Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Globall


rasa oldenburska
data 2020
maść skarogniada
wzrost 168
licencja Meckl, Old., Rhein., Zw. Płd. Niem, Westf.
nasienie świeże nasienie

Genealogia

Opis ogiera

Matka – siostra Czempiona Oldenburga - ogiera Fürst Fabrice OLD

Sportowiec w najnowocześniejszym typie, o idealnym fundamencie, wyjątkowym charakterze i niemal artystycznym ruchu.

Globall opuścił licencję w Oldenburgu z premią i po raz kolejny zrobił wrażenie pod każdym względem podczas późniejszej licencji pod siodłem w Danii. Ukończył 35-dniowy test w Danii z ocenami od 8,0 do 8,5, a sędziowie chwalili jego wyjątkową łatwość w pracy, skupienie się na jeźdźcu, rytmie i szerokim zakres ruchowy we wszystkich trzech podstawowych chodach.

Globall pochodzi z pierwszego rocznika konia ujeżdżeniowego i wicemistrza świata Global Player, który obecnie kontynuuje swoją karierę pod okiem młodej uczennicy Jessiki von Bredow-Werndl, Marie Sohler. Globall Player był Czempionem Ogierów Oldenburga i Danii, drugim wiceczempionem próby dzielności ogierów, wiceczempionem kraju i regionu oraz czwartym w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu. Z dwóch pierwszych roczników jego potomstwa pochodzi kilku licencjonowanych i wielokrotnie nagradzanych synów, w tym aktualny Mistrz Niemiec i Hanoweru Global Hope.

Matka Cardinale jest pełną siostrą czempiona ogierów Oldenburga i plasującego się na płatnych miejscach w konkursach Inter I - ogiera Fürst Fabrice OLD oraz przyrodnią siostrą Fiandro (po Fidertanz), który również zdobył licencję i odnosił sukcesy na zawodach na poziomie średnim (M**) a także wał. Fürst zu Bentlage (po Fidertanz)/Annika Korte/GER, który z powodzeniem startował na poziomie Inter I. Przyrodnia siostra klaczy Cardinale, Horetta (po Hotline), urodziła licencjonowanego ogiera Frido Dido (po Fürstenball).

Ojciec matki, ogier FÜRSTENBALL od samego początku zwracał na siebie uwagę w świecie ujeżdżeniowym. Jego źrebięta uzyskiwały rekordowe ceny na aukcjach, synowie zdobywali licencje, otrzymywali główne premie, stawali na podium Bundeschampionatów, byli finalistami Mistrzostw Świata i zwyciężali w konkursach od klasy S aż do St. Georges. Fürstenball dał już ponad 90 licencjonowanych synów, w tym znajdującego się w naszej ofercie ogiera Fürst Zonik PS, znajdującego się również w naszej ofercie. Wśród znakomitego potomstwa ogiera Fürstenball jest pięciu Mistrzów Niemiec: Fürsten-Look, Festina PS, Fior, Feinfühl i Feine Bella. Fürsten-Look zajął trzecie miejsce w finale Burg Pokal pod Isabel Freese/NOR. Około 300 córek og. Fürstenball zdobyło główne premie hodowlane, czempionkami Oldenburga zostały: Fiesta Danza OLD i Fünf Sterne, a Hanoweru - Fine Lady. Jednym z jego potomków odnoszących sukcesy na arenie międzynarodowej jest drużynowa Mistrzyni Europy Juniorów - Four Seasons FRH/Alexa Westendarp/GER.

Trzecia matka - Carmelita uplasowała się w konkursach skoków 130 cm. Jest matką konia ujeżdżeniowego La Habanara (po Lord Sinclair I)/Deborah Dean-Smith/GER, który odnosił sukcesy do poziomu Inter II w USA oraz Mistrza Oldenburga z 2009 r., sprzedanego na aukcji za 505 000 euro - Don Primeur OLD (po Don Primero).

W rodowodzie ogiera Globall, w 3-cim i 4-tym pokoleniu, znajdujemy tak znakomite ogiery jak Sandro Hit i Castro.

Z tej samej rodziny - Oldenburger Stamm 33 pochodzą także ogiery Springsteen (po Sandreo; Grand Prix)/Markus Gribbe/GER, Elevation (po Ecuador xx; Inter I)/Martin Schaudt/GER, Ziwago (po Zeus), Credito (po Controller) i Harvey Spectre (po Cornet Obolensky) oraz koń ujeżdżeniowy klasy zaawansowanej (S) Louis Vitton K (po Licotus).

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian