Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1000

Meganus PS

Półbrat wielokrotnego zwycięzcy Grand Prix - ogiera Chaganus

rasa oldenburska (OS)
data urodzenia 2016
maść gniada
wzrost 171
licencja Holst. Meckl, OS, Rhein., Zw. Płd. Niem, Zangersheide, Westf.
Stacja ogierów Deckstation Schockemöhle
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Messenger
Montender
Barbie Girl Del Chirone
Contender
Jesprit
Baloubet du Rouet
Samsara
Wizz Kid
Carthago
Gastona
Capitol I
Perra
Grannus
Walaska

Półbrat wielokrotnego zwycięzcy Grand Prix - ogiera Chaganus

Droga do sukcesu ogiera Meganus PS to zwycięstwo w dwóch eliminacjach do Bundeschampionatu dla pięciolatków z ocenami 9,2 i 9,5, zwycięstwo w prestiżowych 14. mistrzostwach w Dobrocku z oceną 9,0 i zwycięstwo w kwalifikacjach do Bundeschampionatu w Diepholz - ocena 9,0 . W samym tylko sezonie 2021 odniósł jeszcze dziewięć zwycięstw w konkursach dla młodych koni mając w siodle Patricka Stühlmeyera. Meganus PS imponuje swoim nieograniczonym talentem do skoków oraz rewelacyjną i rzadką linią krwi. W 2022 roku Meganus PS zostanie po raz pierwszy użyty w hodowli.

Jego ojciec Messenger jest synem ogiera Montender dosiadanego przez Marco Kutschera - indywidualnego i drużynowego zdobywcy brązowego medalu na Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach/GRE, szóstego w Pucharze Świata w 2004 w Mediolanie/ITA i dwukrotnego Mistrza Europy (zespołowo i ind.) w San Patrignano/ITA. Podczas próby dzielności Messenger otrzymał 10 za możliwości skokowe. Pod Florianem Meyerem zu Hartum, Messenger zajął płatne miejsce w finale Bundeschampionatu i został wicemistrzem w Warendorf w 2014 roku dla siedmioletnich koni w skokach przez przeszkody. Następnie odniósł pierwsze swoje międzynarodowe sukcesy: w 2015 i 2016 roku wygrał mistrzostwa Redefin CSI3*. Z Philipem Rüpingiem zajął drugie miejsce w Grand Prix Wiesbaden w 2017 roku oraz pierwsze miejsce w Calgary/CAN, Arezzo/ITA i ponownie w Redefin. Messenger obecnie przebywa w USA. Jego najstarsze potomstwo odnosi już sukcesy w klasach 1,50 m, należą do nich Dessenger/Philipe Rozier/FRA, Marilyn/Daniel Bluman/ISR, Miss Aragona PS/William Whitaker/GBR i Mahony/Philipp Schulze Topphoff.

Matką ogiera Meganus PS jest doskonała klacz Whiz Kid. To od niej pochodzą konie pokonujące parkury 160 cm - Chataga/Alejandro Mills/MEX, H5 Chaganus/Eduardo Pereira de Menezes/BRA i Casquo Blue/Douglas Lindelöw/SWE (w 2021 4. miejsce drużynowo w Mistrzostwach Europy w Riesenbeck). Whizz Kid w połączeniu z ogierem Chacco-Blue dała i inne konie klasy międzynarodowej - Chaccocartes (1,45 m), Chacco's Whiz Kid (1,40 m), a z ogierem Messenger urodziła ogiera Messi's Whiz Kid PS (1,25 m).

Ojcem klaczy Whizz Kid jest doskonały Carthago, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atlancie/USA i Sydney/AUS z Josem Lansinkiem/BEL. Zdobył także Puchary Narodów w Akwizgranie, Rotterdamie/NED i La Baule/FRA i jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych synów ogiera Capitol I.

Babka – klacz Gastona wydała na świat licencjonowanego Chacgrano (po Chacco-Blue; skoki 1,60 m)/Patrick Stühlmeyer oraz konie klasy GP - Calasko Z (po Calvaro Z)/Manuel Sanderos/MEX i Colasko (po Colman)/Nicolas Pizarro/MEX. Międzynarodowe sukcesy odnoszą również: Balouboy (po Baloubet du Rouet; 1,40 m), Polasko (po Polytraum; skoki 1,50 m), Casanova (po Carthago; skoki 1,45 m), Calvogran (po Calvaro Z; skoki 1,45 m) i Caltona (by Calvaro Z; skoki 1,45 m).

Ogiery Grannus i Wohlgemuth, występujące w 3 i 4 pokoleniu, są kolejnymi jasnymi punktami w rodowodzie ogiera Meganus PS. Prababka – klacz Walaska dała wał. Gaston M (po Grannus)/Hansueli Sprunger/SUI, konia klasy Grand Prix oraz wysokiej klasy konie ujeżdżeniowe Traston (po Traumdeuter) i Chateau Paradise (po Continue). Ogiery Sir Nymphenburg I i II (po Sir Donnerhall I) oraz Felice (po Diamond Hit), podobnie jak Meganus PS również pochodzą z rodziny klaczy Izvilina xx .

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

Niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle