Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Revolution


rasa westfalska
data 2013
maść skarogniada
wzrost 176
licencja PZHK, DWB, oldenburska, hanowerska, reńska, westfalska, meklenburska, związek południowych niemiec
nasienie mrożone nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1600 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Ojciec wielu czempionów

Revolution został uhonorowany w 2021 roku wyjątkowym wyróżnieniem. Już w wieku ośmiu lat otrzymał tytuł elitarnego ogiera Księgi DWB. To wysokie wyróżnienie zawdzięcza swoim wyjątkowym osiągnięciom sportowym i nie mniej wspaniałemu potomstwu.

Premiowany ogier Związku Hanowerskiego i DWB, zwycięzca testu 35-dniowego w roku 2016 z notą 9,77. Mistrz Danii Koni 4-Letnich w roku 2017, a rok później zdobywca tytułu Mistrza Świata Młodych Koni 5-Letnich. W roku 2019 srebrny medalista Mistrzostw Świata Młodych Koni oraz Mistrz Danii Koni 6-letnich. Ramowy ogier obdarzony trzema fantastycznymi chodami i cudownym charakterem, który stanowi połączenie potrzebnej w wysokim sporcie wrażliwości oraz chęci do współpracy z jeźdźcem. W 2020 roku jako siedmiolatek zadebiutował, zwyciężając (77%) na poziomie Prix St. Georges.

Revolution przekazuje swoje zalety potomstwu. Najlepszym przykładem jest, znajdujący się w ofercie, oldenburski, premiowany przez DWB, wiceczempion próby dzielności, finalista czempionatu Danii, ogier Rockabye S. Z pierwszego rocznika do hodowli zostało dopuszczonych ponad dziesięciu synów Revolution, w tym hanowerski, premiowany ogier Rom, premiowany przez DWB - Midt-West Evolution, a także Straight Hors Ramses, które uzyskały licencję w Danii, oraz Hesselhøj Rock A Billy, Renomé, Gørklintgård's Royal i RADIUS SWB (o.m. OO Seven), który zwyciężył w Kwalifikacjach do hodowli w Lesznie/POL, a następnie zdobył licencję DWB.

Rapunzel OLD zdobyła srebrny medal na Czempionacie w Oldenburgu (3-letnie klacze i wałachy). Na Czempionacie Szwecji brązową medalistką zostały klacze Vastra Hoby’s Rosebank VH (3-letnia) i Buskhagas Ramayana (4-letnia).

Kolejna córka Revolution - Hann.Pr.A. Romy została Czempionką Klaczy prestiżowego czmepionatu Herwart von der Decken w Verden. Valerie B została wybrana Klaczą Roku na Duńskim Elitarnym Pokazie Klaczy w Vilhelmsborgu, a Roxette otrzymała złoty medal. Brązowe medale zdobyły również Rikki Tikki-Vitz, Blaze Von Rosing i Åtoften's Revolina. Gørklintgårds Galathea dostała się do finału dwulatków.

Jego ojciec - Rocky Lee, po startującym na poziomie Grand Prix og. Rock Forever I, to premiowany ogier Körungu NRW, mający na swoim koncie m.in. IV miejsce w Bundeschampionacie w roku 2014. Ojciec matki – Rouletto wywodzi się ze słynnej holsztyńskiej linii 776, a w roku 1989 ukończył próbę dzielności na IV miejscu z wynikiem 134,46. Przez ogiery Romino i Roman wywodzi się od epokowego ogiera Rames AA.

Ojciec matki - Rouletto wywodzi się z rodziny holsztyńskiej 776. Próbę dzielności ogierów ukończył w 1989 r. z indeksem 134,46 i zajął czwarte miejsce. Poprzez ogiery: Manometer xx, Frivol xx, Cottage son xx ma w sobie sprawdzoną, uszlachetniającą krew ogierów, a dzięki ogierom Romino i Roman drogocenny dolew niezwykle szanownego w Niemczech, ogiera RAMZES xo, który w rodowodzie Revolution występuje 4 razy. Rouletto występuje po stronie ojca Mistrzyni Świata w ujeżdżeniu Desperado/Nicole Plaster/GER, Royal Rubin/Annabel Frenzen?GER, która zajęła dziewiąte miejsce w Czempionacie Niemiec Juniorów, oraz klaczy, odnoszącej międzynarodowe sukcesy w skokach przez przeszkody, Miss Liberty/McLain Ward/USA.

Podczas kilkumiesięcznego pobytu w Helgstrand Dressage pod koniec 2015 r. mieliśmy niezwykłą okazję obserwować początki kariery tego niesamowitego ogiera, a później śledzić jego przygotowania i zmagania w trakcie największych imprez hodowlanych i sportowych – od pierwszego kroku widać było, że jest to koń wyjątkowy, który w pełni zasługuje na swoje imię – za sprawą niewiarygodnej jakości i unikatowego rodowodu, z dużym udziałem pełnej krwi, niewątpliwie rewolucjonizuje on współczesną hodowlę koni ujeżdżeniowych.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian