Cena świeżego
nasienia

/
+ 8% VAT
Pln
1 rata 500
+ 2900
płatne po
potwierdzeniu
źrebności
Eur
810
zamawiam nasienie

Heiline’s Zanzier

imponujące wyniki sportowe,
efektowne potomstwo

Heiline’s Zanzier to urodzony w 2013 r. ogier rasy Duński Koń Gorącokrwisty (DWB). Jego ojciec – Blue Hors Zack to jeden z najbardziej pożądanych obecnie ujeżdżeniowych reproduktorów, który wykazuje się zarówno w sporcie, osiągając na poziomie Grand Prix wyniki przekraczające 80%, jak i w hodowli, gdzie dotychczas pozostawił 34 uznane ogiery, w tym potrójnego Mistrza Świata – Sezuana.

Matka – Danceline TS, to córka legendy hodowli ujeżdżeniowej, ogiera De Niro, najlepszego ujeżdżeniowego ogiera wg rankingu WBFSH za rok 2018. Warto zaznaczyć, iż pochodząca od niej Heiline’s Danciera to trzykrotna finalistka Mistrzostw Świata Młodych Koni, w tym zdobywczyni III miejsca w roku 2018, w którym sięgnęła także po Mistrzostwo Danii Młodych Koni. W roku 2019 zadebiutowała na poziomie Grand Prix, już w pierwszym sezonie przekraczając próg.

Heiline’s Zanzier obdarzony jest niesamowitym ruchem, zachwycającym elastycznością i obszernością, oraz dużymi predyspozycjami do piaffu i pasażu. Posiada przy tym bardzo dobry charakter, co bezpośrednio przekłada się na jego doskonałą użytkowość. Wszystkie te cechy sprawiają, iż Heiline’s Zanzier od najmłodszych lat osiąga sukcesy – już w wieku kilku miesięcy został uznany najlepszym ujeżdżeniowym źrebakiem duńskiej elitefoalauktion. W 2015 roku podczas körungu związku DWB został, jako premiowany ogier, dopuszczony do hodowli. W sezonie 2017 ukończył na II miejscu test 35-dniowy, a w marcu 2018 r. z powodzeniem zakończył proces selekcji występem w Herning, który dał mu dożywotnią możliwość reprodukcji w ramach duńskiej księgi DWB. Heiline’s Zanzier zdobył także jedną z najwyższych w historii PZHK ocen bonitacyjnych – 84 pkt.

Swojej klasy systematycznie dowodzi na arenach sportowych: w roku 2017 zdobył III miejsce Mistrzostw Polski Młodych Koni, a rok później zajął w kategorii 5-latków najwyższy stopień podium, ustanawiając nowy rekord Polski w tej kategorii: 9,26 pkt. Ponadto w 2018 r. zakwalifikował się do Mistrzostw Świata Młodych Koni w Ermelo. W 2019 r. po raz kolejny został Mistrzem Polski Młodych Koni. W roku 2019 na świat przyszedł pierwszy rocznik potomstwa og. Heiline’s Zanzier, które imponuje przede wszystkim doskonałym typem i aktywnością zadu, co znajduje swoje odzwierciedlenie w zainteresowaniu potencjalnych nabywców – syn og. Heiline’s Zanzier – Calvin Klein został podczas aukcji Cichoń Foals Auction 2019 sprzedany za kwotę 6750 euro, a jego półbrat Zanzibrio MM za 4600 euro. Inny z potomków tego reproduktora – ogierek Hero, zajął II miejsce w Czempionacie Źrebiąt w Jarużynie.

zobacz wideo ogiera
Podstawowe
informacje
rasa duński gorącokrwisty
data urodzenia 2013
maść kasztanowata
wzrost 171
licencja polski związek hodowli koni, DWB

Ojciec w Top 10 rankingu FEI koni klasy Grand Prix, dziadek w Top 5 rankingu WBFSH najlepszych ogierów ujeżdżeniowych, siostra startująca w Grand Prix na ponad 75% - ten ogier ma sukces wpisany w rodowód!

― Mateusz Cichoń
Blue Hors Zack
Rousseau
Orona
Olympic Ferro
Zsuzsa
Jazz
Karona
Danceline TS
De Niro
Lacarna
Donnerhall
Alicante
Lancier
Espina
poznaj naszego
kolejnego ogiera