Zamawiam nasienie
Faworyt hodowców 2023
Stajnia ogierów

Foundation


rasa hanowerska
data 2008
maść gniada
wzrost 170
licencja PZHK, Holst., Mekl., Old., Reń., Westf., Zw. Płd Niem., Hann.
nasienie świeże nasienie
AACHEN - CHIO Aachen 2021 RATH Matthias Alexander (GER), Foundation 2 HAVENS Pferdefutter-Preis Grand Prix CDI4* Aachen, Reitstadion Soers 16. September 2021 © www.sportfotos-lafrentz.de/Stefan Lafrentz
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1600 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Potomstwo odnoszące sukcesy w Grand Prix

FOUNDATION zdobył główną premię Związku Oldenburskiego w 2012 roku oraz znalazł się w prestiżowym finale Burg Cup i Louisdor Prize. Dosiadany przez Matthiasa Alexandra Ratha wygrał zawody Grand Prix w ujeżdżeniu, takie jak Freestyle w Deauville/FRA oraz zajął drugie miejsce w Grand Prix i czwarte w Grand Prix Special w Pucharze Narodów w Rotterdamie/NED. Para ta zajęła również wysokie miejsca w Aachen/GER, Wiesbaden/GER, Le Mans/FRA, Nizza/FRA, Crozet/FRA, Mannheim/GER, Donaueschingen/GER, Monachium/GER, Salzburg/AUT i Doha/QAT, a także w Pucharze Narodów w Falsterbo/SWE.

Foundation dał już ponad 30 licencjonowanych ogierów, w tym Championa Oldenburga i premiowanego w Danii - Fortunate, rekordzistę cenowego Aukcji P.S.I. i wiceczempiona świata Ferrari OLD/Rudolf Widmann/GER, który odnosi sukcesy także na poziomie Grand Prix, a także czempiona Austrii - Broadmoars Franello, wicemistrzów: Freischütz/Sascha Schulz/LUX i Fiancé, oraz Czempiona Hanoweru - Feuertanz /Matthias Alexander Rath.
Foundation jest ojcem ponad 70 córek z premią Państwową (St. Pr. St), w tym klacz Frida Fröhlich - zwyciężczynię Czempionatu Klaczy DSP. Jego córka Feel Free OLD została drugą wiceczempionką klaczy, wiceczempionką Niemiec i finalistką Czempionatu Świata Młodych Koni oraz Burg Cup pod Bernadette Brune/GER. Między innymi Fürst Fauntleroy/Bernd Nöthen, Faviola/Nadine Husenbeth i Fonda ugruntowały swoją pozycję w wysokim sporcie na poziomie Grand Prix. Fabelhaft został Championem Związku Koni Ujeżdżonych w Brandenburgii Anhalt (7-9 lat), a Found Boy/Sandra Sysojeva/LTU wygrał Małą Rundę w Zakrzowie/POL, a potem z sukcesem uczestniczył w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w kategorii 7-latków. Klacz Fantasy została sprzedana za 107 000 euro, co jest absolutnie najwyższą ceną w Vechcie.

Jego ojciec FIDERTANZ, znajdujący się również w naszej ofercie, to Czempion Ogierów NRW, Wiceczempion Niemiec, odnoszący sukcesy na poziomie międzynarodowego Grand Prix. Hanowerski Ogier Roku 2021. Obecnie zajmuje szóste miejsce w rankingu WBFSH najlepszych ogierów ujeżdżeniowych na świecie. Dał ponad 50 licencjonowanych ogierów, w tym Franziskus/Ingrid Klimke, członka niemieckiej kadry olimpijskiej. Jego córka Mount St. John Freestyle była podwójną brązową medalistką Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryon/USA wraz z Charlotte Dujardin/Wielka Brytania.

Matka - Donna Doria dała także trzy licencjonowane ogiery: finalistę Czempionatu Niemiec - Fiderstar, premiowanego ogiera Glock's Falvio (oba po Fidertanz) i wicemistrza Hanoweru Fun4ever (po Feedback). Wydała na świat także zdobywcę Grand Prix – wał. Crystal Friendship/Anabel Balkenhol/GER, i jego pełną siostrę klacz Donna Wenita (obie po Fidertanz), która urodziła źrebię Serge Gainsbourga, sprzedane za wyjątkową cenę 150 000 euro.

Druga matka - Weniga wydała na świat Queeny (po Quattro B)/ Victoria Michalke/GER i Lord (po Laurentio)/ Kathleen Keller/GER.

Foundation wywodzi się z hanowerskiej rodziny klaczy Paninka, z której pochodzą premiowane ogiery Federico Fellini, Prince Charming i Le Classic, a także konie sportowe Apache/Isabell Werth/GER, Don't Forget/Patrik Kittel/SWE i Henri Ruoste/ FIN, D'Arcy Diamond OLD/Louisa Lüttgen/GER, a także skokowe: Albertino/Lars Nieberg/GER, Cheyenne/Rene Tebbel/GER i The Sixth Sense /Thomas Frühmann/AUT.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian