Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Jovian


rasa holenderski gorącokrwisty KWPN
data 2014
maść skarogniada
wzrost 175
licencja DWB, oldenburska, hanowerska, rheinlandzka, westfalska, meklenburska, związek południowych niemiec
nasienie mrożone nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1600 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Drużynowy mistrz Europy! Dwukrotny mistrz świata młodych koni ujeżdżeniowych !

"Cesarz!" - tak sędziowie nazwali Nowego Mistrza Świata - ogiera Jovian na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu. Już jako pięciolatek był klasą samą w sobie (cztery z pięciu elementów oceniono na 10). Również w rankingu siedmiolatków, dosiadany przez Andreasa Helgstranda/DEN, nikt nie mógł z nim konkurować. Jego kłus, oceniony na 10, jest wyjątkowo elastyczny, "swingujący", "pod górę", energiczny, z imponującą swobodą łopatek. Jego bardzo obszerny stęp ma wyraźny czterotaktowy rytm: 8,0 p. Jego galop nie mógł być bardziej pod górę: 9,8 p. Niemal idealna giętkość w ciągach, , lotnych zmianach i piruetach: 9,8 p. Brak słów, żeby opisać jego potencjał ("perspektywa")ę: 10.
„Co za koń!” Jego średnia wyniosła 95,2 %. Również pod względem wykonania ruchów Jovian wyprzedził konkurencję o prawie osiem punktów procentowych z wynikiem 83,143%.

Ponadto Jovian został Mistrzem Holandii Koni 3-letnich, zdobył premię podczas kwalifikacji ogierów DWB, zwyciężył w próbie dzielności w Münster Handorf, podczas której otrzymał ocenę 10 pkt od jeźdźca testowego.

Syn ogiera Apache – V-ce Czempiona KWPN z s'Hertogenbosch, uczestnika Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryon w roku 2018, mianowanego elitarnym tytułem „kuer” przez związek KWPN za osiągniecia sportowe i zasługi dla hodowli. Matka to elitarna klacz KWPN, córka ogiera Tango, na którym Hans-Peter Minderhoud odnosił sukcesy do poziomu Grand Prix.

Pierwszy rocznik potomstwa potwierdza sukcesję najlepszych genów og. Jovian – źrebięta cechują się przede wszystkim świetną dynamiką i elastycznością ruchu. Podczas czempionatu źrebiąt Cichoń Foals Selection 2019 jego córki Josephine G (o.m. Bretton Woods) i Star MW (o.m. Sir Donnerhall) zajęły II i III miejsce pokazując uniwersalność tego reproduktora.

Jovian to ogier absolutnie genialny – eksterier, możliwości ruchowe i obustronne pochodzenie od reproduktorów klasy Grand Prix, które wyjaśnia jego fenomenalną jezdność. Niekwestionowany faworyt samego Andreasa Helgstranda, który od sezonu 2019 osobiście prezentuje jedną z najjaśniejszych gwiazd swojej kolekcji ogierów.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian