Zamawiam nasienie
Nowość
2024
Stajnia ogierów

Proud James


rasa KWPN
data 2020
maść siwa
wzrost 169
licencja Mekl, Old., Reń., Zw. Płd. Niem, Westf. KWPN
nasienie świeże nasienie

Genealogia

Opis ogiera

Premiowany na körungu, zwycięzca próby dzielności

Proud James, który otrzymał premię podczas licencjonowania w Danii, natomiast próbę dzielności ukończył w Holandii z rewelacyjną notą 91 punktów (na 100 możliwych) i znacznie wyprzedził konkurencję. „Ten siwy ogier ma niesamowitą równowagę, bardzo dobrą motorykę ruchu i bardzo dobre, zaangażowane tylne kończyny. Ma ogromną zdolność do poruszania się „pod górę” (uphill) i fantastyczny charakter” – powiedział egzaminator Bert Rutten, entuzjastycznie podsumowując wrażenia całego jury. Proud James otrzymał ocenę 9,0 za stęp, kłus, galop, jezdność i potencjał oraz wymarzoną notę 10 za samoniesienie i elastyczność.

Proud James pochodzi z pierwszego rocznika ogiera Jameson RS2, który jako pięciolatek zajął ósme miejsce w finale Mistrzostw Świata Koni w Ujeżdżeniu, a w 2021 roku pod Marieke van der Putten/NED ponownie odniósł sukces w klasie siedmiolatków. Para ta osiągnęła już międzynarodowe sukcesy w konkursach Małej Rundy. Jameson RS2 wygrał próbę dzielności ogierów w Holandii, a także Puchar Pavo i dwukrotnie zwyciężył w finale konkursów dla ogierów w Hertogenbosch/NED (10 za galop). Licencje otrzymało kilku synów z jego pierwszego rocznika.

Matka klacz Cyraniek otrzymała tytuły hodowlane PROK i ELITE od księgi holenderskiej. Pokryta ogierem Everdale dała licencjonowanego przez KWPN ogiera W-Horseland Inverness/Brecht D'Hoore/NED, który wygrał Małą Rundę w Aachen. Jej przyrodnia siostra Niniek STV ( z tytułami: keur, pref, prest) (po Jazz) zaliczyła udane starty w Grand Prix i wydała na świat licencjonowanego, zajmującego wielokrotnie płatne miejsca w konkursach do Inter I, ogiera Beukenvallei Iconic B (po Bon Bravour), a także dwa inne konie na poziomie Inter I: Up Seven i Chopard B (oba po OO Seven). Przyrodni brat Omar STV (po Gregor) notował sukcesy w skokach na poziomie 130 cm.

Ojciec matki Johnson po raz kolejny prowadzi w tym roku ranking WBFSH najlepszych reproduktorów ujeżdżenia na świecie. On sam był jednym z najbardziej utytułowanych koni klasy Grand Prix swoich czasów, startując pod Hansem Peterem Minderhoudem/NED, zdobywając brązowy medal drużynowo na WEG w Caen/FRA w 2014 r., złoty drużynowo i brązowy indywidualnie na Mistrzostwach Europy w Aachen w 2015 r. oraz dziewiąte miejsce w klasyfikacji indywidualnej na Igrzyskach Olimpijskich w Rio/BRA w 2016 roku.

Druga matka Faniek STV keur, pref, prest jest przyrodnią siostrą licencjonowanego ogiera Randell STV (po Clavecimbel) oraz dwóch koni Grand Prix: Hermes (po Variant) i Arrivederci (po United). Hermes wziął udział w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Jerez de la Frontera/ESP w 2002 roku pod jeźdźcem Andrei John/AUT oraz w Mistrzostwach Europy w 2001 i 2003 roku.

Trzecia matka Boniek STV keur, pref, prest jest przyrodnią siostrą skoczka klasy 160 cm Dominant (po Variant). Jej przyrodnia siostra Identiek STV (po Duko) dała wyprodukowała także wał. Saiko STV (po Junior STV), która plasował się wysoko w konkursach na poziomie St. Georges.

Proud James wywodzi się z holenderskiej rodziny numer 201 (Merrielijn 201, fokfamilie 354), z której wywodzą się również: Alias Boukefallos (po Aachen), Junior STV (po Uniform)/ Anky van Grunsven/NED, N.Ravel's Naughty STV (po Ravel STV) i wiele innych koni sportowych.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian