Zamawiam nasienie
Pln
1 rata 500
+1500 Płatne po zatwierdzeniu źrebności
/
Eur
470

Fürstentraum

doświadczony sportowiec,
klasowy reproduktor

rasa bawarska
data urodzenia 2003
maść skarogniada
wzrost 169
licencja polski związek hodowli koni, westfalska, DWB
zobacz wideo ogiera
Potomstwo
Fürst Heinrich
Florestan I
Dawina
Fidelio
Raute
Donnerhall
Wibke
Maikiki
Königstraum xx
Furstin Maika
Luciano xx
Königstochter
Fürst Furioso
Marietta

Fürstentraum to urodzony w 2003 r. bawarski ogier, który na przestrzeni lat swojej wysokiej klasy dowiódł zarówno w sporcie jak i w hodowli.

Jego ojciec – Fürst Heinrich, to jeden z najbardziej znanych reproduktorów ujeżdżeniowych, zdobywca tytułu Mistrza Świata Młodych Koni pod Holgą Finkenem w 2003 r., ojciec 40 licencjonowanych ogierów.

Matka Fürstentrauma pochodzi od ogiera pełnej krwi Königstraum, którego potomstwo (w Niemczech 59 zarejestrowanych koni sportowych) z powodzeniem pokazuje się w konkursach ujeżdżenia, ale także skoków i WKKW. Fürstentraum podobnie jak jego ojciec przez lata był aktywnym reproduktorem w niemieckiej stacji ogierów Sprehe. Dotychczas doczekał się 32 potomków zarejestrowanych w Warendorfie, 10 klaczy hodowlanych i jednego uznanego syna.

Najwybitniejsza córka Fürstentrauma – Well Done de la Roche wraz ze szwedzkim zawodnikiem Patrikiem Kittelem zajęła w 2018 roku V miejsce podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryon, osiągając w programie GPS wynik 79,7%!

Fürstentraum w trakcie swojej kariery hodowlanej pozostał aktywnym sportowcem, a obecnie swoim dużym doświadczeniem służy młodym zawodnikom, stawiającym pierwsze kroki na międzynarodowych czworobokach. Przed zakupieniem przez Cichoń Dressage ogier ten startował pod duńską zawodniczką Victorią Valentin, osiągając wyniki przekraczające 70%. Już w trakcie pierwszego sezonu startowego pod Michałem Cichoniem również zbliżył się do tego poziomu, zdobywając noty rzędu 68-69%.

W 2018 r. para ta zdobyła srebrny medal Halowego Pucharu Polski, a następnie stanęła na najwyższym stopniu podium konkursu Pucharu Narodów w węgierskim Mariakalnok. Wszystko to świadczy o wspaniałym charakterze Fürstentrauma, jego opanowaniu i doświadczeniu. W sezonie 2020 Fürstentraum startował pod Mateuszem Cichoniem na poziomie małej rundy, zdobywając wyniki zbliżone do 70%, gdzie imponował przede wszystkim jakością elementów wykonywanych w galopie. Obecnie w treningu wykonuje również elementy klasy Grand Prix, wykazując duży talent do piaffu.

"
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Radius

jeden z pierwszych w Europie
uznanych potomków Mistrza
Świata – Revolution

czytaj

Fürstentraum

doświadczony sportowiec,
klasowy reproduktor

czytaj

Goldfinger V.D.T.

bezpośredni potomek
legendarnego ogiera Jazz

czytaj

Brix Falcon

kłus na 9 pkt, charakter na 10!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle