Cena świeżego
nasienia

/
+ 8% VAT
Pln
1 rata
+
płatne po
potwierdzeniu
źrebności
Eur
1900
zamawiam nasienie

Diarado

jego potomstwo znajdziesz
w każdym zakątku ziemi
- to kaliber czempiona

Z całą pewnością jeden z najlepszych ogierów na świecie – potomstwo w każdym zakątku Ziemi.

Diarado obecnie znajduje sie w gronie 20 najlepszych reproduktorów skokowych Świata wg Rankingu WBFSH. Już na początku swojej kariery hodowlanej dał się poznać jako tzw. „stempelhengst”. Krew Diarado jest obecna niemal w każdej księdze stadnej rejestrującej konie skokowe. Już z pierwszego rocznika wiele koni zadziwiło swoją jakością. Należy do nich Don Diaradao był członkiem brązowo-medalowej ekipy niemieckiej na Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon, gdzie dosiadał go Maurice Tebbel.

Jesienią 2019 syn ogiera Don Diarado świetnie zaprezentował swoje możliwości podczas Körungu Oldenburskiego i otrzymał licencję. Inny potomek Diarado, wał. Dicas, wygrał SAP Prize podczas CHIO Aachen. Diablo Z pod Leon Thijssen zwyciężył w Grand-Prix w Eindhoven, a Roelofsen Horse Truck Eldorado S zajął wysokie miejsce na Donaueschingen Championships.

Sam Diarado, zwycięzca Holsztyńskiego Körung i próby dzielności, na której otrzymał rekordowo wysokie noty, zdobył brązowy medal na Czempionacie Niemiec, uzyskując dwie imponujące noty 9,0. Następnie z dużym powodzeniem startował w serii zawodów na poziomie 3* i idąc w ślady swego ojca, legendarnego Diamant de Semilly, który wygrał drużynowo złoty medal podczas Mistrzostw Świata w 2002 roku i rok później srebrny zespołowo podczas Mistrzostw Europy oraz został, wg rankingu WBFSH, jednym z najlepszych koni skokowych na świecie.

Po stronie żeńskiej rodowodu Diarado możemy znaleźć tak wspaniałe holsztyńskie ogiery jak Corrado I, Contender, Lord i Ramiro.

Blisko 50 licencjonowanych synów Diarado zostało uznanych tylko w samych związkach niemieckich. W gronie tym znajduje się również prezentowany w tym katalogu podwójny Czempion Niemiec ogier Diaron, czempion związku OS – De Quidam, zwycięzca próby dzielności – ogier Diacontinus, czempion regionu holsztyńskiego – ogier Dinken i zdobywca głównej premii hodowlanej – Diarado's Boy, mający na koncie kolekcję flos zdobytych na wielu międzynarodowych zawodach. W grupie tej znajduje się także ostatni zwycięzca German Sport Horse – ogier Dialido. Do grona najlepszych córek Diarado zaliczyć należy Czempionkę OS - klacz Jurwina, klacz Edwina, która dała Holsztyńskiego Czempiona Ogierów 2018 – og. Cadilo, jak również wiceczempionkę Związku Oldenburskiego – ogiera Dakkara PS. Z doskonałej holsztyńskiej rodziny żeńskiej numer 318D2, której przedstawicielem jest Diarado, pochodzą również ogiery Chello I, II i III, Castelan I i II, Coriano, Corofino I i II, Martell I – IV.

Podstawowe
informacje
rasa holsztyńska
data urodzenia 2005
maść kara
wzrost 170
licencja os-international, oldenburska, hannowerska, holsztyńska, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
Diamant De Semilly
Le Tot de Semilly
Venise Des Cresles
Grand Veneur
Venue Du Tot
Elf III
Miss Des Cresles
Roxette I
Corrado I
Kimberly III
Cor de la Bryère
Soleil
Contender
Option v. Lord
poznaj naszego
kolejnego ogiera