Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Expectation PS

Premiowany ogier z pierwszego rocznika Escamillo


rasa oldenburska
data 2019
maść kara
wzrost 169
licencja Holst. Meckl, Old., Rhein., Zw. Płd. Niem, Westf.
nasienie świeże nasienie

Genealogia

Opis ogiera

Premiowany ogier z pierwszego rocznika wiceczempiona świata – ogiera Escamillo

Hebanowa czerń, elegancka i harmonijna sylwetka już na pierwszy rzut oka wyróżniają Expectation PS spośród wielu innych koni. Zachwyca dynamicznymi, regularnymi chodami, a przyszłość stoi dla niego otworem.

Jego ojciec ESCAMILLO, wiceczempion świata koni 6-letnich w 2021 roku, zasłynął pierwszym rocznikiem swoich synów, z których aż dziesięciu otrzymało licencję. W gronie tym znalazł się również rezerwowy czempion Westfalii - Escaneno oraz hanowerski premiowany, cenowy rekordzista aukcji ogier Energy. Escamillo był ogierem premiowanym podczas kwalifikacji w Verden w 2017 roku, zdał 14-dniowy test w 2018 roku z wynikiem 9,08 i pod Helen Langehanenberg wygrał test sportowy w 2020 roku z oceną 9,36.

Matka - Simply Fine w wieku 3 lat (pod nazwą Farosa PS) zdobyła brązowy medal na Bundeschampionacie pod Anją Engelbart. Jej syn Valverdo PS (po Valverde) został sprzedany w grudniu 2020 r. na aukcji internetowej PS Young Dressage Talents. Jej pełen brat Fashion Prinz OLD wygrał w 2021 r. Mistrzostwa Oldenburga dla 4-letnich ogierów, zajął czwarte miejsce w Bundeschampionacie, a następne został sprzedany na elitarnej P.S.I. Auction.

Ojciec matki, Fürst Romancier, który zajął czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata Młodych Koni i na Bundeschampionacie, otrzymał Ia główną premię jako ogier i dał ponad 30 licencjonowanych synów. W gronie jego znakomitego potomstwa znajdujemy liczne, pełne rodzeństwo klaczy Furtherance - ogiera For Romance I OLD, czempiona Oldenburga, głównego zwycięzcy klasy premium, finalisty Burg Pokal, ogiera ujeżdżeniowego VTV i zwycięzcy Grand Prix, a także For Romance II, który w wieku siedmiu lat zajmował już czołowe miejsca na arenie międzynarodowej, For Romance III de la gesse, który otrzymał premię podczas kwalifikacji, oraz czempionkę federalną i rekordzistkę pod względem uzyskanej ceny podczas PSI Auction – klacz Fasine OLD, matkę licencjonowanego ogiera Fasino (po Foundation) i klaczy A la Fasine (po Apache).

Babka Senaria dała licencjonowanego ogiera ZINQ Founder FH (po Foundation), który w 2021 roku wraz ze swoją zawodniczką Laną-Pinou Baumgurt zajął 3 i 4 miejsce w CDJM w Aachen i wygrywał międzynarodowe konkursy pod juniorami. W wieku czterech lat zajął czwarte miejsce w finale Bundeschampionatu. Inny syn klaczy Senaria, Saint-Etienne OLD (po St. Schufro), w wieku pięciu lat zajął szóste miejsce w finale Bundeschampionatu.

W dalszych pokoleniach w rodowodzie Expectation PS znajdujemy cenione ogiery - Sarkozy i Rosario.

Poprzez 4. matkę klacz Sareen, Expectation PS jest spokrewniony z licencjonowanym ogierem Jay Destino (po Danciano) i jego półbratem po Fürstenball, licencjonowanym w Oldenburgu w 2021 roku.
Inne licencjonowane ogiery z hanowerskiej rodziny klaczy Antipathie (Hannover Stutenstamm 1191306, Schridde 157) to Fürst Khevenhüller (po Florestan)/Helen Langehanenberg/GER, Don Corleone (po Donnerhall)/Marion Henkel/GER, Royal Blend (po Rotspon), Harlem D (po Vivaldi), Royal Angel (po Rohdiamant), Bohemian OLD (po Bon Coeur) oraz Don Bedo I i II (po Donnerhall).

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian