Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Pln
1 rata
+2500
/
Eur
450

Diakato PS

Mistrz Polski Młodych Koni 2021!

rasa oldenburska
data urodzenia 2017
maść siwy
wzrost 171
licencja PZHK
Stacja ogierów Cichoń Stallions
Nasienie
mrożone
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Lenda Cara
Diamant de Semilly
Roxette I
Come On
Lindauway
Stellina
Stakkato
Calina
Spartan
Pia
Calido
Gragonia

Diakato PS to obiecujący młody ogier, który zachwyca niezwykłą siłą i dynamiką w skokach, połączoną z ponadprzeciętną tendencją do współpracy z jeźdźcem i łagodnym charakterem. Podczas Polowej Próby Dzielności Ogierów w Lesznie zdobył licencję hodowlaną i tytuł Wiceczempiona z notą ogólną 8,3 pkt oraz fantastyczną oceną od jeźdźca testera za predyspozycje do dyscypliny - 9,5 pkt! Swoich walorów dowiódł w trakcie sezonu 2021, skutecznie łącząc obowiązki reproduktora, z odnoszeniem sukcesów sportowych, które zwieńczył zdobyty wraz z Łukaszem Kozą tytuł Mistrza Polski Młodych Koni 4-letnich, gdzie Diakato PS w półfinale uzyskał ocenę 8,7 pkt, a w finałowym przejeździe 8,4 pkt!

W sezonie 2022 Diakato PS z sukcesami prezentował się do poziomu małej rundy, m.in zajmując II miejsce podczas ZO1* w Leśnej Woli, II miejsce podczas zaliczanego do Polskiej Ligi Jeździeckiej konkursu klasy N podczas ZO1* w Michałowicach, czy też plasując się na płatnych miejscach podczas międzynarodowych zawodów CSIYH w Biskupcu. Diakato PS zajął również II miejsce w eliminacjach do MPMK w Michałowicach, nie biorąc ostatecznie udziału w finale tej imprezy, z uwagi na powrót do Deckstation Schockemohle.

Jest synem ogiera Diaron - podwójnego Czempiona Niemiec w wieku 5 i 6 lat, zwycięzcy Skokowego Czempionatu Zw. Oldenburskiego w Rastede i zdobywcy tytułu VTV Skokowego Ogiera Roku w czasie uznawania ogierów oldenburskich. To niezwykle efektowny, szybki i silny w skoku ogier, który swoje  cechy skutecznie przekazuje na potomstwo, co wyraźnie widać na przykładzie Diakato PS.

Diakato PS jest on efektem jednej z wielu złotych recept hodowlanych Stadniny Lewitz na połączenie ogiera Diaron z córką ogiera Stakkato. Takie samo połączenie ma miejsce w przypadku innego ogiera ze stacji Deckstation Schockemohle, ogiera Diablue PS, którego świeże nasienie również jest dostępne w naszej ofercie.

Matka ogiera Diakato PS należy do grona najcenniejszych klaczy w Gestüt Lewitz. Jest nią ciemnogniada Stellina wywodząca się z bardzo silnej i produktywnej rodziny klaczy FLAUTE han (ur. 1928 r.), która dała bez mała 20 ogierów uznanych i wiele koni startujących w najcięższych konkursach. Sama Stellina to matka wielu utalentowanych skoczków. W gronie jej potomków znajdują się: Carato 2, który startuje w konkursach 150 cm, klacz Celina i Comscody – 145 cm,  a parkury o wysokości 140 cm pokonywały – Lakkato Z, Chaccalido i Texing. Również jej córki dostarczyły wielu znaczących koni skokowych: Estrella urodziła skokową Conquality (145 cm) po Conthargos, a Cantura dała wał. Dinard (po Diarado), startującego w konkursach 140 cm. Natomiast wspomniana Celina jest matką licencjonowanego ogiera Cornet’s Adel PS (konkursy 145 cm).

Ojcem klaczy Stellina jest doskonały skoczek i reproduktor – ogier Stakkato han. Dosiadany przez Evę Bittner zdobył tytuł Mistrza Niemiec Młodych Koni na Bundeschampionacie w 1998 roku, został Mistrzem Niemiec w 2003 r. w Gerze i w 2010 roku w Münster. Dominował w ocenie wartości hodowlanej Federancji Narodowej przez jedenaście lat (!). W 2007 roku otrzymał tytuł Hanowerskiego Ogiera Roku. Ponad 70 jego synów zdobyło licencje hodowlane, a około 120 jego córek otrzymało premie państwowe. Stakkato jest również ojcem matek wielu koni skokowych, w tym ogiera Colestus   i dosiadanego przez Marcus Ehninga ogiera Firth of Lorne i Singular LS La Silla, oraz popularnego ogiera Perigueux ze SO Celle.

3. matka klaczy Stellina, wyśmienita Goldlady, czterokrotnie była kojarzona z ogierem Graphit han, co dawało świetne efekty hodowlane rzutujące na dalsze pokolenia. Nie bez znaczenia dla wartości hodowlanej ogiera Diakato PS jest fakt, że jest on zinbredowany (4 x 4) na doskonałego skoczka i reproduktora ogiera CANTUS hol, który u swojego potomstwa poprawiał galop, jezdność i, oczywiście, uzdolnienia skokowe. Jego potomstwo wygrało ponad 1,8 mln euro, a jego synowie, wśród których  znaleźli się: Calido I, Cascavelle, Come On, Cellestial czy Canturo oraz wielu innych, mieli przemożny wpływ na światową hodowlę koni sportowych,.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Caroly

Czempion Mistrzostw Niemiec Młodych Koni w zasięgu ręki!

czytaj

Casallcento PS

Niemiecki potencjał wybrany
dla polskich hodowców

czytaj

C-Quattro PS

wnuk legendarnego Chacco-Blue,
syn klaczy Ave Maria startującej na poziomie 150 cm

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle