Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Escamour

Jego matka jest półsiostrą og. Fidertanz!


rasa hanowerska
data 2020
maść kasztanowata
wzrost 165
licencja Hann.
nasienie świeże nasienie
1000 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Escamour swoją szlachetną budową i wysokiej jakości chodami zafascynował zarówno komisję, jak i publiczność i ekspertów podczas hanowerskiej kwalifikacji. Jego występy, często spotykane z aplauzem, charakteryzowały się niezwykłą ekspresją, porusza się z tendencją pod górę z ogromną swobodą w stawach barkowych. Przez cały czas Escamour wykazywał wytrwałość i energię. Escamour udowodnił już pod siodłem swoją doskonałą mechanikę chodów.

Jego ojciec Escamillo zdobył srebrny medal w 2021 roku i brązowy medal w 2022 roku na Mistrzostwach Świata sześcio- i siedmioletnich koni w ujeżdżeniu. Jest ojcem już 30 licencjonowanych ogierów, w tym jednego ogiera z premią podczas kwalifikacji i ogiera Energy sprzedanego za rekordową cenę 700 000 euro, Westfalskich Wiceczempionów ogierów Escaneno i Espléndido MT, dwukrotnego zwycięzcy prób dzielności ogiera Escanto (znajduje się również w naszej ofercie), a także utalentowanego, rokującego na gwiazdę – ogiera Expectation PS czy świecącego triumfy w Polsce ogiera Ebano. Jego pierwsze sportowe potomstwo spisało się znakomicie. W gronie tym znalazła się 3-letnia Mistrzyni Niemiec Młodych Koni i Westfalii klacz Eivissa startująca pod Jessicą Lynn Thomas. Klacz ta otrzymała 10 za kłus i galop oraz 9,5 za jezdność i budowę podczas wspomnianych Mistrzostw Niemiec Młodych Koni (Bundeschampionate) w Warendorf. Embolo zajął 3 miejsce w klasie „Westfalen-Wappen” w Turnier der Sieger, osiągnął sensacyjną cenę 590 000 euro, najwyższą cenę, jaką kiedykolwiek osiągnął koń na aukcji Związku Westfaliskiego. Został sprzedany grupie właścicieli, w skład której wchodzili Jessica i Benjamin Werndlowie z Aubenhausen.

Jego matka St.Pr.St. Amore Mia jest przyrodnią siostrą ogiera Fidertanz (po Fidermark), hanowerskiego ogiera roku 2021 i odnoszącego sukcesy w Grand Prix, wał. San Ravallo (po San Amour I)/Nicole Wego-Engelmeyer/GER, który zajmuje płatne miejsca w konkursach Grand Prix, wał. Berney ( po Boston)/Lara Kim Batz/GER, odnoszącego sukcesy w konkursach Inter II, klaczy Querida Mia (po Quotenkönig)/Lukas Fischer/GER - finalistka Burg Cup, oraz startującej z powodzeniem w skokach przez przeszkody w klasie M*-M** klaczy Calua (po Cordino). Amore Mia należała do zwycięskiej rodziny podczas prestiżowego czempionatu Herwart von der Decken Show w 2021 r., ale sama również odnosiła sukcesy sportowe. Wydała na świat premiowanego ogiera Bel Amour (po Belantis), premiowanego ogiera i wysoko sklasyfikowanego w zawodach ujeżdżeniowych klasy M, Hann.Pr.St.Die Schöne (po Damon Hit), Czempionka Klaczy w Coesfeld i piąta w hanowerskich Mistrzostwach Koni wierzchowych oraz Feine Mia (po Fürst Fohlenhof), zwycięska w zawodach ujeżdżenia na poziomie pośrednim (M).

Jego babka St.Pr.St. Reine Freude jest przyrodnią siostrą licencjonowanych ogierów Fanconi (po Fuchsberger) i Disconto (po Diamantino). Jej półsiostra - Penny Lane (po Polydor) startowała w skokach z powodzeniem w konkursach klasy S* (140 cm) pod Tobiasem Schultem.

Ze sprawdzonej rodziny hanowerskiej klaczy Jucking (Hannover Stutenstamm 4192502, Schridde 182) pochodzą także licencjonowane ogiery Taloubet Z (po Galoubet A; brąz drużynowy na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro/BRA w 2016)/Christian Ahlmann/GER, La Calido (po Lord Dancer; 150 cm SJ )/Jens van Grunsven/NED i Philipp Weishaupt/GER, Latent (po Lanthan), Jaloubet K VDL (po Baloubet du Rouet), Royal Highness (po Regazzoni), Buster Moon (po Blockbuster) i premiowany ogier Escaneno (po Escamillo). W rodzinie tej na świat przyszło też dużo koni ujeżdżeniowych: Dante's Peak (po Diamond Hit; starty na poziomie Grand Prix), Sir Oliver (po Florestan; starty na poziomie Grand Prix), Look At Me (po Licotus; starty na poziomie Grand Prix), Follow Me (po Florestan; starty na poziomie Grand Prix), Donna Medici (po Don Larino; starty na poziomie Grand Prix), First Step (po Floriscount; starty na poziomie Inter II), Way Ahead (po Waidglanz; starty na poziomie Inter I), Finaud (po Forrest xx; starty na poziomie Inter I), Franklin (po Florestan; starty na poziomie Inter I), Riva del Garda (po Rockwell; starty na poziomie Inter I), Pequeno Hombre (po Prince Thatch xx; po Inter I), Betty Barclay (po Belissimo M; starty na poziomie St. George), Love Story (po Lauries Crusador xx; starty na poziomie St. George), Laer tes (po Lamerto H; starty na poziomie Georges), Rastellani (po Rodgau; starty na poziomie St. George), Randy Boggs (po Royal Doruto; starty na poziomie St. George), Dornröschen B (po Don Frederico; starty na poziomie St. George), Le Rouge (po Londonderry; starty na poziomie St. George) i Rudy (po Rheingau; starty na poziomie St. George).

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian