Cena świeżego
nasienia

/
+ 8% VAT
Pln
1 rata
+
płatne po
potwierdzeniu
źrebności
Eur
800
zamawiam nasienie

Kannatol

potomek wielkiego
Kannana, czyli sława
nie wychodzi z mody

Kannatol zdobył licencję hodowlaną najpierw w Szwecji, gdzie zwracał uwagę typem budowy konia sportowego, prezentował spektakularne możliwości i ostrożność w skokach, wygrywając serię testów dla młodych ogierów. Próbę dzielności (HLP) zdawał w 2016 i 2018 roku we Flyinge otrzymując imponujące oceny do 9,5 pkt włącznie. Przekonał do siebie, jako reproduktora, duże grono hodowców zostawiając w pierwszym roczniku wyjątkowo udane źrebięta.

Jego ojciec, urodzony w Holandii Kannan, łączy w sobie krew wysoko cenionych w hodowli holenderskiej ogierów - Voltaire, Nimmerdor i Le Mexico. Kannan, dosiadany przez Michela Hécarta, wchodził w skład francuskiej drużyny w 2003 i 2004 roku wygrywając Super League. W 2005 roku zdobył także złoto w walce o mistrzostwo Francji. Lista potomków Kannana zdaje się nie mieć końca, do najlepszych zaliczyć należy mistrza olimpijskiego w Londynie i dwukrotnego zwycięzcę finału Pucharu Świata Nino des Buissonnets, trzecią zespołowo na Mistrzostwach Europy klacz Quorida de Treho oraz zwycięzcę Pucharu Świata - Albringen Paille. Dzięki tak spektakularnym sukcesom potomstwa ogier Kannan przez 8 lat (2010-2017) znajdował się w pierwszej dziesiątce w światowym rankingu WBFSH dla najlepszych ogierów – ojców koni skokowych.

Klacz Stalognia, matka ogiera Kannatol, startowała z powodzeniem w skokach do 145 cm i została sprzedana na Aukcji P.S.I za 1,7 miliona euro. Ojciec klaczy Stalognia, ogier Stakkatol, wygrał serię konkursów pod Bastianem Freese w zawodach dla młodych jeźdźców. Do grona niezwykle utalentowanych jego potomków należy Stella (3. m w Grand Prix Dortmundu), Stalando / Krzysztof Ludwiczak / POL ( udział w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon) i Stakkatan / Andrzej Opłatek / POL (uczestnik w Mistrzostw Europy w Fontainebleau).

W trzecim pokoleniu ogiera Kannatol znajdujemy doskonałego ogiera Chacco-Blue, który od 2015 roku znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych reproduktorów na świecie, a od 2017 r. prowadzi w światowym rankingu WBFSH.

Podstawowe
informacje
rasa oldenburska
data urodzenia 2013
maść siwa
wzrost 168
licencja os-international, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
Kannan
Voltaire
Cemeta
Furioso II
Gogo Moeve
Nimmerdor
Wozieta
Staglonia
Stakkatol
Chalanda
Stakkato
Caroll
Chacco-Blue
Bologna v. Baloubet du Rouet
poznaj naszego
kolejnego ogiera