Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1000
Nowość 2023

Escamour

Jego matka jest półsiostrą og. Fidertanz!

rasa hanowerska
data urodzenia 2020
maść kasztanowata
wzrost 165
licencja Hann.
Stacja ogierów Helgstrand Dressage
Nasienie
świeże
nasienie
Escamillo
Escolar
Cassila
Estobar NRW
Farah Dina L
Rohdiamant
Chantal
Amore Mia
Ampere
Reine Freude
Rousseau
Larivola
Ravallo
Fruehlingssonne

Escamour swoją szlachetną budową i wysokiej jakości chodami zafascynował zarówno komisję, jak i publiczność i ekspertów podczas hanowerskiej kwalifikacji. Jego występy, często spotykane z aplauzem, charakteryzowały się niezwykłą ekspresją, porusza się z tendencją pod górę z ogromną swobodą w stawach barkowych. Przez cały czas Escamour wykazywał wytrwałość i energię. Escamour udowodnił już pod siodłem swoją doskonałą mechanikę chodów.

Jego ojciec Escamillo zdobył srebrny medal w 2021 roku i brązowy medal w 2022 roku na Mistrzostwach Świata sześcio- i siedmioletnich koni w ujeżdżeniu. Jest ojcem już 30 licencjonowanych ogierów, w tym jednego ogiera z premią podczas kwalifikacji i ogiera Energy sprzedanego za rekordową cenę 700 000 euro, Westfalskich Wiceczempionów ogierów Escaneno i Espléndido MT, dwukrotnego zwycięzcy prób dzielności ogiera Escanto (znajduje się również w naszej ofercie), a także utalentowanego, rokującego na gwiazdę – ogiera Expectation PS czy świecącego triumfy w Polsce ogiera Ebano. Jego pierwsze sportowe potomstwo spisało się znakomicie. W gronie tym znalazła się 3-letnia Mistrzyni Niemiec Młodych Koni i Westfalii klacz Eivissa startująca pod Jessicą Lynn Thomas. Klacz ta otrzymała 10 za kłus i galop oraz 9,5 za jezdność i budowę podczas wspomnianych Mistrzostw Niemiec Młodych Koni (Bundeschampionate) w Warendorf. Embolo zajął 3 miejsce w klasie „Westfalen-Wappen” w Turnier der Sieger, osiągnął sensacyjną cenę 590 000 euro, najwyższą cenę, jaką kiedykolwiek osiągnął koń na aukcji Związku Westfaliskiego. Został sprzedany grupie właścicieli, w skład której wchodzili Jessica i Benjamin Werndlowie z Aubenhausen.

Jego matka St.Pr.St. Amore Mia jest przyrodnią siostrą ogiera Fidertanz (po Fidermark), hanowerskiego ogiera roku 2021 i odnoszącego sukcesy w Grand Prix, wał. San Ravallo (po San Amour I)/Nicole Wego-Engelmeyer/GER, który zajmuje płatne miejsca w konkursach Grand Prix, wał. Berney ( po Boston)/Lara Kim Batz/GER, odnoszącego sukcesy w konkursach Inter II, klacz Querida Mia (po Quotenkönig)/Lukas Fischer/GER - finalistka Burg Cup, oraz startującej z powodzeniem w skokach przez przeszkody w klasie M*-M** klaczy Calua (po Cordino). Amore Mia należała do zwycięskiej rodziny podczas prestiżowego czempionatu Herwart von der Decken Show w 2021 r., ale sama również odnosiła sukcesy sportowe. Wydała na świat premiowanego ogiera Bel Amour (po Belantis), premiowanego ogiera i wysoko sklasyfikowanego w zawodach ujeżdżeniowych klasy M, Hann.Pr.St.Die Schöne (po Damon Hit), Czempionka Klaczy w Coesfeld i piąta w hanowerskich Mistrzostwach Koni wierzchowych oraz Feine Mia (po Fürst Fohlenhof), zwycięska w zawodach ujeżdżenia na poziomie pośrednim (M).

Jego babka St.Pr.St. Reine Freude jest przyrodnią siostrą licencjonowanych ogierów Fanconi (po Fuchsberger) i Disconto (po Diamantino). Jej półsiostra- Penny Lane (po Polydor) startowała w skokach z powodzeniem w konkursach klasy S* (140 cm) pod Tobiasem Schultem.

Ze sprawdzonej rodziny klaczy Jucking (Hannover Stutenstamm 4192502, Schridde 182) pochodzą także licencjonowane ogiery Taloubet Z (po Galoubet A; brąz drużynowy na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro/BRA w 2016)/Christian Ahlmann/GER, La Calido (po Lord Dancer; 150 cm SJ )/Jens van Grunsven/NED i Philipp Weishaupt/GER, Latent (po Lanthan), Jaloubet K VDL (po Baloubet du Rouet), Royal Highness (po Regazzoni), Buster Moon (po Blockbuster) i premiowany ogier Escaneno (po Escamillo). W rodzinie tej na świat przyszło też dużo koni ujeżdżeniowych: Dante's Peak (po Diamond Hit; starty na poziomie Grand Prix), Sir Oliver (po Florestan; starty na poziomie Grand Prix), Look At Me (po Licotus; starty na poziomie Grand Prix), Follow Me (po Florestan; starty na poziomie Grand Prix), Donna Medici (po Don Larino; starty na poziomie Grand Prix), First Step (po Floriscount; starty na poziomie Inter II), Way Ahead (po Waidglanz; starty na poziomie Inter I), Finaud (po Forrest xx; starty na poziomie Inter I), Franklin (po Florestan; starty na poziomie Inter I), Riva del Garda (po Rockwell; starty na poziomie Inter I), Pequeno Hombre (po Prince Thatch xx; po Inter I), Betty Barclay (po Belissimo M; starty na poziomie St. George), Love Story (po Lauries Crusador xx; starty na poziomie St. George), Laer tes (po Lamerto H; starty na poziomie Georges), Rastellani (po Rodgau; starty na poziomie St. George), Randy Boggs (po Royal Doruto; starty na poziomie St. George), Dornröschen B (po Don Frederico; starty na poziomie St. George), Le Rouge (po Londonderry; starty na poziomie St. George) i Rudy (po Rheingau; starty na poziomie St. George).

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle