Zamawiam nasienie
Eur
1200 wg kursu EUR z dnia sprzedaży

Fürsten-Look

rasa hanowerska
data urodzenia 2011
maść kara
wzrost 170
licencja Hann., Meckl.,, OLD., Rhein., Zw. Płd. Niem,, Holst., Westf., DWB, SWB
zobacz wideo ogiera
Potomstwo
Fürstenball
Fürst Heinrich
Maradonna
Florestan I
Dawina
Donnerhall
Marella
Lady Diamond
Londonderry
Waluna
Lauries Crusador
Windsor Queen
Weltmeyer
Antara

Niezwykle urodziwy, o cudownym karym umaszczeniu reproduktor Fürsten-Look to wspaniały ojciec, sportowiec i czempion. Karierę rozpoczął z przytupem od zwycięstwa w Körungu Oldenburga, by następnie odmienić całkowicie oblicze sportu Młodych Koni osiągając podczas testu w Schlieckau rekordowy wynik 9.41. z oceną 10.00 za chęć do pracy, jezdność i stęp. Wygrał Mistrzostwa Niemiec i Hanoweru, w 2015 odznaczony przez Związek OLD za ponadprzeciętną jakość pierwszych źrebiąt. W 2018 roku został II Wicemistrzem Świata Młodych Koni. Olśniewające pasmo sukcesów uwieńczyło zdobyte w 2020 roku trzecie miejsce w finale Nuremberg Cup.

Imponujące, że wraz ze wspaniałymi osiągnięciami w dyscyplinie ujeżdżenia zdobywał podziw i uznanie wśród najlepszych hodowców za sprawą swojego potomstwa. Wielu z jego synów jest uznanymi ogierami wliczając w to Fine Lucasa, brązowego medalistę w Mistrzostwach Południowych Niemiec; Florestine, wicemistrza Badenii-Wirtembergii. Na uwagę zasługują również córki, z których aż 40 odniosło sukcesy sportowe. Między innymi Brillantring, posiadaczka najwyższej premii OLD oraz Curly OLD, która pod Hermannem Gerdesem zajęła wysokie czwarte miejsce w Mistrzostwach Niemiec.

Tak rewelacyjne osiągi są wynikiem pochodzenia od Fürstenballa i Londonderry, których uznane potomstwo możemy liczyć w setkach, biorące udział w konkursach, w tysiącach a łączną kwotę za którą na najbardziej prestiżowych aukcjach wylicytowano wywodzące się od nich źrebięta w milionach euro.

Niech podsumowaniem tego ogiera będzie komentarz wygłoszony przez Cristopha Hessa po występie Fürsten-Look w finale Nuremburg Burg Cup (75,683%)."Niesamowity styl przejazdu, bardzo piękny koń, z wyśmienitą pracą w kłusie połączoną z obszernym krzyżowaniem i dobrym balansem w chodach bocznych. Duże kroki idące z całego ciała w stępie. Bardzo dobra praca w galopie. Zmiany lotne idealnie proste. Fantastyczny pokaz".

"
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle