Zamawiam nasienie
Nowość
2024
Stajnia ogierów

Senegal de Fontaine


rasa oldenburska
data 2020
maść kara
wzrost 167
licencja Mekl, Old., Reń., Zw. Płd. Niem, Westf.
nasienie świeże nasienie

Genealogia

Opis ogiera

Syn zwycięzcy Grand Prix Queenparks Wendy/Andreas Helgstrand/DEN

Można go nazwać „mistrzem tańca” zarówno pod siodłem, jak i w ręku. Sénégal de Fontaine łączy w sobie najpotężniejsze linie ogierów stulecia: Donnerhall, Rubinstein, Ferro i Sandro Hit. Podczas 35-dniowego testu w Danii pod każdym względem wypadł niezwykle przekonująco i zajął piąte miejsce z łączną notą 828,5.

Ojciec Springbank II VH był Czempionem Danii Ogierów i zwycięzcą testu (10 za jezdność i perspektywę), trzykrotnie z rzędu wygrał Czempionat Szwecji Młodych Koni i dwukrotnie Czempionat Danii Koni Ujeżdżonych oraz zajął piąte miejsce na Czempionacie Świata Młodych Koni Ujeżdżeniowych w wieku pięciu lat z łączną notą 9,18 (9,5 za galop i wrażenie ogólne).
W 2020 roku wygrał kwalifikacje do Mistrzostw Danii w Ujeżdżeniu koni sześcioletnich. Finał nie mógł się jednak odbyć ze względu na pandemię wirusa, podobnie jak Mistrzostwa Świata Młodych Koni Ujeżdżenia, do których nominowano Springbank II VH. Pod okiem swojej nowej właścicielki, Yary Reichert, w wieku siedmiu lat z łatwością przeszedł na poziom zaawansowany i zajął dwunaste miejsce na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Verden. Następnie w 2022 r. odniósł pierwsze zwycięstwa i zajął czołowe miejsca w międzynarodowych Małych Rundach w Hadze, Stadl Paura/AUT i Samorin/SVK. W 2023 roku Springbank II VH zajął siódme miejsce w finale Louisdor Prize dla młodych koni Grand Prix we Frankfurcie. Do licencjonowanych synów Springbank II VH należy m.in. zwycięzca testu ogiera Åtoftens Springtime.

Sénégal de Fontaine jest synem międzynarodowej gwiazdy konkursów Grand Prix klaczy Queenparks Wendy/Andreas Helgstrand/DEN. W 2019 roku ta córka ogiera Sezuan zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w kategorii 5-latków. W 2021 roku w finale 7-latków zajęła szóste miejsce. W 2023 roku wygrała także Grand Prix Freestyle w Aalborg/DEN, uplasowała się na płatnej pozycji w Pucharze Świata Freestyle w Herning/DEN i Stuttgarcie. Licencję posiada już także jej syn Ferdinand de Fontaine (po Franklin), który zdobył premię Związku Meklemburskiego w 2022 roku.

Ojciec matki, Sezuan, w wieku pięciu, sześciu i siedmiu lat był Mistrzem Świata Młodych Koni Ujeżdżeniowych i niewątpliwie jest jednym z najbardziej rozchwytywanych ogierów ujeżdżeniowych naszych czasów. Pod okiem swojej trenerki Dorothee Schneider wygrywał także międzynarodowe zawody aż do poziomu Interu I. Od tego czasu był trenowany do poziomu Grand Prix pod okiem Patrika Kittela/SWE.
Ten Duński Czempion Ogierów, rekordowy pod względem wysokości ocen zwycięzca próby dzielności ogierów, Duński Czempion Koni w Ujeżdżeniu, zdobywca tytułów „Elitarny Ogier” i „Ogier Roku Danii” również dominuje na scenie hodowlanej. Jego ojcem dwukrotnego rekordzisty próby dzielności Sezuan's Donnerhall, a także dwukrotnie premiowanego, zwycięzcy HPL, zwycięzca Mistrzostw Niemiec Młodych Koni, zwycięzcy koni 4-letnich na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ujeżdżonie, a obecnie odnoszącego sukcesy na poziomie zaawansowanym (S) pod okiem Isabell Werth ogiera So Unique. W gronie utalentowanych potomków ogiera Sezuan znajdujemy również Wicemistrza Świata Młodych Koni i Bundeschampiona ogiera Secret oraz ogiera Joshua, z którym Isabell Werth plasowała się w zawodach międzynarodowych.

Senegal de Fontaine wywodzi się z trakeńskiej rodziny klaczy O274 Venus vom Schimmelhof 652, z której pochodzi także Czempionka Danii, Czempionka Koni Ujeżdżonych i czwarta na Mistrzostwach Świata Młodych Koni klacz Valerie B (po Revolution), zwycięzca Aage Ravns Challenge Cup i zdobywca tytułu „Elite Stallion” ogier Rambo (po Racot), licencjonowane ogiery Vanguard (po Hunnenkönig) i Vasco (po Traum), międzynarodowy koń ujeżdżeniowy klasy Grand Prix Lux Stensvang (po Lobster)/Sean Sierra Keasler/USA i dwie elitarne klacze Viola Stensvang (po Solos Landtinus) oraz Vanessa Stensvang (po Lobster).

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian