Fleur
Figaro
Arithmetik

Opis ogiera

Według obecnego rankingu San Amour, plasując się na 9. miejscu, należy do ścisłej czołówki  najlepszych ogierów ujeżdżeniowych na świecie. San Amour był drugim wiceczempionem w czasie kwalifikacji oldenburskiej w 2006 r., a po niej, na aukcji został sprzedany za najwyższą cenę.  W 2008 r. otrzymał główną premię Oldenburga i podczas próby dzielności wypracował najwyższy indeks ujeżdżeniowy całej próby otrzymując 9,5 za jezdność oraz 9,0 za charakter, kłus i pokrój.  W 2009 roku znalazł się na płatnym miejscu w finale Mistrzostw Niemiec Młodych Koni.

Jest ojcem m.in. ogiera klasy Grand Prix FBW Sunfire, który pod Ann-Kathrin Lindner zdobył zespołowo srebrny, a indywidualnie złoty i brązowy (Freestyle) medal Mistrzostw Europy zawodników U25 w Budapeszcie (HUN) w 2020, wygrywając Grand Prix,   para ta wygrała również serię Piaff Förderpreis dla młodych jeźdźców. Rok wcześniej Sunfire FBW zdobył już  złoto drużynowo na Mistrzostwach Europy w Marignano (ITA), w których z powodzeniem uczestniczył inny syn San Amour - Hoejgaardens Santos pod Carmen Grønvold Johannessen (NOR). Płatne miejsca na zawodach Pucharu Świata zajmowali również Santiano R (pod Sönke Rothenberger /GER), Sun of May Life (pod Reginą Isachkiną /RUS), Sinclair Jason (po Christianem Schumachem / AUT) i Sandro d’Amour (pod Olgą Safronovą / RUS). West Side Story OLD pod Estelle Wettstein (SUI) startowała na Mistrzostwach Europy w Rotterdamie, a ogier Addict de Massa w parze z  Anną Kasprzak (DEN) wygrał Grand Prix Special na CDI3* Aarhus (DEN). Finalistka w Burg Cup i Louisdor Prize, zwyciężczyni w Grand Prix - klacz Soiree d'Amour OLD startuje pod Kirą Wulferding; Science Fiction pod Pia Wischerath zajął 6 miejsce w Louisdor Prize, Saphira Royal i Stefanie Wolf zajęli płatne miejsce na  CHIO Aachen, Samoura M została Wicemistrzynią Świata Młodych Koni w kategorii koni 5-letnich, klacz Saniola została Czempionką Niemiec a Stern von Afrika OLD Wicemistrzem Niemiec Młodych Koni.

Liczba licencjonowanych synów ogiera San Amour sięga  prawie  50, w tym wielu czempionów i premiowanych podczas kwalifikacji. Do tej pory użyto w hodowli aż ponad 420 jego córek, w tym 209 z nich zostało nagrodzonych  premiami w różnych związkach hodowlanych. W gronie tym znalazły się:  Czempionka Oldenburga - Calamity Jane i Sazou E - Czempionka Klaczy 2020 Franz-Strahl-Schäfer w Badenii-Wirtembergii.

Matka San Amour  - Puppenfee, obdarzona tytułem Elite Staatsprämie to Wiceczempionka Klaczy Oldenburga, dawała bardzo dobre potomstwo w połączeniu z linią Sandro Hit – cztery premiowane klacze i licencjonowanego San Amour II, pełnego brata opisywanego ogiera.Babka ogiera San Amour, klacz Ariola dała licencjonowanego ogiera Pierrot Royal (po Plaisir d'Amour), którego pełna siostra Paradise została sprzedana na P.S.I. Auction i startowała z sukcesami na poziomie Intermediaire II, zaś jej inna córka -  Dona Figuera (po Donnerschwee) odnosi sukcesy w konkursach Grand Prix.