Karina

Sir Europe to oldenburski ogier urodzony w 2013 r., którego pochodzenie łączy trzy najsłynniejsze linie ujeżdżeniowe wywodzące się od: Sandro Songa, Donnerhalla i Weltmeyera.

Ojciec Sir Europe – Sir Donnerhall I, to zwycięzca Bundeschampionatu i zdobywca 2. miejsca w Mistrzostwach Świata Młodych Koni, a przede wszystkim ojciec wielu utalentowanych i odnoszących sukcesy w sporcie koni, w tym ogiera Smirnoff, zdobywcy Mistrzostwa Niemiec 5 – latków w 2015 r., czy klaczy Special Diva OLD, która w 2014 r. sięgnęła po Mistrzostwo Niemiec Klaczy 3-letnich.

Również pojawiający się po stronie matki Welt Hit II to reproduktor, który swojej klasy dowiódł zarówno w sporcie, startując pod znaną holenderską zawodniczką Coby van Ballen, jak i w hodowli. Doczekał się 15 uznanych synów, w tym ogiera Weltclassiker, który w 2000 r. podczas aukcji PSI został sprzedany za sumę 650.000 euro. Za zasługi dla hodowli księga KWPN w 2007 r. przyznała ogierowi Welt Hit II prestiżowy tytuł Keur Stallion.

Sir Europe niewątpliwie łączy najlepsze cechy wszystkich swoich przodków. Ogier ten pomimo młodego wieku spotkał się już z uznaniem ze strony zagranicznych specjalistów, zdobywając podczas Körungu Oldenburskiego w 2015 r. tytuł 2. V-ce Czempiona, a następnie plasując się w czołówce stawki podczas testu 14-dniowego w niemieckim Schlieckau, otrzymując m.in. ocenę 8,75 pkt za współpracę z jeźdźcem!

Swą klasę Sir Europe potwierdził w sezonie 2017 ustanawiając kolejne rekordy w konkursach dla młodych koni, a ostatecznie zdobywając tytuł Mistrza Polski Koni 4-letnich z historyczną notą 21,66 pkt, w tym m.in. 9,5 pkt za galop oraz 9,8 pkt za przydatność do ujeżdżenia. W roku 2018 podtrzymał świetną dyspozycję i zakwalifikował się do Mistrzostw Świata Młodych Koni w Ermelo. W roku 2019 potomstwo ogiera Sir Europe odniosło pasmo sukcesów na krajowych wystawach hodowlanych: klacz Dalida zajęła II miejsce na Czempionacie Koni Szlachetnych w Udorzu, Barbarossa zwyciężyła w Cichoń Foals Selection 2019, a Driada wygrała Czempionat Źrebiąt w Jarużynie.

"
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Radius

jeden z pierwszych w Europie
uznanych potomków Mistrza
Świata – Revolution

czytaj

Fürstentraum

doświadczony sportowiec,
klasowy reproduktor

czytaj

Goldfinger V.D.T.

bezpośredni potomek
legendarnego ogiera Jazz

czytaj

Brix Falcon

kłus na 9 pkt, charakter na 10!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle