Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1000
Nowość 2023

Galaxico

Premiowany w Westfalii syn Gran Galaxy Win

rasa westfalska
data urodzenia 2020
maść kara
wzrost 170
licencja Westf.
Stacja ogierów Helgstrand Dressage
Nasienie
świeże
nasienie
Gran Galaxy Win
Apache
Winner T
UB40
Talanda
Jazz
Magnaat
Siera
Samarant
Welfenkrone
Sandro Hit
Bellvue
Weltmeyer
Gondola

Zdobywca premii Körungu Związku Westfalskiego

Przyciągający uwagę kary Galaxico otrzymał premię podczas kwalifikacji ogierów Związku Westfalskiego 2022 w Münster-Handorf. Dyrektor hodowlany Thomas Münch szczególnie podkreślił w swoim komentarzu siłę we wszystkich chodach tego ogiera. Jego harmonia w ruchu z tendencją pod górę, piękny, ekspresyjna praca przodu i zdolność do przenoszenia ciężaru od zadu czynią Galaxico bardzo atrakcyjną propozycją nawet dla szczególnie wymagających hodowców. Pełne uznania podsumowanie Thomasa Müncha brzmiało tak: „Dorasta tu przyszły reproduktor”.

Jego ojciec Kastel's Grand Galaxy Win T, syn ogiera Apache startującego pod Emmelie Scholtens/NED, zajął ósme miejsce w Pucharze Świata, był Czempionem Kwalifikacji ogierów w Danii w 2014 r., Wiceczempionem Danii w 2015 roku i finalistą Mistrzostw Świata koni 5-letnich w ujeżdżeniu w 2016 roku. Ze swoją zawodniczką Charlotte Jorst odnosił sukcesy do poziomu Inter II. Doczekał się 14 synów z licencją, w tym Czempiona Świata, Wiceczempiona Niemiec i podwójnego Czempiona Ogierów ogiera Global Player. Premię zdobyły: Hesselhøj Gnags i Giovanni Bell, a drugim Wiceczempionem Oldenburga został Galaxy. Jego pierwsze potomstwo startuje w zawodach ujeżdżenia na poziomie zaawansowanym.

Jego matka St.Pr.St. Siera dała licencjonowanego ogiera Vivarant (po Vivaldi). Jej córka Bella Blue (po Bvlgari) dała oldenburskiego zdobywcę licencji Krokant Star (po Kremlin MD) oraz syna po Global Player, który jest również licencjonowanym ogierem.

Ojcem matki jest Samarant (po Sandro Hit), który po zwycięstwie w konkursie w Nienburgu zdobył srebrny medal na czempionacie hanowerskim. Na Mistrzostwach Niemiec Młodych Koni w kategorii czterolatków zajął szóste miejsce. Sprzedany do Danii w 2008 roku Samarant kontynuował karierę sportową do poziomu Małej Rundy pod Joachimem Thomsenem/DEN i Andreasem Helgstrandem/DEN. Następnie Samarant z powodzeniem rywalizował pod Marią Fauerholm Christensen/DEN w międzynarodowych konkursach dla juniorów. Samarant dał liczne konie sportowe i jest ojcem matki m.in. Bohemian/Cathrine Laudrup-Dufour/DEN, wicemistrzyni Europy i zwycięzcy w Aachen oraz Eye Catcher/Marie Bauer, odnoszącego sukcesy w międzynarodowych zawodach juniorów i młodych jeźdźców.

Jego babka St.Pr.St. Welfenkrone była czempionką klaczy w Hohenhameln w 1995 r., zwyciężczynią swojej klasy na pokazie Louisa Wiegelsa w 1997 r. i zdobywczynią nagrody Id na pokazie Ratje Niebuhr w 2000 r. Dała dwa licencjonowane ogiery: Don Corazon (po Don Frederico; starty w Inter I)/Leif Hamberger i czempiona ogierów - Sherwood (po Sherlock Holmes; ujeżdżenie na poziomie M**), obaj odnosili sukcesy aż do Inter I. St.Pr.St. Welfenkrone jest także matką dwóch koni ujeżdżeniowych klasy Grand Prix: Designer (po Dancier) / Uta Gräf i Dai Jin (po Don Frederico)/Frederic Wandres, startującego na poziomie Inter I konia Sherwood Forest (po Sherlock Holmes)/Klaus Tönsfeuerborn, a także klaczy St.Pr.A. Fabriana (po Fabriano)/Karin Prim-Tietz, która odnosiła sukcesy w zawodach na poziomie zaawansowanym -klasy S. Córka Welfenkrone, Lena (po Longchamp), dała Dream of Beauty (po Dream of Glory), który odnosił sukcesy aż do poziomu Inter I. Inna córka Welfenkrone, klacz Red Rubina (po Rotspon) była matką licencjonowanych ogierów: Beradini (po Boston; starty w Inter I) i Eminem M. (po Emilio Sanchez), z kolei klacz Dancy (po Dancier) wydała na świat licencjonowane ogiery D'Olympus (po Don Olymbrio) i First Dancer (po Fürstenball).

Z tej samej rodziny hanowerskiej klaczy CLAUDINE (Hannover Stutenstamm 1188003, Schridde 562) wywodzą się również licencjonowane ogiery: Labiat (po Le Primeur; czempionat Europy Juniorów w Vidauban/FRA)/Amber Barton/GBR), Regazzoni (po Rubinstein; zwycięzca próby dzielności ogierów) i Wishing Well (po Werther; starty na poziomie Inter I), a także konie ujeżdżeniowe klasy Grand Prix: Dragoco's Just Whisper (po Wenzel II), Scholar (po Scolari), St.Pr.A. Sissi (po San Remo), Watteau (po Weserstar), Harmony's Diabolo (po Desperados)/Michael Klimke, Sergio Leone (po Scolari)/Jessica Krieg, Rihanna (po Rock Forever; starty na poziomie Inter II) i Rockefeller (po Rock Forever ; starty w Inter B). Tę listę można również uzupełnić o konie: Darino Dackelblick (po De Niro), Readymix Wimper (po Waldhorn), Smirnoff (po Sir Donnerhall), Sir Arnold (po Schwarzenegger), Chopard (po Charmeur) i Kohlpharma's Armageddon (po A Jungle Prince), które odnosiły sukcesy aż do poziomu Inter I. Końmi, które startowały do poziomu klasy St. Georges były: Feel Free (po Foundation), Safari Queen (po Scolari), Donna Bella (po Don Index), Kleppenhus Seb Sieboldii (po Sandro Hit) i Dream of Beauty (po Dream of Glory), a także Deodoro (po Desiderio; poziom zaawansowany S*), Danciano M (po Dancier; starty na poziomie S*) i Le-Baron (po Loredo; poziom zaawansowany (S) w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody ).

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle