Zamawiam nasienie
Pln
1 rata
+2000
/
Eur
470

Lord Django

„Stallion of The Year 2018”
– światowej klasy sportowiec
u progu kariery hodowlanej

rasa hanowerska
data urodzenia 2010
maść gniada
wzrost 171
licencja polski związek hodowli koni
Stalypso
Stakkato
Caracalla II
Spartan
Pia
Calypso II
Goldmaus
Lona
Londonderry
Wanda
Lauries Crusader
Windsor Queen
Wanderkoening
Diana

Lord Django to urodzony w 2010 roku ogier rasy hanowerskiej, którego niezwykle interesujące pochodzenie stanowi potwierdzenie tego, iż domieszka krwi ogierów skokowych do ujeżdżeniowych rodowodów niejednokrotnie przynosi fenomenalne efekty.

Ojciec – Stalypso, to wybitny skokowy reproduktor, który w sporcie osiągnął poziom Grand Prix, a równolegle doczekał licznego potomstwa, w tym ponad 16 uznanych synów, przekazując nie tylko nieprzeciętne możliwości skokowe, ale także doskonałą budowę i dobrą motorykę ruchu, co zostało docenione w trakcie testu 35-dniowego, gdzie sprawdzany zarówno pod kątem skoków, jak u ujeżdżenia, Stalypso otrzymał łączną notę 8,95 pkt.

Matka Lorda Django pochodzi od słynnego ujeżdżeniowego ogiera Londonderry, syna Hanowerskiego Ogiera Roku 2006 – Lauries Crudadora xx, który może poszczycić się niebagatelnym wkładem w hodowlę współczesnych koni ujeżdżeniowych. Sam Londonderry został zwycięzcą kӧrungu hanowerskiego w Verden w roku 1997, a dwa lata później wygrał klasyfikację 4-latków podczas Mistrzostw Niemiec. Doczekał się licznego występującego w sporcie potomstwa, w tym 34 uznanych synów, spośród których ogier Londontime został sprzedany na aukcji w Verden za sumę 510.000 euro. Lord Django na przestrzeni swojej dotychczasowej kariery sportowej dowiódł, iż odziedziczył od swoich przodków to co najlepsze – wybitny eksterier, fantastyczny ruch, a przy tym bardzo dobry temperament, który pozwala mu wykorzystywać pełnię swoich możliwości.

W rywalizacji sportowej na poziomie krajowym Lord Django m.in. w latach 2013-2014 dwukrotnie zwyciężał w Mistrzostwach Polski Młodych Koni, jak również triumfował w Halowym Pucharze Polski w roku 2018. W tym samym roku odniósł pasmo sukcesów na arenie międzynarodowej, 3-krotnie zwyciężając w zawodach rangi CDI, a ostatecznie odnosząc historyczne zwycięstwo w konkursie „Stallion Of The Year” rozgrywanym w trakcie Mistrzostw Świata Młodych Koni w Ermelo. W 2019 r. Lord Django zadebiutował na poziomie Grand Prix, aby w drugiej połowie sezonu, w ramach jednego z najgłośniejszych w Polsce transferów koni dresażowych, trafić do stajni szwedzkiej olimpijki Tinne Vilhelmson-Silfven.

"
Dalej
Wróć
Ogier ujeżdżeniowy Lord Jango

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Radius

jeden z pierwszych w Europie
uznanych potomków Mistrza
Świata – Revolution

czytaj

Fürstentraum

doświadczony sportowiec,
klasowy reproduktor

czytaj

Goldfinger V.D.T.

bezpośredni potomek
legendarnego ogiera Jazz

czytaj

Brix Falcon

kłus na 9 pkt, charakter na 10!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle