Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1000
Nowość 2023

Rockson

Najdroższy ogier aukcji kończącej Körung Hanowerski 2022

rasa hanowerska
data urodzenia 2020
maść gniada
wzrost 173
licencja Hann.
Stacja ogierów Helgstrand Dressage
Nasienie
świeże
nasienie
Rock Springs
Rock Forever NRW
Farina
Rockwell 3
Lady Sunshine
Fidertanz
Dorina
Santa Lucia
San Remo OLD
Waitaki
Sandro Hit
Donja Anjana
Weltmeyer
La Rosa

Najwyższa cena na aukcji ogierów hanowerskich

„Wyróżnia go równowaga ciała i stabilny fundament” – tak rozpoczęła komentarz o ogierze Rockson Heike Kemmer - Mistrzyni Olimpijska w ujeżdżeniu, długoletnia członkini komisji oceniającej ogiery hanowerskie podczas kwalifikacji w Verden. „Z pewnością jest to koń na wysoki poziom, widać, że kontynuuje pracę nawet wtedy, gdy wymagany jest od niego większy wysiłek” – kontynuowała. „Przyjemnie jest patrzeć, jak pracuje, zwłaszcza na lonży, dosłownie eksplodował pozytywnym nastawieniem i po raz kolejny uzyskał maksymalne noty. Nawet ci, którzy do tej pory go nie zauważali, byli pod wrażeniem”. W związku z tym wybuchł pojedynek licytacyjny o wielokrotnie nagradzanego ogiera Rockson, który w efekcie został najdroższym licencjonowanym ogierem na hanowerskiej kwalifikacji w Verden w 2022 roku.

Jego ojciec Rock Springs, który stoi w Państwowym Stadzie Ogierów Celle w Dolnej Saksonii, był mistrzem ujeżdżenia w czasie próby dzielności w Neustadt/Dosse w 2014 roku, został zakwalifikowany na Mistrzostwa Niemiec w 2017 roku i wygrał Mistrzostwa Westfalii dla sześcioletnich koni w ujeżdżeniu w 2018 roku. W 2019 roku swoje pierwsze sukcesy na wysokim poziomie świętował startując pod Janiną Tietze/GER.

Jego matka Santa Lucia jest przyrodnią siostrą licencjonowanego ogiera Quintus (po Quantensprung).

Jej ojciec, kary San Remo OLD startował w ujeżdżeniu na poziomie St. Georg/Intermediate I i jest ojcem wielu licencjonowanych ogierów, które swoją jakość demonstrując na zawodach międzynarodowych w ujeżdżeniu. W gronie tym znalazły się: San Gennaro, Sanceo (oba na poziomie Brand Prix), Swing de Hus i San Francesco 2 (oba na poziomie Intermediate I). Oprócz nich w gronie koni ujeżdżeniowych klasy Grand Prix znalazły się : San Serano 3, Splendid 14, Saint Laurent, Sissi 769, So Dark, Sinton, DSP Sammy Davis JR., Shanti 39 i wiele innych.

Jego druga matka klacz Waitaki (po Weltmeyer) zdobyła tytuł Czempionki Niemiec.

Rockson należy do hanowerskiej rodziny klaczy Noprara (Hannover Stutenstamm 3188501, Schridde 367), w której urodziło się ponad 15 ogierów licencjonowanych, w tym Marmor, Arrak, Aga Khan, Bogenschütze, Wonderful, Romantiko, Riccione, Symphonic, Bon Amour, Serious i Laurent. Spośród koni sportowych na uwagę zasługuje wał. Frederico, który wielokrotnie plasował się w pierwszej trójce konkursów St. Georg Special, klacz Charming Harmon zajęła 8 miejsce na Mistrzostwach Niemiec Młodych Koni w skokach, wał. Fizz Caraldo, zakwalifikowany do finału Bundeschampionat w ujeżdżeniu, na poziomie międzynarodowym w ujeżdżeniu startowały - Picadero 6 i Ripito L , a w WKKW wał. Stardust 21

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle