Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Meganus PS

Półbrat wielokrotnego zwycięzcy Grand Prix - ogiera Chaganus


rasa oldenburska (OS)
data 2016
maść gniada
wzrost 171
licencja PZHK, hol, mekl, OS, reń, Zw. Płd. Niem, Zangersheide, Westf.
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1000 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Champion Dobrocka i finalista Mistrzostw Niemiec

Meganus, przyrodni brat wielokrotnego zwycięzcy Grand Prix - H5 Chaganus, ma już koncie szereg spektakularnych wyników w konkursach na styl, w tym triumfalne zwycięstwa: w dwóch eliminacjach do Czempionatu Niemiec pięciolatków z notą 9,2 i 9,5, jak również w prestiżowym 14. Czempionacie w Dobrock z oceną 9,0 oraz w kwalifikacjach do Czempionatu Niemiec w Diepholz z notą 9,0. W samym tylko sezonie 2021 odniósł kolejne dziewięć zwycięstw w konkursach dla młodych koni pod Patrickiem Stühlmeyerem/GER. Meganus PS imponuje swoim nieograniczonym talentem do skoków oraz rewelacyjnym i rzadkim rodowodem. W 2023 roku wygrał 3 ważne konkursy (do 135 cm) na międzynarodowych zawodach dla młodych koni w Opglabbeek/BEL (x2) i Riesenbeck/GER.

W 2022 roku Meganus po raz pierwszy został użyty w hodowli, a jakość jego źrebiąt przeszła najśmielsze oczekiwania, często obsypywane są premiami w Niemczech. W Polsce Meganus PS, również pokazał się z dobrej strony, dając obiecującego ogierka Cimerino, hodowli Beata i Mirosław Piwko, który wygrał czempionat źrebiąt w Turzynie i Bielinie.

Ojciec ogiera Megnus PS, Messenger jest synem ogiera Montender dosiadanego przez Marco Kutschera - indywidualnego i drużynowego zdobywcy brązowego medalu na Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach/GRE, szóstego w Pucharze Świata w 2004 w Mediolanie/ITA i dwukrotnego Mistrza Europy (zespołowo i ind.) w San Patrignano/ITA. Messenger podczas próby dzielności Messenger otrzymał 10 za możliwości skokowe. Pod Florianem Meyerem zu Hartum, Messenger zajął płatne miejsce w finale Bundeschampionatu i został wicemistrzem w Warendorf w 2014 roku dla siedmioletnich koni w skokach przez przeszkody. Następnie odnnosił pierwsze swoje międzynarodowe sukcesy: w 2015 i 2016 roku wygrał mistrzostwa Redefin CSI3*. Z Philipem Rüpingiem zajął drugie miejsce w Grand Prix Wiesbaden w 2017 roku oraz pierwsze miejsce w Calgary/CAN, Arezzo/ITA i ponownie w Redefin. Messenger obecnie przebywa w USA. Jego najstarsze potomstwo odnosi już sukcesy w klasach 1,50 m, należą do nich Dessenger/Philipe Rozier/FRA, Marilyn/Daniel Bluman/ISR, Miss Aragona PS/William Whitaker/GBR i Mahony/Philipp Schulze Topphoff.

Matką ogiera Meganus PS jest doskonała klacz Whiz Kid. To od niej pochodzą konie pokonujące parkury 160 cm - Chataga/Alejandro Mills/MEX, H5 Chaganus/Eduardo Pereira de Menezes/BRA i Casquo Blue/Douglas Lindelöw/SWE (w 2021 4. miejsce drużynowo w Mistrzostwach Europy w Riesenbeck). Whizz Kid w połączeniu z ogierem Chacco-Blue dała również inne konie klasy międzynarodowej - Chaccocartes (skoki 145 cm), Chacco's Whiz Kid (skoki 140 cm), a z ogierem Messenger urodziła ogiera Messi's Whiz Kid PS (skoki 125 cm).

Ojcem klaczy Whizz Kid jest doskonały Carthago, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atlancie/USA i Sydney/AUS z Josem Lansinkiem/BEL. Zdobył także Puchary Narodów w Akwizgranie, Rotterdamie/NED i La Baule/FRA i jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych synów ogiera Capitol I.

Babka – klacz Gastona wydała na świat licencjonowanego Chacgrano (po Chacco-Blue; skoki 160 cm)/Patrick Stühlmeyer oraz konie klasy GP - Calasko Z (po Calvaro Z)/Manuel Sanderos/MEX i Colasko (po Colman)/Nicolas Pizarro/MEX. Międzynarodowe sukcesy odnoszą również: Balouboy (po Baloubet du Rouet; 140 cm), Polasko (po Polytraum; skoki 150 cm), Casanova (po Carthago; skoki 145 cm), Calvogran (po Calvaro Z; skoki 145 cm) i Caltona (by Calvaro Z; skoki 145 cm).

Ogiery Grannus i Wohlgemuth, występujące w 3 i 4 pokoleniu, są kolejnymi jasnymi punktami w rodowodzie ogiera Meganus PS.

Prababka – klacz Walaska dała wał. Gaston M (po Grannus)/Hansueli Sprunger/SUI, konia klasy Grand Prix oraz wysokiej klasy konie ujeżdżeniowe Traston (po Traumdeuter) i Chateau Paradise (po Continue).

Ogiery Sir Nymphenburg I i II (po Sir Donnerhall I) oraz Felice (po Diamond Hit), podobnie jak Meganus PS również pochodzą z rodziny klaczy Izvilina xx (TB-17).

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian