Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Pln
1 rata 500
+2000 Płatne po zatwierdzeniu źrebności
/
Eur
470

Fürstentraum

doświadczony sportowiec,
klasowy reproduktor

rasa bawarska
data urodzenia 2003
maść skarogniada
wzrost 169
licencja polski związek hodowli koni, westfalska, DWB
Stacja ogierów Cichoń Stallions
Nasienie
Świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Fürst Heinrich
Florestan I
Dawina
Fidelio
Raute
Donnerhall
Wibke
Maikiki
Königstraum xx
Furstin Maika
Luciano xx
Königstochter
Fürst Furioso
Marietta

Fürstentraum to urodzony w 2003 r. bawarski ogier, który na przestrzeni lat swojej wysokiej klasy dowiódł zarówno w sporcie jak i w hodowli.

Jego ojciec – Fürst Heinrich, to jeden z najbardziej znanych reproduktorów ujeżdżeniowych, zdobywca tytułu Mistrza Świata Młodych Koni pod Holgą Finkenem w 2003 r., ojciec 40 licencjonowanych ogierów.

Matka Fürstentrauma pochodzi od ogiera pełnej krwi Königstraum, którego potomstwo (w Niemczech 59 zarejestrowanych koni sportowych) z powodzeniem pokazuje się w konkursach ujeżdżenia, ale także skoków i WKKW. Fürstentraum podobnie jak jego ojciec przez lata był aktywnym reproduktorem w niemieckiej stacji ogierów Sprehe. Dotychczas doczekał się 32 potomków zarejestrowanych w Warendorfie, 10 klaczy hodowlanych i jednego uznanego syna.

Najwybitniejsza córka Fürstentrauma – Well Done de la Roche wraz ze szwedzkim zawodnikiem Patrikiem Kittelem zajęła w 2018 roku V miejsce podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryon, osiągając w programie GPS wynik 79,7%!

Fürstentraum w trakcie swojej kariery hodowlanej pozostał aktywnym sportowcem, a obecnie swoim dużym doświadczeniem służy młodym zawodnikom, stawiającym pierwsze kroki na międzynarodowych czworobokach. Przed zakupieniem przez Cichoń Dressage ogier ten startował pod duńską zawodniczką Victorią Valentin, osiągając wyniki przekraczające 70%. Już w trakcie pierwszego sezonu startowego pod Michałem Cichoniem również zbliżył się do tego poziomu, zdobywając noty rzędu 68-69%.

W 2018 r. para ta zdobyła srebrny medal Halowego Pucharu Polski, a następnie stanęła na najwyższym stopniu podium konkursu Pucharu Narodów w węgierskim Mariakalnok. Wszystko to świadczy o wspaniałym charakterze Fürstentrauma, jego opanowaniu i doświadczeniu. W sezonie 2020 Fürstentraum startował pod Mateuszem Cichoniem na poziomie małej rundy, zdobywając wyniki zbliżone do 70%, gdzie imponował przede wszystkim jakością elementów wykonywanych w galopie. Obecnie w treningu wykonuje również elementy klasy Grand Prix, wykazując duży talent do piaffu.

W sezonie 2021 Furetentraum po raz kolejny dowiódł swoich nieprzeciętnych predyspozycji sportowych, sięgając wraz z Alą Mikołajczyk po złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski. Z dobrej strony pokazał się także jego syn - ogierek Fabio, który znalazł nabywców podczas Cichoń Foals Auction 2021.

"
Fürstentraum wprowadził nas w świat hodowlany, będąc pierwszym licencjonowanym ogierem w naszej stacji. Jednocześnie wspólnie podbijaliśmy polskie i europejskie czworoboki, ostatecznie sięgając po historyczne trofeum Pucharu Narodów. Takiego konia można tylko pozazdrościć.
Michał Cichoń
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Radius

jeden z pierwszych w Europie
uznanych potomków Mistrza
Świata – Revolution

czytaj

Fürstentraum

doświadczony sportowiec,
klasowy reproduktor

czytaj

Goldfinger V.D.T.

bezpośredni potomek
legendarnego ogiera Jazz

czytaj

Brix Falcon

V-ce Mistrz Sportowego Czempionatu Młodych Koni 2021

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle