Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Parero

Doskonałe połączenie genów og. Totilas i Negro


rasa KWPN
data 2020
maść kara
wzrost 170
licencja Oldenburska
nasienie świeże nasienie

Genealogia

Opis ogiera

Doskonała genetyczna symbioza: Totilas - Negro

Absolutny okaz ze wspaniałą genetyką. Niezwykle szlachetny, zrównoważony, elastyczny i niebywale obszerny w chodach, Parero urzekł, zarówno publiczność, jak i ekspertów na kwalifikacji ogierów Związku Oldenburskiego w Vechcie.

Jego ojciec Glock's Toto Jr. NOP, to pierwszy syn legendarnego Totilas, który uzyskał licencję w Niemczech, wygrał swoje pierwsze międzynarodowe zawody Grand Prix pod Edwardem Galem/NED w 2021 roku, zdobywając ponad 78 %. W 2020 roku para wygrała mistrzostwa Holandii z wynikiem ponad 80 i 86 %. Jako pięcio- i sześciolatek, Glock's Toto Jr. N.O.P. zdobył Puchar Pavo i był również niepokonany na próbie dzielności ogierów. Z pierwszego rocznika źrebiąt pochodzi ponad 20 licencjonowanych ogierów, w tym także znajdujące się w naszej ofercie ogiery Palm Beach i Majestic Taonga - zdobywca podwójnej premii, trenowany przez Isabell Werth. W 2022 roku Hexagon's Gorgeous Black Art, Gorgeous Latino/Sabine Schut-Kery/USA i Koko Jr de la Fazenda/Thalia Rockx/NED wzięli udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w ujeżdżeniu, ta ostatnia para zajęła piąte miejsce w finale w 2021 dla sześciolatków.

Jego matka, klacz Bione jest pełną siostrą koni klasy międzynarodowej, takich jak: Gentleman (starty w klasach dla młodych koni) i Four Motion (poziom Inter II). Zdobyła zaszczytne tytuły hodowlane, przyznawane przez księgę KWPN za osiągnięcia potomstwa w hodowli i sporcie: elit, pref i prok. Biona z powodzeniem startowała w konkursach dla młodych koni. Jej ojciec, ogier Negro, który sam świetnie radził sobie na poziomie do Inter II, otrzymał najwyższą nagrodę „preferent”, przyznawaną przez KWPN tylko najwybitniejszym reproduktorom. Otrzymał ją w 2012 roku, został Ogierem Roku KWPN w 2017 r. Ma na koncie tak wybitne potomstwo jak ogiera Valegro, który pod Charlotte Dujardin/GBR zdobył trzykrotnie tytuł Mistrza Olimpijskiego, dwukrotnie Czempiona Świata, wygrał Puchar Świata, był także 5-krotnie Mistrzem Europy. Kastel's Nintendo/Charlotte Jorst/USA, Bufranco/Charlotte Hering/DEN, Elegance/Beatrice Ferrer-Salat/ESP, Exquis Taikoen/Anne van Olst/DEN, Numberto/Spencer Wilton/GBR, Slegro, Tigro, Ushie itp. Odnosiły tównież duże sukcesy na arenach międzynarodowych i należą do potomstwa ogiera Negro. Negro dał ponad 20 licencjonowanych ogierów.

W jego rodowodzie pojawiają się także trakeńskie ogiery Mataro i Balzflug.

Jego czwarta matka klacz Atradin wydała na świat międzynarodowej klasy konia ujeżdżeniowego Grand Prix klacz Rifradin (po Gribaldi), która zdobyła indywidualnie srebrny medal na Mistrzostwach Ameryki Północnej Młodych Jeźdźców w 2012 roku. Atradin jest przyrodnią siostrą licencjonowanego ogiera Mondriaan (po Balzflug).

Z rodziny klaczy Bottie (Merrielijn 52, fokfamilie 29) wywodzą się licencjonowane ogiery Estoril (po Zhivago), Patheon (po Hermes N.O.P), Jack Daniels RR (po Electron), Invershin (po Charmeur), Jakarta (po Five Star), Gallactica-EHF (po Galaxie ), a także wał. Ommen (po Balzflug) (ujeżdżenie Grand Prix), Lagano (po Lux; 160 cm w skokach przez przeszkody), Guardian S (po Bodyguard) i wiele innych koni sportowych.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian