Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Fürst Romancier


rasa oldenburska
data 2004
maść skarogniada
wzrost 174
licencja PZHK, Hann., Mekl.,, Old., Reń., Westf., Zw. Płd. Niem, Finlandia, Szwajcaria, Włochy
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1000 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Ojciec zwycięzców międzynarodowych konkursów Grand Prix

Potomkowie ogiera Fürst Romancier należą do grona najbardziej utytułowanych zwycięzców Grand Prix na międzynarodowych arenach, jak choćby jeżdżony przez Dorothee Schneider zwycięzca Burg Pokal i zdobywca trzeciego miejsca w Louisdor Prize - First Romance, który ma na swoim koncie także serię zwycięstw w Grand Prix (spora część z wynikami ponad 80 %). Obecnie sukcesy w Grand Prix odnoszą również: Fioretto/Anu Sironen/FIN, Fürst Enno/Juliane Brunkhorst, Fürst Fritz/Daniel Pinto/POR, Ghio/Nars Gottmer/NED, Woodcroft Furst Romance/Tara Olver Donohoe/IRL, trzykrotny wicemistrz Europy DSP First Class/Lia Welschof, a także dwukrotny czempion - For Romance I OLD/Therese Nilshagen/SWE i jego pełna siostra, czempionka klaczy Oldenburga, czempionka federalna i zdobywczyni najwyższej ceny na aukcji P.S.I klacz Fasine OLD/Rudolf Widmann/GER. Zwycięzcami do poziomu Inter I byli Amadeus de Massa/Lauren Knopp/USA, For Romance II/Anna-Christina Abbelen/GER i wiele innych. Sukcesy na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy osiągnęły także: Fuerstenhit/Noemi Zindel/SUI i Flora del Castegno/Monica Scotto Di Carlo/ITA.

Fashion Prinz OLD, jeden z ponad 35 licencjonowanych synów ogiera Fürst Romancier, zdobył złoto na Mistrzostwach Oldenburga pod Fredericiem Wandresem, zajął czwarte miejsce na Mistrzostwach Federalnych, uzyskał najwyższą cenę na aukcji PSI z ostateczną ofertą wynoszącą 750 000 euro i wygrał brązowy medal na Mistrzostwach Świata 2022 w kategorii koni pięcioletnich, a dokonał tego po zwycięstwie w kwalifikacjach finałowych w Ermelo/NED. W 2023 roku Annika Feldhaus ponownie zdobyła złoto na Mistrzostwach Oldenburga.
Do kolekcji wspaniałego potomstwa zaliczyć należy jego ponad 200 nagradzanych córek, a w tym My Romanciera, ujeżdżeniową Championka Holsztynu i Flavienne, wice czempionkę klaczy pokazu Herwart von der Decken. Klaczka Princess D'Amour zmieniła właściciela, gdy najwyższa cena 82 000 euro została ogłoszona przez licytatora podczas internetowej aukcji źrebiąt Helgstrand/Schockemöhle.

Fürst Romancier to potomek nieodżałowanego ogiera Fürst Heinrich, który był czołowym reproduktorem Gestüt Sprehe, wygrywając Licencjonowanie Oldenburskie, następnie zdobywając główną premię OLD i wreszcie wygrywając Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Verden.

Fürst Romancier również sięgnął po główną premię OLD, a w swojej karierze sportowej odnosił sukcesy na poziomie konkursów dla młodych koni, zwieńczone udanym startem podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni, gdzie był najwyżej sklasyfikowanym ogierem, oraz zdobyciem IV miejsca w Bundeschampionacie.

 

 

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian