Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda, czyli unikalna kombinacja rodowodu


rasa OS-International
data 2017
maść kasztanowata
wzrost 168
licencja PZHK, OS-international, meklenburska, reńska, westfalska, Związek Południowych Niemiec
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1400 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Diablue – ojciec wysoko cenionych źrebiąt

Najdroższym źrebięciem na duńskiej aukcji, sprzedanym za 32.000 euro był ogierek od klaczy Lerskovs Dialon i Diablue PS. Ale i wiele innych jego potomków zrobiło wrażenie na poszukiwaczach talentów i zostało sprzedanych na aukcjach po wysokich cenach. Również w Polsce zaczynają pojawiać się jego obiecujące źrebięta - urodzony w Polsce ogierek Dulano B, hodowli Macieja Bukowca, został Najlepszym Ogierem podczas Premiowania Źrebiąt Holsztyńskich w Glinnie’2023. Pierwszy syn Diablue PS, Different Color, uzyskał licencję i został sprzedany na aukcji.

Diablue PS wygrał serię konkursów dla młodych koni skokowych z notą do 9,0, a dosiadała go Ebba Johansson/SWE. Dokonania te potwierdzają jego imponujące zwycięstwo na próbie dzielności.

Znakomita technika, nastawienie, błyskawiczny refleks i ponadprzeciętne możliwości zapewniły ogierowi Diablue PS premię podczas licencjonowania ogierów w Redefin, a następnie zwycięstwo w próbie dzielności w Adelheidsdorf, gdzie otrzymał łączną notę 9,29 pkt, w tym 10 pkt za możliwości skokowe i perspektywę. Drzemie i dojrzewa w nim prawdziwy skoczek, z którym stacja Paula Schockemöhle wiąże duże nadzieje na przyszłość.

Diablue PS jest pierwszym synem dwukrotnego Mistrza Niemiec Młodych Koni w skokach, ogiera Diaron, który ciągle jest aktywnym skoczkiem i osiąga bardzo dobre wyniki na zawodach w Verden, Neumünster, Zandhoven i Opglabbeek pod Patrickiem Stühlmeyerem, sztandarowym jeźdźcem stacji Schockemöhle.

Matka ogiera Diablue PS, klacz Stakkariealla, w 2017 roku została sprzedana na Aukcji P.S.I. za 2,4 mln euro do USA. Ta bardzo obiecująca klacz, z powodzeniem pokonuje parkury w klasie do 140 cm włącznie, w tym podczas Mistrzostw Świata w Skokach w Lanaken. Uczestniczyła również w Bundeschampionacie w Warendorfie w 2019 roku. Jest pełną siostrą odnoszącego międzynarodowe sukcesy ogiera Stariallo Blue PS oraz finalisty mistrzostw świata w skokach przez przeszkody wał. Storiall Blue, który zajął ponadto pierwsze miejsce w międzynarodowych zawodach dla młodych koni w Bourg en Bresse (FRA).

Ojciec matki - ogier Stakkato wygrał w Bundeschampionacie w 1998 roku. Został Mistrzem Niemiec w 2003 r. w Gerze i w 2010 roku w Münster. Dominował w ocenie wartości hodowlanej Federacji Narodowej przez jedenaście lat (!). W 2007 roku otrzymał tytuł Hanowerskiego Ogiera Roku. Ponad 70 jego synów zdobyło licencje hodowlane, a około 120 jego córek otrzymało premie państwowe. W trzecim pokoleniu możemy znaleźć lidera rankingu WBFSH najlepszych ogierów na świecie ogiera Chacco-Blue.

Diablue PS, podobnie jak licencjonowane ogiery - Almritter, Alphorn I i II, Asco, Firnhang, Freudentraum, Lützow, Pandero, a także odnoszące międzynarodowe sukcesy Poker/Otto Becker i Riamo/Franke Sloothaak, wywodzi się z westfalskiej rodziny klaczy Herta von Nienberge.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian