Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1800

Sir Donnerhall I

Klasą dorównał wspaniałemu
ojcu – og. Sandro Hit!

rasa oldenburska
data urodzenia 2001
maść skarogniada
wzrost 171
licencja oldenburska
Stacja ogierów Deckstation Schockemӧhle
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Sandro Hit
Sandro Song
Loretta
Sandro v. Sacramento Song xx
Antenne II
Ramino
Lassie
Contenance D
Donnerhall
Contenance II
Donnerwetter
Ninette
Feldherr
Contenance v. Grundyman xx

Dzięki sukcesom swojego potomstwa w Grand Prix, takiego jak: Sir Hohenstein, który zdobył drużynowe złoto i srebro w Grand Prix Freestyle na Mistrzostwach Europy Marignano (ITA), a także Sai Baba Plus, Semper Fidelis, Sir Heinrich M, Sir Deauville, Sunshine Tour, Syriana, ogier Sir Donnerhall znajduje się w gronie 20 najlepszych ogierów – ojców koni ujeżdżeniowych w światowym rankingu WBFSH.

Sir Donnerhall I jako jeden z nielicznych wyszedł z cienia swojego wybitnego ojca. Jego potomstwo ma na koncie ponadto też sześć zwycięskich Bundeschampionów. Jednym z nich była Candy OLD, która zdobyła również brązowy medal na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu w wieku 5 lat. Wałach Sa Coeur został dwukrotnym Mistrzem Świata Młodych Koni ( 5- i 6-latków) w ujeżdżeniu i został najdroższym koniem aukcji P.S.I. z ostateczną ceną 2,31 miliona euro.

Sir Donnerhall dał 99 licencjonowanych synów, w tym wielu zwycięzców konkursów na wysokim poziomie i ogierów premiowanych, a także brązowego medalistę mistrzostw świata młodych koni w wieku 6 lat - ogiera Sir Olli. Warto wspomnieć również znajdującego się w naszej ofercie og. Sir Europe, który w 2017 r. sięgnął po złoty medal Mistrzostw Polski Młodych Koni, a w 2018 r. uczestniczył w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ermelo.

Wspomniana wcześniej klacz Candy OLD, należy do grona 206 córek Sir Donnerhall I, które uzyskały państwowe premie. Od córek ogiera Sir Donnerhall I pochodzą zwycięskie ogiery Bonds, Feinrich i For Romance I OLD, premiowany For Romance II, westfalski czempion Fürst Magic, Vice-Bundeschampion i Champion serii –S ogier Lilliano OLD, Bundeschampion – ogier Revenant, a także Oldenburg Champion Mare, Bundeschampionka i cenowa rekordzistka na aukcji P.S.I - klacz Fasine OLD.

Sam Sir Donnerhall I był drugim Wiceczempionem Oldenburga w 2003 r. i zwycięzcą HLP w 2005 r. Otrzymał główną premię Ia za potomstwo, w 2006 r. został Mistrzem Niemiec i Wicemistrzem Świata Młodych Koni (5 lat). Ze względu na wysokie zapotrzebowanie na jego usługi hodowlane nie był wykorzystywany w wyższym sporcie.

Klacz St.Pr.St. Contenance D, matka Sir Donnerhalla, dała również jego pełnego brata - uznanego w hodowli finalistę Pucharu Świata, ogiera Sir Donnerhall II oraz zwycięzcę w konkursach Grand Prix wał. Stratege.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle