Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1000
Nowość 2023

Feinsten

V-ce Czempion Körungu Westfalskiego 2021

rasa westfalska
data urodzenia 2019
maść gniada
wzrost 171
licencja westf.
Stacja ogierów Helgstrand Dressage
Nasienie
świeże
nasienie
Franklin
Ampere
Warkle M
Rousseau
Larivola
Ferro
Sparkle M
Reykjavik
Rock Forever NRW
Finja
Rockwell 3
Lady Sunshine
Florestan I
Patrice

Przedstawiamy ogiera Feinsten - Wiceczempiona kwalifikacji ogierów Związku Westfalskiego w 2021 roku. To absolutny hit!

Takiego zdania był również Dyrektor Hodowlany Thomas Münch, który w swoim komentarzu pochwalił niewiarygodny jak na ten wiek galop pod górę i kłus, który również miał dużą energię i równowagę. Ponadto ogier wie jak najlepiej się zaprezentować i zdobywa punkty doskonałym temperamentem, opanowaniem i ekspresją. Wisienką na torcie dla ogiera Feinsten jest znakomita strona żeńska, precyzyjnie prowadzona przez pokolenia. W swoim krótkim teście w Vechcie w 2022 roku Feinsten otrzymał wysoką ocenę pod siodłem: 9,0 za galop, 8,5 za kłus i chęć do pracy, 8,2 za jezdność i 7,8 za stęp, w ten sposób znalazł się bardzo wysoko wśród 28 uczestników. Próbę dzielności ogierów ukończył w Danii jako drugi Wiceczempion z równie wysokimi ocenami i łączną notą 850,0 pkt.

Jego ojciec, elitarny ogier Franklin, rozpoczął karierę jako Czempion Ogierów KWPN, zwycięzca próby dzielności ogierów w Holandii i finalista Mistrzostw Świata Młodych Koni w ujeżdżeniu. Od tego czasu odnosi sukcesy w międzynarodowych zawodach Małej Rundy. Wielu jego synów posiada licencje, w tym Wiceczempion Franklin's Love PS i Kadans, brązowy medalista Mistrzostw Regionalnych Oldenburga, a także Fair Deal, zwycięzca Ravn's Trophy, Slangerupgaard's Flottenheimer oraz ogiery z oferty Cichoń Stallions/Deckstation Schockemöhle/Andreas Helgstrand: Straight Horse Finest Hour i Franzé, które zdobyły licencje w Danii. Franklin jest ojcem licznego potomstwa odnoszącego sukcesy na arenach całego świata, wśród których znajduje się Fendi/Sönke Rothenberger/GER- zdobywca nagrody Louisdor, Francis Drake OLD/Leonie Richter/GER, który zajął ósme miejsce na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w ujeżdżeniu, Elektra di Fonte Abeti/Frederico Migue Mexia de Almeida/POR - wicemistrz Hanoweru, Franklin Hit/Michael Eilberg/GBR - wicemistrz Wielkiej Brytanii i Mambeau B/Antonio Verdejo Pérez/ESP - brązowy medalista Mistrzostw Młodych Koni w Ujeżdżeniu w Hiszpanii.

Jego matka St.Pr.St. Reykjavik ukończyła test dla klaczy z fantastyczną notą 8,97 (10 za jezdność i 9,5 za kłus i galop). Wygrywała zawody dla młodych koni. Ojciec tej klaczy Rock Forever I NRW był wiceczempionem kwalifikacji, zdobył brązowe i srebrne medale na Mistrzostwach Niemiec dla koni trzy- i czteroletnich, był wicemistrzem Niemiec Koni pięcioletnich w ujeżdżeniu i zajął szóste miejsce na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu. W 2011 roku zajął trzecie miejsce w finale Nuremberg Burg Cup. W 2013 roku zajął piąte miejsce w Mistrzostwach Niemiec Młodych Jeźdźców pod Sophie Holkenbrink. Zwyciężał w konkursach aż do poziomu Grand Prix.

Jego babka St.Pr.St. Finja dotarła do finału (9. miejsce) Westfalskiego Pokazu Elitarnych Klaczy w 2002 roku. Wydała na świat także ogiera KK Segantini (po Silbermond), ogiera premiowanego na licencji westfalskiej w 2013 roku i sprzedanego za 111.000 euro na Westfalskiej Aukcji Elitarnej w 2015 roku. Don Carlos (po Dali X) zdobywał płatne miejsca w międzynarodowych konkursach Małej Rundy. Córka klaczy Finja - St.Pr.St. Dablina (po Dream On) startowała w ujeżdżeniu do klasy M włącznie. Kolejne jej córki, również świetnie radzą sobie w hodowli: La Royal W (po L’Espoir) dała licencjonowanego ogiera po Bonds, a St.Pr.St. Roxanne (po Rock Forever I) jest matką ogiera z licencją po Vitalis, a klacze Estelle i Etienne (obie po Escolar) zdobyły Państwowej Premie i zajęły trzecie miejsce na Westphalian Elite Mare Show i Vice Westphalian Champions (odpowiednio w 2017 i w 2018).

W rodowodzie ogiera Feinsten występują również tak znakomite ogiery jak Florestan I i Parademarsch I.

Jego prababka St.Pr.St. Patrice jest pełną siostrą licencjonowanego ogiera Paretti i przyrodnią siostrą licencjonowanych ogierów Pazifik (po Parvenü) i Freudentanz (po Frühlingsstern). Jej przyrodnia siostra Francis (po Francisco I) dała ogiera Ulysses (po Upan la Jarthe AA). Inna jej przyrodnia siostra Fleurette (po Francisco I) jest matką startujących na wysokim poziomie (kl. S) koni skokowych: Agrippa (po Arpeggio, zwyciężał w skokach przez przeszkody na wys. 145 cm i Ladinos (po Lados) oraz wał. Rockefeller (po Rosendahl), który dobrze radził sobie w ujeżdżeniu na poziomie klasy S.

Z westfalskiej rodziny Stamm 316 wywodzą się również licencjonowane ogiery Rosentänzer (po Royal Angelo I), Flammengold (po Florestan I, zwycięzca w ujeżdżeniu na poziomie klasy S), Freestyle (po Florestan I), Silvester Star SN (po Sandro Hit), Dragon Hill (po Damon Hill), Decour (po Decurio), Flashback (po Franziskus, zwycięzca w ujeżdżeniu na poziomie klasy S/Dorothee Schneider/GER, premiowany ogier Ferentino (po Fürst Romancier), French Open (po Franziskus), premiowany ogier Sky (po Sezuan), czempionka Westfalii klacz Romy (po Rock Forever I), klacze – finalistki w czempionacie Westfalii - Ice a Bella (po Asgard's Ibiza), Vlorentine (po Vivialdi) i First Kiss (po Van the Man), a także liczne konie sportowe, w tym ujeżdżeniowy klasy Grand Prix Languedoc (po Laomedon) oraz wiele koni osiągających imponujące ceny na aukcjach.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle