Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
800 wg kursu EUR z dnia sprzedaży

For Cassius

Rzadkość genetyczna: bezpośredni syn For Pleasure

rasa holsztyńska
data urodzenia 2017
maść gniada
wzrost 167
licencja Holst. Meckl, OS, Rhein., Zw. Płd. Niem, Zangersheide, Westf.
Stacja ogierów Deckstation Schockemöhle
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
For Pleasure
Furioso II
Gigantin
Furioso xx
Dame de Ranville
Grannus
Goldi
Cathleen
Cassini I
Perle XX
Capitol I
Wisma
Carry
Zurich IV

Rzadkość genetyczna: bezpośredni syn For Pleasure

Ten bezpośredni syn wspaniałego For Pleasure jest ogierem o wyjątkowych możliwościach,co znajduje odzwierciedlenie w jego wzorowej sile i potencjale w skoku. W 2019 roku For Cassius znalazł się w gronie ogierów premiowanych na licencji Związku Meklemburskiego. Na swoim HLP (próba dzielności) 2021 w Adelheidsdorf ponownie zachwycił swoimi atletycznymi skokami i nieograniczonymi możliwościami.

Ojciec For Pleasure już za życia stał się legendą. Mając w siodle Larsa Nieberga, a później Marcusa Ehninga, dwukrotnie zdobył zespołowo złoto olimpijskie w Atlancie/USA i Sydney/AUS, a także zespołowo trzy złote medale Mistrzostw Europy w Mannheim, Hickstead/GBR i Donaueschingen. Potem były sukcesy indywidualne, przede wszystkim brąz na Mistrzostwach Europy, dwa złote medale na Mistrzostwach Niemiec, drugie miejsce w finale Pucharu Świata i w Riders Tour. Lista ta ogranicza się tylko do najważniejszych wyników tego ogiera. Kiedy w 2006 roku pożegnano For Pleasure jako sportowca w Akwizgranie, jego potomstwo zgromadziło już łącznie 1,8 mln euro wygranych. Już w 2003 roku znalazł się na szczycie rankingu WBFSH najlepszych reproduktorów świata – ojców koni skokowych. Potomstwo For Pleasure zawsze było wśród najlepszych, w tej grupie znalazły się: Fit For Fun - drugie miejsce w Aachen i Calgary, pod Luciana Diniz/POR, Funky Fred - zwycięzca w Barcelonie pod Marcusem Ehningiem, Epleaser van't Heike zwycięzca z Aachen w konkursie 150 cm pod Christianem Ahlmannem, Hello Forever - zwycięzca GP w Londynie i Cannes pod Scottem Brash/GBR i Flora de Mariposa z Pénélope Leprévost/FRA zwycięzca La Baule itp. W samych Niemczech zarejestrowanych jest ponad 60 licencjonowanych synów For Pleasure, w tym Forsyth FRH/Toni Haßmann, który jest ojcem brązowej medalistki olimpijskiej Fine Lady pod Eric'iem Lamaze/CAN.

Cathleen - matka ogiera For Cassius jest wnuczką klaczy Zuerich IV, która dała licencjonowanego ogiera Cordano (po Capitol I) i dwukrotnego zwycięzcę Hamburg Derby Calle Cool (po Concerto II)/Nisse Lüneburg. Cathleen jest półsiostrą skoczka klasy CSI5* Pikeur Dylon (po Diamant de Semilly)/Markus Brinkmann.

Ojciec matki - Cassini I odnosił niebywałe sukcesy pod Franke Sloothaakiem. Wygrał Grand Prix Arnheim/NED oraz Puchar Narodów w Aachen. Ponad 70 jego synów zostało dopuszczonych do hodowli w Niemczech . Kwota jaką zgromadziło jego potomstwa wynosi ponad 5 milionów euro.

Na trzecim i czwartym miejscu w rodowodzie For Cassius znajdują się też gwaranty dużych możliwości - holsztyńskie ogiery Carry i Landgraf. Z rodziny Holst Stamm 18A1 pochodzi wiele ogierów licencjonowanych, w tym m.in. Quvee Prestige (po Quidam de Revel), For Ever G (po For Pleasure), Littlefield (po Loutano), Acolino (po Acorado I), Centauer Z (po Capitol). I), a także wielu utalentowanych skoczków.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

Niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle