Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Opoque


rasa KWPN
data 2019
maść kasztanowata
wzrost 168
licencja Holst. Meckl, Old., Rhein., Zw. Płd. Niem, Westf.
nasienie świeże nasienie

Genealogia

Opis ogiera

Dwukrotnie premiowany podczas kwalifikacji ogierów KWPN i DWB 2022

Jakość chodów zapiera dech w piersiach. Ten ultranowoczesny ogier porusza się wyłącznie z czystej przyjemności! Opoque zachwyca swoim niezachwianym taktem, maksymalną swobodą ramion i energicznymi tylnymi nogami. Zawsze panuje nad sytuacją, jego trzy podstawowe chody: chód, kłus i galop nie pozostawiają nic więcej do życzenia. Na licencji KWPN zasłużenie zakwalifikował się do grupy ogierów z tytułem „premium”.
Podczas kwalifikacji do Mistrzostw Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu w Ermelo/NED, dosiadany przez genialną Mette Sejbjerg Jensen/DEN uzyskał ponad 9 punktów za każdy element: za kłus 9,0, stęp 9,5, galop 9,5, możliwości 9,3, perspektywę 9,5. W finale międzynarodowemu jury także zaimponował i pokonał wszystkich konkurentów, wygrywając wynikiem końcowym 8,56 p. Opoque była także niepokonany w kwalifikacjach do Mistrzostw Danii w Randbøl/DEN z notą 9,1. W finale zajął piąte miejsce z oceną 8,9 !

Trafił na pierwsze strony gazet w związku ze swoim pierwszym rocznikiem źrebiąt: jego córki Tres Belle i Toscane należały do grona najdroższych źrebiąt podczas KWPN Online Foal Auction i the Global Dressage Auction.

Jego ojciec All at Once, pochodzi z pierwszego rocznika wspaniałego ogiera Ampere. All at Once, był 2. wiceczempionem licencji Westfalii w 2012 roku. Mając w siodle Yessina Rahmouni/MAR zadebiutował w międzynarodowym Grand Prix w 2019 roku i zajął wysokie miejsca w Exloo/ NED, Randbøl/DEN, Le Mans/FRA i Rotterdam/NED. W 2021 roku para ta brała udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio/JPN. Do tej pory licencje otrzymało siedmiu synów All at Once. Jego pierwsze potomstwo odnosi już sukcesy w międzynarodowych Małych Rundach, w tym Fürst Fabelhaft UZN/Lina Uzunhasan/USA i Jatilinda/Lars van Nek/NED.

Matka, klacz Elite Ice Princess STH, jest przyrodnią siostrą koni ujeżdżeniowych Jongleur STH (po Expression) i Identity STH (po Charmeur), które odnosiły sukcesy do poziomu Inter I.

Ojciec matki Davino V.D.O., który zdał próbę dzielności ogierów w Holandii z wynikiem 85,5, już w pierwszym roczniku dał klacz czempionkę KWPN. Dwóch jego synów otrzymało licencję, w tym Incognito, który osiąga sukcesy do poziomu Inter I.
W rodowodzie ogier Opoque występują takie sławy jak Mistrz Świata Fürst Heinrich oraz ojciec trzykrotnego mistrza olimpijskiego Valegro, ogier Negro.

Trzecia matka, klacz Vurona Elite Pref Prest, która sama startowała w ujeżdżeniu na zaawansownym poziomiea, dała dwa licencjonowane ogiery: First Choice (po Jazz) i High Five US (po Charmeur). Ten ostatni był wiceczempionem na próbie dzielności ogierów w Holandii. Jej córka Gorgeous Vurona (po Fürst Heinrich) dała licencjonowanego ogiera Viking (po Vivaldi). Z jej córki Charming Vurona (po Dreamcatcher), która odnosiła sukcesy w ujeżdżeniu na średnim poziomie (M), pochodzi zwycięski ogier KWPN Knock-Out (po Ebony). Sama Vurona jest półsiostrą siostrą konia ujeżdżeniowego Grand Prix Axel (po Sandreo).

Holenderska rodzina (Merrielijn 213, fokfamilie 425), z której pochodzi Opoque, wydała na świat także ogiery Adonius (po Apollonios xx), Adonnis (po Gribaldi) oraz konie ujeżdżeniowe Grand Prix - Junimond (po Jazz)/Pia Gabriel/AUT, Zodak (po San Remo), Equador VD (po Ampere), Nurona (po TCN Partout) i Markant (po Michelangelo), a także konie startujące w Małej Rundzie - Corona (po Tuchinski), Gurona (po Charmeur) i Fyeo (po United).

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian