Zamawiam nasienie
Nowość
2024
Stajnia ogierów

Extreme U.S.

Zwycięzca Pavo Cup i mistrzostw KWPN


rasa oldenburska
data 2019
maść kara
wzrost 171
licencja Meckl, Old., Rhein., Zw. Płd. Niem, Westf. KWPN
nasienie świeże nasienie

Genealogia

Opis ogiera

Jest klasą samą w sobie ! Ojcem imponujących źrebiąt!

EXTREME U.S. ma w sobie geny zwycięzców i skutecznie przekazuje je dalej.

Aż siedem wspaniałych źrebiąt z jego pierwszego rocznika zjawiło się na Czempionacie Źrebiąt KWPN. Jedno z nich – klaczka Tamina Delin BS została najlepszym źrebięciem całego czempionatu, a Thora F zajął miejsce trzecie i był jednocześnie najlepszym ogierem owej imprezy.
Źrebięta po Exreme U.S. osiągnęły najwyższe ceny na elitarnych aukcjach w Prinsjesdag/NED, w Borculo/NED i w Stal Brouwer/NED.

Extreme U.S. zdobył Puchar Pavo pod Renate van Uytert-van Vliet/NED i otrzymał wymarzoną ocenę 10 od niezależnego jeźdźca Daniela Bachmanna Andersena/DEN. Był także niepokonany w prestiżowym konkursie dla ogierów KWPN i zdominował konkurentów w 2 startach, które miały miejsce pod koniec 2023 roku w Kronenberg/NED (89,2 pkt) i Ermelo/NED (89). Wygrał również test dla ogierów w 2022 r., uzyskując łączny wynik 89 punktów: 9,0 za kłus, stęp, elastyczność, równowagę, jezdność i talent, oraz 8,5 za galop. Zdobył srebrny i brązowy medal w na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu oraz został finalistą Burg Cup.

Jego ojciec, wyśmienity ESCAMILLO dał już prawie 40 licencjonowanych ogierów, w tym, znajdującego się w naszej ofercie Mistrza Niemiec Młodych Koni i dwukrotnego rekordzistę testów dla ogierów ogiera ESCANTO PS, a także zwycięzca uznawania ogierów z Neustadt/Dosse i zwycięzca serii zawodów dla młodych koni ogier Element of Crime; premiowany, sprzedany za 700.000 euro, zdobywca 6 miejsca w kategorii koni 4-letnich na MŚMK hanowerski ogier Glock's Energy/Ruben Mengual Reig/ESP; wiceczempion Westfalii ogierów Escaneno, oraz Espléndido MT, Excalibur, a także trzeci na Mistrzostwach Niemiec Młodych Koni (Bundeschampionate), Mistrz DSP ogier Elocin, jak również inny Mistrz ogier DSP Esperanto Birkhof. Spośród innego sportowego potomstwa ogiera Escamillo wymienić należy dwukrotną Mistrzynię Niemiec i Westfalli klacz Eivissa pod Jessiką Lynn Thomas/SWE, która w Warendorfie otrzymała 10 punktów za kłus i galop oraz 9,5 za jezdność i budowę. Z kolei Enigma OLD zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Czterolatków w Oldenburgu. Embolo, trzeci w westfalskim Turnieju Zwycięzców, osiągnął rewelacyjną cenę wynoszącą 590 000 euro, najwyższą jaką kiedykolwiek osiągnął koń wierzchowy na aukcji w Westfalii. Czempionem krajowym Austrii AWÖ w kategorii trzylatków został Eyecatcher W pod Stadl-Paura/AUT, a tytuł zwyciężczyni wystawy Herwart van der Decken w Verden wywalczyła córka Escamillo klacz Exclusive.

Matka Exterme U.S. - Viva Contana PS jest przyrodnią siostrą ogiera Swagman (po Sandro Hit)/Kristy Oatley/AUS. Ich przyrodnia siostra Contanita (po Sandro Hit) została matką ogiera Tostolany (po Totilas), a ich druga półsiostra Sondra (po Sir Donnerhall) dała cztery uznane ogiery: Ludwigslust PS (po Lord Europe), Mister U.S. (po Gray Flanell), Dante U.S. (po Dante Weltino OLD) i Total U.S. (po Totilas)/Edward Gal/NED. Córka klaczy Sondra, Dandra PS (po Dante Weltino OLD), wydała na świat licencjonowane Tango PS (po Totilas), córkę Delice P.S. (po De Niro), premiowanego ogiera po Vitalis. Zantana (po Zonik), kolejna córką klaczy Sondra, jest matką znajdujących się w naszej ofercie ogierów DEBUTANT PS (po Deparon) i FÜRST ZONIK PS (po Fürstenball).

Ojciec matki, Vivaldi, był wiceczempionem próby dzielności we Holandii, zdobył Puchar Pavo (jako 5-latek) w 2007 r., a w 2008 i 2009 r. w serii konkursów dla ogierów KNHS/KWPN do zwycięstwa doprowadził go Hans Peter Minderhoud/NED, gdzie za otrzymany kłus otrzymał 10-tkę. Następnie z sukcesem plasował się na arenie międzynarodowej, aż do poziomu St. Georges. W 2013 roku zdobył VHO-Trophy podczas licencjonowania ogierów KWPN.
Od tego momentu hodowla stała się dla niego priorytetem i z roku na rok Vivaldi dostarczał seryjnie coraz lepsze konie, jak choćby ogiera VITALIS - zdobywcę Burg Pokal i znakomitego reproduktora.

Babcia Contana jest przyrodnią siostrą licencjonowanego ogiera skokowego Carinue (po Carthago, skoki 160 cm), Camilli (po Chacco-Blue, skoki 160 cm)/Julii Hargreaves/AUS i wiele innych koni skokowych.
Skoczek klasy 140 cm Come As You Are (po Champion F.P.) pochodzi od przyrodniej siostry, klaczy Cascaya (po Cento). Przyrodnia siostra Katina (po Kannan) pochodzi od skoczka klasy 155 cm Carnan (po Cartogran)/Patrick Stühlmeyer.

W trzecim pokoleniu rodowodu Extreme U.S. znajdujemy ogiera Don Schufro/Andreas Helgstranda/DEN, Mistrza Danii i brązowego medalistę drużynowo na Igrzyskach Olimpijskich 2008 w Hongkongu/HKG oraz ojca wielu koni odnoszących sukcesy.

Z tej samej oldenburskiej rodziny (Oldenburger Stamm 149) pochodzą także licencjonowane ogiery skokowe Aledo (po Adlatus Z), Brilloso Du Feu (po Lando) i Chacolou (po Chacco-Blue).

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian