Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Nottingham S

Śladami wspaniałego brata - Nevados S


rasa polski koń sportowy
data 2018
maść gniada
wzrost 170
licencja AES
nasienie mrożone nasienie
2500 PLN
+8% VAT

Genealogia

Glasgow-W V H Merelsnest
Nabab de Reve
Wendelina v't Merelsnest
Quidam de Revel
Melodie en Fa
Darco
Idjaz-C
Nestia S
Romualdo
Nicol
Kojak
Lottie
Nimrod B
Ruffia

Opis ogiera

Skokowy talent podparty solidną genetyką

Tak po krótce można opisać ogiera Nottingham S sp, który od samego początku, już jako źrebię, zwrócił na siebie uwagę, gdy w 2018 podczas przeglądu źrebiąt w Jarużynie pokonał wszystkich kolegów z rocznika. W wieku 5 lat dosiadany przez Kamila Grzelczyka, zajął piąte miejsce na Mistrzostwach Polski Młodych Koni w Łącku i wygrał XV Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni.

Jego ojciec to Glasgow van 't Merelnest - silny, ostrożny, odważny, zrównoważony, świetnie galopujący i łatwy do jazdy na parkurze ogier. Szybko stał się gwiazdą konkursów najwyższej rangi, wraz z Jurem Vrielingiem wygrał Grand Prix w Rzymie i Puchar Świata w Helsinkach. Najważniejszym wydarzeniem roku 2019 było jego zwycięstwo z reprezentacją Holandii w finale Longines Nations Cup w Barcelonie, gdzie Glasgow w finale w fantastycznym stylu ukończył obie rundy. Ponadto wygrał Puchar Narodów w Falsterbo, kończąc bezbłędnie trzy rundy i wskoczył wraz z holenderską drużyną na 2. miejsce w Hickstead i 4. miejsce w Drammen. W stawce jego potomstwa wyróżniają się te szczególnie utalentowane, startujące na poziomie Grand Prix konie: High Five, Imperial HBF, Iwan, oraz ogiery Gambler Z, Great Gatsby Z i Gravity.

Klacz Nestia S to, bez wątpienia, jedna z najlepszych klaczy hodowlanych w Polsce. Jest matką wspaniałego ogiera Nevados S, bezsprzecznie najlepszego skoczka polskiej hodowli ostatnich lat. Nestia S wydała na świat również uznanego dla księgi BWP ogiera Notting Hill S, sprzedanego na elitarnej aukcji źrebiąt Flanders Foal Auction w belgijskim Opglabbek za 44.000 euro ! Jej kolejny syn, wał. Neville II S z powodzeniem startuje w konkursach klasy C.

Nestia S jest córką bardzo utalentowanego skoczka ogiera Romulado, Wicemistrza Polski Młodych Koni w kategorii 4- i 5-latków, startującego następnie z powodzeniem w konkursach do klasy CS w Polsce. Po niestety krótkiej, bo zaledwie 3-letniej karierze hodowlanej, został sprzedany za granicę i pod Mario Stevensem (GER) wielokrotnie zajmował wysokiej lokaty w konkursach do 155 cm włącznie. Para ta ma na koncie m.in. zwycięstwo na CSI4* w Braunschweig (150 cm) i na CSI3* w Kiel (145 cm).

Nottingham S wywodzi się z rodziny holszyńskiej - Holst Stamm 930, z której to pochodzą takie ogiery hodowlane jak: Lucky Boy hol, Sabotage, Hunter des Forets sf, Casparino startujący na poziomie St. Georg w ujeżdżeniu, Cass-Quidam (skoki 140 cm), Reichsgraf pokonujący z powodzeniem parkury 150 cm, a także Conington - zwycięzca Mistrzostw Juniorów Ameryki Północnej (150-170 cm) i Grand Prix na CSI2* w Toledo. W rodzinie tej na świat przyszło jeszcze wiele innych utalentowanych koni skokowych klasy międzynarodowej, a były to: Dega 5, Crazy Boy, Vermont Star, Idee, Aramis, Cartier i Caught In Action.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian