Zamawiam nasienie
Pln
2000
/
Eur
470

Fürst Sav

galop na 9 punktów

rasa hanowerska
data urodzenia 2013
maść skarogniada
wzrost 167
licencja polski związek hodowli koni
Foundation
Fidertanz
Donna Dorta
Fidermark
Reine Freude
De Vito
Wenige
Fürstin
Fürst Heinrich
Verdena
Florestan I
Dawina
Verdenas
Zuberhal

Fürst Sav to urodzony w 2013 r. hanowerski ogier, zindbredowany na legendarnym ujeżdżeniowym reproduktorze Florestan I – ojcu ponad 1000 zarejestrowanych klaczy hodowlanych i przeszło 80 licencjonowanych ogierów.

Ojciec Fürst Sava – Foundation, jest aktywnym reproduktorem w stacji ogierów Paula Schockemöhle. Ukończył test 30-dniowy ze świetnymi notami przekraczającymi 9 pkt, a obecnie osiąga sukcesy na międzynarodowych czworobokach pod Matthiasem Alexandrem Rathem. Foundation pochodzi od ogiera Fidertanz, championa körungu NRW w 2004 r.

Pochodząca od Mistrza Świata Młodych Koni z roku 2003 – Fürst Heinricha, klacz Fürstin, zostawiła już w hodowli uznanego w związku oldenburskim ogiera Foxtrot Dancer, który jest pełnym bratem Fürst Sava.

Fürst Sav podobnie jak jego ojciec charakteryzuje się wyjątkową charyzmą i niesamowitą motoryką ruchu. Szczególnie cieszy bardzo dobra praca zadu i duża elastyczność chodów, spośród których wyróżnia się ponadprzeciętny galop.

Ogier ten znalazł uznanie w oczach niemieckich specjalistów, którzy dopuścili go do hodowli podczas körungu westfalskiego w 2015 r. W roku 2017 Fürst Sav potwierdził swą klasę zdobywając II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodych Koni, a sukcesy kontynuowała również w sezonie 2018 m.in. zwyciężając w eliminacjach do Mistrzostw Świata Młodych Koni z notami sięgającymi 9,0 pkt! Warto wspomnieć, że potomek tego ogiera – Fürst Olymbrio (o.m. Don Olymbrio) został sprzedany w 2018 r. podczas pierwszej w Polsce aukcji źrebiąt ujeżdżeniowych Cichoń Foals Auction za kwotę 4500 euro!

"
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Radius

jeden z pierwszych w Europie
uznanych potomków Mistrza
Świata – Revolution

czytaj

Fürstentraum

doświadczony sportowiec,
klasowy reproduktor

czytaj

Goldfinger V.D.T.

bezpośredni potomek
legendarnego ogiera Jazz

czytaj

Brix Falcon

kłus na 9 pkt, charakter na 10!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle