Zamawiam nasienie
Pln
1 rata 500
+6500 Płatne po zatwierdzeniu źrebności
/
Eur
1500

Grey Flanell

rasa holenderski koń gorącokrwisty KWPN
data urodzenia 2010
maść kara
wzrost 169
licencja Holst., Meckl., Old., Rhein., Westf., Zw. Płd Niem.
zobacz wideo ogiera
Potomstwo
Gribaldi
Kostolany
Gondola II
Enrico Caruso
Kapstadt
Ibikus
Gloria VI
Onoeska
Clavecimbel
Janoeska
Statuar
Wendelin
Ferro
Zanoeska

Grey Flanell z dużym rozmachem wkroczył na areny konkursów Grand Prix. Dzięki imponującemu występowi, ten zdobywca Pucharu Pavo Cup pod swoją trenerką Leną Waldmann, zapewnił sobie udział w finale w słynnym Louisdor Prize w Kronbergu, w którym startować mogą tylko najlepsze młode konie Grand Prix w Niemczech. "Absolutnie imponujące wrażenie. Jest w stanie obniżyć zad w najwyższym zebraniu, unieść dużo ciężaru na tylnych kończynach i rozwinąć jeszcze bardziej tendencję w ruchu „pod górę” – nie szczędził komplementów pod adresem ogiera Grey Flanell komentator dr Dietrich Plewa.

W trakcie swoich pierwszych publicznych prezentacji pod siodłem Gray Flanell wywołał falę entuzjazmu swoją naturalną kadencją i wyjątkowo niezawodnym rytmem, cco uczyniło go jednym z najczęściej używanych ogierów w Niemczech, przekazującym swojemu potomstwu swoją spektakularną mechanikę ruchów, a zwłaszcza niezwykłe aktywną pracę zadu. Efektem tego jest już dziewięciu licencjonowanych synów, wielu z nich otrzymało premie podczas kwalifikacji. Jego potomstwo wygrywa niezliczone konkursy dla młodych koni, w tym m.in. Aurelia OLD (dla koni 4- letnich) - Czempionka Regionalna Oldenburga, finalistka Czempionatu Niemiec Młodych Koni oraz Go Twitter OLD (6-let.), która zajęła płatne miejsce w Mistrzostwa Niemiec Młodych Koni i zwyciężyła w Wiesbaden. W Mistrzostwach Niemiec w kategorii 5-latków wzięła udział Geniale, a HP Grace została drugim Wiceczempionem Oldenburger Brillantring. Pełne rodzeństwo - Great Story i Gremlin znalazło się wśród najlepiej sprzedanych konie podczas Aukcji P.S.I. w 2020 roku.

Jego ojciec - Gribaldi zajmował często pierwszą lokatę w rankingu WBFSH, jest ogierem elitarnym, dosiadany przez Edwarda Gala znalazł się na szczycie kariery międzynarodowej w konkursach Grand Prix. Odcisnął wyraźne piętno na współczesnej hodowli koni sportowych na całym świecie. Lista jego potomków najwyższej klasy jest długa: Hofrat (ogier elitarny), Distelzar, Painted Black i Sisther de Jeu - tylko kilka z nich, a sława ogiera Totilas przyniosła chwałę i ojcu.

Ojciec matki – zaawansowany w krew Clavecimbel, wielokrotnie wygrywał i lokował się wśród najlepszych w klasach Grand Prix, ale niestety jego świetnie zapowiadającą się karierę sportowa i hodowlaną przerwała śmierć w tragicznym wypadku w drodze na zawody.

Wartość rodowodu podnosi ojciec II matki - Ferro . Zajął on piąte miejsce w klasyfikacji indywidualnej i drugie z drużyną na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, szóste miejsce na Mistrzostwach Świata w Rzymie i drugie miejsce w finale Pucharu Świata. Ferro dał wiele czołowych koni, w tym licencjonowanych synów - Metall i wicemistrza świata młodych koni ujeżdżeniowych - Rousseau. Janoeska, II matka ogiera Grey Flanell, która odnosiła sukcesy w skokach na poziomie zaawansowanym (S), jest córką wszechstronnej, odnoszącej sukcesy w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody na tym samym poziomie, klaczy Zanoeska po Farn.

"
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle