Półbrat wielokrotnego zwycięzcy Grand Prix - ogiera Chaganus
Champion Dobrocka i finalista Mistrzostw Niemiec
Meganus, przyrodni brat wielokrotnego zwycięzcy Grand Prix - H5 Chaganus, ma już koncie szereg spektakularnych wyników w konkursach na styl, w tym triumfalne zwycięstwa: w dwóch eliminacjach do Czempionatu Niemiec pięciolatków z notą 9,2 i 9,5, jak również w prestiżowym 14. Czempionacie w Dobrock z oceną 9,0 oraz w kwalifikacjach do Czempionatu Niemiec w Diepholz z notą 9,0. W samym tylko sezonie 2021 odniósł kolejne dziewięć zwycięstw w konkursach dla młodych koni pod Patrickiem Stühlmeyerem/GER. Meganus PS imponuje swoim nieograniczonym talentem do skoków oraz rewelacyjnym i rzadkim rodowodem. W 2023 roku wygrał 3 ważne konkursy (do 135 cm) na międzynarodowych zawodach dla młodych koni w Opglabbeek/BEL (x2) i Riesenbeck/GER.
W 2022 roku Meganus po raz pierwszy został użyty w hodowli, a jakość jego źrebiąt przeszła najśmielsze oczekiwania, często obsypywane są premiami w Niemczech. W Polsce Meganus PS, również pokazał się z dobrej strony, dając obiecującego ogierka Cimerino, hodowli Beata i Mirosław Piwko, który wygrał czempionat źrebiąt w Turzynie i Bielinie.
Ojciec ogiera Megnus PS, Messenger jest synem ogiera Montender dosiadanego przez Marco Kutschera - indywidualnego i drużynowego zdobywcy brązowego medalu na Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach/GRE, szóstego w Pucharze Świata w 2004 w Mediolanie/ITA i dwukrotnego Mistrza Europy (zespołowo i ind.) w San Patrignano/ITA. Messenger podczas próby dzielności Messenger otrzymał 10 za możliwości skokowe. Pod Florianem Meyerem zu Hartum, Messenger zajął płatne miejsce w finale Bundeschampionatu i został wicemistrzem w Warendorf w 2014 roku dla siedmioletnich koni w skokach przez przeszkody. Następnie odnnosił pierwsze swoje międzynarodowe sukcesy: w 2015 i 2016 roku wygrał mistrzostwa Redefin CSI3*. Z Philipem Rüpingiem zajął drugie miejsce w Grand Prix Wiesbaden w 2017 roku oraz pierwsze miejsce w Calgary/CAN, Arezzo/ITA i ponownie w Redefin. Messenger obecnie przebywa w USA. Jego najstarsze potomstwo odnosi już sukcesy w klasach 1,50 m, należą do nich Dessenger/Philipe Rozier/FRA, Marilyn/Daniel Bluman/ISR, Miss Aragona PS/William Whitaker/GBR i Mahony/Philipp Schulze Topphoff.
Matką ogiera Meganus PS jest doskonała klacz Whiz Kid. To od niej pochodzą konie pokonujące parkury 160 cm - Chataga/Alejandro Mills/MEX, H5 Chaganus/Eduardo Pereira de Menezes/BRA i Casquo Blue/Douglas Lindelöw/SWE (w 2021 4. miejsce drużynowo w Mistrzostwach Europy w Riesenbeck). Whizz Kid w połączeniu z ogierem Chacco-Blue dała również inne konie klasy międzynarodowej - Chaccocartes (skoki 145 cm), Chacco's Whiz Kid (skoki 140 cm), a z ogierem Messenger urodziła ogiera Messi's Whiz Kid PS (skoki 125 cm).
Ojcem klaczy Whizz Kid jest doskonały Carthago, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atlancie/USA i Sydney/AUS z Josem Lansinkiem/BEL. Zdobył także Puchary Narodów w Akwizgranie, Rotterdamie/NED i La Baule/FRA i jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych synów ogiera Capitol I.
Babka – klacz Gastona wydała na świat licencjonowanego Chacgrano (po Chacco-Blue; skoki 160 cm)/Patrick Stühlmeyer oraz konie klasy GP - Calasko Z (po Calvaro Z)/Manuel Sanderos/MEX i Colasko (po Colman)/Nicolas Pizarro/MEX. Międzynarodowe sukcesy odnoszą również: Balouboy (po Baloubet du Rouet; 140 cm), Polasko (po Polytraum; skoki 150 cm), Casanova (po Carthago; skoki 145 cm), Calvogran (po Calvaro Z; skoki 145 cm) i Caltona (by Calvaro Z; skoki 145 cm).
Ogiery Grannus i Wohlgemuth, występujące w 3 i 4 pokoleniu, są kolejnymi jasnymi punktami w rodowodzie ogiera Meganus PS.
Prababka – klacz Walaska dała wał. Gaston M (po Grannus)/Hansueli Sprunger/SUI, konia klasy Grand Prix oraz wysokiej klasy konie ujeżdżeniowe Traston (po Traumdeuter) i Chateau Paradise (po Continue).
Ogiery Sir Nymphenburg I i II (po Sir Donnerhall I) oraz Felice (po Diamond Hit), podobnie jak Meganus PS również pochodzą z rodziny klaczy Izvilina xx (TB-17).